Patruliui skiriamos užduotys visagino užkardoje
5 (100%) 1 vote

Patruliui skiriamos užduotys visagino užkardoje

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS

RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

VISAGINO PASIENIEČIŲ MOKYKLA

PROFESINĖS VEIKLOS SKYRIUS

Atliko:

832 kurso 2 grupė

kursantas

Ernestas Nadvaravičius

REFERATAS

TEMA: PATRULIUI SKIRIAMOS UŽDUOTYS VISAGINO UŽKARDOJE

TIKRINO:

Visaginas 2003

Turinys:

1. Įvadas ………………………………………………………………………………………………………………………….3

2. Tarnybos organizavimas Visagino užkardoje …………………………………………………..4

3. Pasienio sargybų instruktažas …………………………………………………………………..5

4. Tarnybos priemonės …………………………………………………………………………….6

5. Patruliui skiriamos užduotys Visaginio užkardoje ……………………………………………..7

6. Išvados ..………………………………………………………………………………………..11

7. Literatūra ………………………………………………………………………………………12

Įvadas

Lietuvos respublika ribojasi su Latvija, Baltarusija, Lenkija ir Kaliningrado sritimi. Visagino užkarda saugo valstybės sieną kuri ribojasi su Baltarusijos respublika. Saugomo ruožo ilgis yra 50,560 km. Iš jų 27,92km. eina sausuma, grioviais. Upėmis ir upeliais ruožas tęsiasi 10,68 km. Nemaža užkardos saugomo ruožo dalis driekiasi ežerais ir kitais vandens telkiniais, šio ruožo ilgis yra 11,96 km. Užkardos saugomame ruože yra 103 valsybės sienos ženklai. Taip pat yra vienas stebėjimo bokštas, jis yra 35 metru aukščio, stovi prie pat Drukščių ežero. Nuo valstybės sienos užkarda yra nutolusi 8 km. atstumu.

Tarnybos organizavimas Visagino užkardoje

Visagino užkardos vadas yra kapitonas R. Stundžėnas, jo pavaduotojas vyresnysis leitenantas V. Burokas. Užkardoje yra penkios tarnybos grupės. Kiekvienoje grupėje vidutiniškai yra 8 – 9 pareigūnai. Taip pat grupėje yra po vieną kinologą. Šioje užkardoje iš viso yra 49 pareigūnai. Tarnybą pareigūnai Visagino užkardoje vykdo pagal mėnesio sudarytą grafiką. Užkardos tarnybos grafikas yra skirtas planuoti grupių veiklą vykdant užkardai pavestas VSA funkcijas. Sudarytą tarnybos grafiką pasirašo užkardos vadas, tvirtina rinktinės vadas. Patvirtintas tarnybos grafikas yra viešai paskelbiamas informaciniame stende. Tarnybos trukmė 12 valandų. Tarnyba visada planuojama skitingu laiku, tik budėtojų dalyje tarnyba prasideda 8 val., nepriklausomai ar tai dieninė ar naktinė pamaina. Pasienio sargybų tarnybos planą parengia grupės vadas vadovaudamasis užkardos vado sudarytomis padieties užkardos teritorijoje įvertinimo išvadomis, užkardos personalo paskrirstimo planu, bei užkardos vado užduotimi grupei. Sudarytą pasienio sargybų tarnybos planą įrašo į grupės tarnybos žiniaraščio blanką. Surašo pasienio sargybų žiniaraščių blankuose užduotis pasienio sargyboms. Atsispausdina užpildytus grupės tarnybos žiniaraščio ir pasienio sargybų tarnybos žinarščių blankus ir pasirašo juose. Grupės tarnybos žiniaraštį po pasienio sargybų instruktažo palieka pas užkardos budėtoją. Baigęs tarnybą grupes vadas grąžina užpildytus tarnybos dokumentus užkardos budėtojui. Atsižvelgiant į tarnybos užduoties pobūdį, gali būti šios pasienio sargybų rūšys : “Užkardos pamainos vyresnysis“, “ Užkardos budėtojas“, “Patrulis“, “Sargybinis“, “Slapukas“, “Stebejimo postas“, “Rezervinė grupė“, “Užtvara“, “Pasala“, “Sienos tvarkymo grupė“, “Pasienio tikrinimo postas“, “Transporto priemonės (asmenų) grupės palyda“, “Atraminis postas“. Pareigūnai skiriami į pasienio sargybas privalo: gerai žinoti , tiksliai laikytis ir sąžiningai vykdyti LR įstatymus, tarptautines sutartis, žinoti valstybės sienos padėtį vietovėje kurioje bus vykdoma tarnybos užduotis, išmanyti ginklus ir kitas tarnybos priemones , mokėti veikti pagal užkardos budėtojo ir kitų pasienio sargybų perduodamus signalus, vilkėti nustatyto pavyzdžio tvarkinga uniformą ar aprangą. Pasienio sargyba pavaldi užkardos pamainos vyresniajam.

Pasienio sargybų instruktažas

Pasienio sargybų instrukražas pradedamas užkardos klasėje nustatytu laiku (pavyzdžiui jeigu tarnyba prasideda 8.00 val, tai instruktažas 8.00val.). Prieš instruktažą pareigūnai iš užkardos sargybinio gauna spec. priemones, reikiamą inventorių ir kt. Paregūnas paskirtas vairuoti tarnybini automobilį pilnai jį paruošia tarnybai. Pasienio sargybų instruktavimui turi būti skiriama 10 minučių. 10 minučių skiriama pareigūnams gauti ginklus, spec. priemones. 5 minutės skiriamos instruktuojančiam, kad pasienio sargybos lauke, prie ginklų užtaisymo – isštaisymo stendo, pagal jo komandą užtaisytų ginklus užkardos kieme, tam pažymėtoje vietoje, jis pasklebtų įstatymą dėl tarnybos užduoties vykdymo. Tarnybos grupės vadas turi užtikrinti, kad pasibaigus išvardintoms
priemonėms pasienio sargybos laiku išvyktų iš užkrados.

Tarnybos priemonės

Tarnybai vykdyti yra naudojamos šios ginkluotės rūšys:

– pistoletai ČŽ – 75D, Zig Zouer

– automatiniai šautuvai: AKS – 74U ir AK – 74

– kulkosvaidžiai RPK

– pompiniai šautuvai: WINCHESTER

Sargyboje dažniausiai naudojami pistoletai ir automatiniai šautuvai. Užkardoje taip pat yra naudojamos ir transporto priemonės:

– visrureigiai LAND ROVER

– visureigis KIA SORRENTO. Visuriegiai naudojami sargyboms nuvykti (parvykti) į tarnybos vietą bei kitiems nenumatytiems tarnybos reiklalams.

– Taip pat naudojama ir motorinėvaltis BRIG 35, su ja sargybos vykdo tarnybą vandens telkiniuose

Tarnyboje pareigūnai taip pat naudojasi ryšio priemonėmis:

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 728 žodžiai iš 2403 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.