VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS
RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
VISAGINO PASIENIEČIŲ MOKYKLA
PROFESINĖS VEIKLOS SKYRIUS
Atliko:
832 kurso 2 grupė
kursantas
Ernestas Nadvaravičius
REFERATAS
TEMA: PATRULIUI SKIRIAMOS UŽDUOTYS VISAGINO UŽKARDOJE
TIKRINO:
Visaginas 2003
Turinys:
1. Įvadas ………………………………………………………………………………………………………………………….3
2. Tarnybos organizavimas Visagino užkardoje …………………………………………………..4
3. Pasienio sargybų instruktažas …………………………………………………………………..5
4. Tarnybos priemonės …………………………………………………………………………….6
5. Patruliui skiriamos užduotys Visaginio užkardoje ……………………………………………..7
6. Išvados ..………………………………………………………………………………………..11
7. Literatūra ………………………………………………………………………………………12
Įvadas
Lietuvos respublika ribojasi su Latvija, Baltarusija, Lenkija ir Kaliningrado sritimi. Visagino užkarda saugo valstybės sieną kuri ribojasi su Baltarusijos respublika. Saugomo ruožo ilgis yra 50,560 km. Iš jų 27,92km. eina sausuma, grioviais. Upėmis ir upeliais ruožas tęsiasi 10,68 km. Nemaža užkardos saugomo ruožo dalis driekiasi ežerais ir kitais vandens telkiniais, šio ruožo ilgis yra 11,96 km. Užkardos saugomame ruože yra 103 valsybės sienos ženklai. Taip pat yra vienas stebėjimo bokštas, jis yra 35 metru aukščio, stovi prie pat Drukščių ežero. Nuo valstybės sienos užkarda yra nutolusi 8 km. atstumu.
Tarnybos organizavimas Visagino užkardoje
Visagino užkardos vadas yra kapitonas R. Stundžėnas, jo pavaduotojas vyresnysis leitenantas V. Burokas. Užkardoje yra penkios tarnybos grupės. Kiekvienoje grupėje vidutiniškai yra 8 – 9 pareigūnai. Taip pat grupėje yra po vieną kinologą. Šioje užkardoje iš viso yra 49 pareigūnai. Tarnybą pareigūnai Visagino užkardoje vykdo pagal mėnesio sudarytą grafiką. Užkardos tarnybos grafikas yra skirtas planuoti grupių veiklą vykdant užkardai pavestas VSA funkcijas. Sudarytą tarnybos grafiką pasirašo užkardos vadas, tvirtina rinktinės vadas. Patvirtintas tarnybos grafikas yra viešai paskelbiamas informaciniame stende. Tarnybos trukmė 12 valandų. Tarnyba visada planuojama skitingu laiku, tik budėtojų dalyje tarnyba prasideda 8 val., nepriklausomai ar tai dieninė ar naktinė pamaina. Pasienio sargybų tarnybos planą parengia grupės vadas vadovaudamasis užkardos vado sudarytomis padieties užkardos teritorijoje įvertinimo išvadomis, užkardos personalo paskrirstimo planu, bei užkardos vado užduotimi grupei. Sudarytą pasienio sargybų tarnybos planą įrašo į grupės tarnybos žiniaraščio blanką. Surašo pasienio sargybų žiniaraščių blankuose užduotis pasienio sargyboms. Atsispausdina užpildytus grupės tarnybos žiniaraščio ir pasienio sargybų tarnybos žinarščių blankus ir pasirašo juose. Grupės tarnybos žiniaraštį po pasienio sargybų instruktažo palieka pas užkardos budėtoją. Baigęs tarnybą grupes vadas grąžina užpildytus tarnybos dokumentus užkardos budėtojui. Atsižvelgiant į tarnybos užduoties pobūdį, gali būti šios pasienio sargybų rūšys : “Užkardos pamainos vyresnysis“, “ Užkardos budėtojas“, “Patrulis“, “Sargybinis“, “Slapukas“, “Stebejimo postas“, “Rezervinė grupė“, “Užtvara“, “Pasala“, “Sienos tvarkymo grupė“, “Pasienio tikrinimo postas“, “Transporto priemonės (asmenų) grupės palyda“, “Atraminis postas“. Pareigūnai skiriami į pasienio sargybas privalo: gerai žinoti , tiksliai laikytis ir sąžiningai vykdyti LR įstatymus, tarptautines sutartis, žinoti valstybės sienos padėtį vietovėje kurioje bus vykdoma tarnybos užduotis, išmanyti ginklus ir kitas tarnybos priemones , mokėti veikti pagal užkardos budėtojo ir kitų pasienio sargybų perduodamus signalus, vilkėti nustatyto pavyzdžio tvarkinga uniformą ar aprangą. Pasienio sargyba pavaldi užkardos pamainos vyresniajam.
Pasienio sargybų instruktažas
Pasienio sargybų instrukražas pradedamas užkardos klasėje nustatytu laiku (pavyzdžiui jeigu tarnyba prasideda 8.00 val, tai instruktažas 8.00val.). Prieš instruktažą pareigūnai iš užkardos sargybinio gauna spec. priemones, reikiamą inventorių ir kt. Paregūnas paskirtas vairuoti tarnybini automobilį pilnai jį paruošia tarnybai. Pasienio sargybų instruktavimui turi būti skiriama 10 minučių. 10 minučių skiriama pareigūnams gauti ginklus, spec. priemones. 5 minutės skiriamos instruktuojančiam, kad pasienio sargybos lauke, prie ginklų užtaisymo – isštaisymo stendo, pagal jo komandą užtaisytų ginklus užkardos kieme, tam pažymėtoje vietoje, jis pasklebtų įstatymą dėl tarnybos užduoties vykdymo. Tarnybos grupės vadas turi užtikrinti, kad pasibaigus išvardintoms
priemonėms pasienio sargybos laiku išvyktų iš užkrados.
Tarnybos priemonės
Tarnybai vykdyti yra naudojamos šios ginkluotės rūšys:
– pistoletai ČŽ – 75D, Zig Zouer
– automatiniai šautuvai: AKS – 74U ir AK – 74
– kulkosvaidžiai RPK
– pompiniai šautuvai: WINCHESTER
Sargyboje dažniausiai naudojami pistoletai ir automatiniai šautuvai. Užkardoje taip pat yra naudojamos ir transporto priemonės:
– visrureigiai LAND ROVER
– visureigis KIA SORRENTO. Visuriegiai naudojami sargyboms nuvykti (parvykti) į tarnybos vietą bei kitiems nenumatytiems tarnybos reiklalams.
– Taip pat naudojama ir motorinėvaltis BRIG 35, su ja sargybos vykdo tarnybą vandens telkiniuose
Tarnyboje pareigūnai taip pat naudojasi ryšio priemonėmis: