Pedofilija
5 (100%) 1 vote

Pedofilija

TurinysĮvadas. Kas yra pedofilija?…………………………………………………………………………3

Pedofilija ir pederastija………………………………………………………………………………4

Pedofilijos skandalai………………………………………………………………………………….7

Pedofilija apkaltintas berniukų choro vadovas dirbo Lietuvoje…………………………9

Lytinių nukrypimų įvertinimas ir gydymas……………………………………………………..9

Išvados………………………………………………………………………………………………….11

Literatūra……………………………………………………………………………………………….12

Įvadas

Kas yra pedofilija? Pedofilija, sin. infantoseksualizmas, pederozija; seksualinis potraukis vaikams. Vaiko lytis nelabai svarbi, nes lytiškai nesubrendęs vaiko kūnas yra tikrasis seksualinis stimulas, fetišas. Kartais terminu „pedofilija“ vadinamas seksualinis potraukis vaikams, nepriklausomai nuo jų lyties, o terminu „nimfofilija“ – vyrų seksualinis potraukis nesubrendusioms mergaitėms. Pedofilija egzistavo visada, bet požiūris į ją keitėsi. Rytų kultūros nimfofilija nebuvo smerkiama, o seksualiniai veiksmai su mergaitėmis buvo įprasti. Europos kultūroje į šiuos ryšius žiūrėta įvairiai. Prancūzijoje tik nuo antrosios XIXa. pusės mergaitės vedybinis amžius buvo padidintas nuo 11 iki 13 metų, o Anglijoje tik 1929 metais buvo uždraustas paprotys tenkinti 12 metų mergaites. Šiandien daugelyje šalių nustatyta,kad suaugusieji negali lytiškai santykiauti su vaikais iki 15 – 16 metų, tačiau faktiškai jis dar didesnis, nes ryšius riboja ne tik teisinės, bet ir moralinės normos. Statistikos duomenimis 25 % moterų atsimena, kad vyrai bandė su jomis seksualiai suartėti, kai jos buvo dar vaikai. Pusė šių bandymų buvo ekshibicionizmas, 12% atvejų – petingas, o koituso bandymų užfiksuota labai mažai. Tai reiškia, kad mechanizmai, sulaikantys suaugusius vyrus nuo ryšių su vaikais, veikia gana patikimai.

Kai kurių seksologų nuomone, terminą pedofilija galima nagrinėti dviem aspektais: siaurai, kaip meilę berniukams, ir plačiai, kaip meilę vaikams, o lytinis potraukis gali būti heteroseksualus ir homoseksualus. Galima skirti meilę berniukams iki 16 metų, vyresniems kaip 16 metų (efebofilija), meilę mergaitėms iki 16 metų (korofilija), meilę skaisčioms mergaitėms (partenofilija). Nuomonės, esą pedofilai dažniausiai yra psichiniai ligoniai ar žmonės, kurių lytinis potraukis padidėjęs, nepatvirtina seksologinė praktika. Dažniausiai pedofilai yra paaugliai, trisdešimtmečiai ir pagyvenę vyrai. Dažnai tvirkinti vaikus bando giminaičiai ar šeimos draugai. Vaikai tvirkinami pelengva; iš pradžių seksualinio švietimo pretekstu jiems rodomi erotiniai ir pornografiniai filmai, vėliau lyties organai, mokoma petingo, oralinių genitalinių kontaktų ir kt.

Seksologų nuomone, vaiko tvirkinimas gali pagreitinti priešlaikinį psichoseksualinį vystymąsi, tapti seksualinių iškrypimų priežastimi. Pedofilijos formavimosi priežastimis seksologai laiko psichoseksualinio vystymosi atsilikimą, kontaktų su bendraamžiais stoką, seksualinius sutrikimus, kai sunku atlikti normalų lytinį aktą. Kai kurie seksologai skiria tikrąją pedofoliją, kai seksualinis potraukis jaučiamas tik vaikams, ir pavaduojančią, kai nėra lytiškai subrendusio potraukio.

Pedofilija ir pederastija

Pedofilijos apibrėžimas įvairiose šalyse labai skiriasi. Kai kuriose JAV valstijose šiuo žodžiu apibūinami visi, kuriuos seksualiai traukia mažesnį už minimalų seksui tinkamą amžių turintys asmenys. Toks apibrėžimas neteisingas, nes minimalus seksui tinkamas amžius skirtingose valstijose nevienodas. Svarbiausia, šis minimalus amžius yra skirtingas heteroseksualams ir homoseksualams.

Pirminė pedofilijos reikšmė – potraukis vaikams, dar neįžengusiems į paauglystę. Norint būti nuosekliems, reikėtų laikytis tokio apibūdinimo.

Hiršfeltas (Hirschfelt) apibūdinti vyrams, kuriuos traukia paaugliai berniukai, vartojo sąvoką pederastija (nuo graikiško žodžio „pais“ – berniukas, ir „erates“ – meilužis). Iš medicininės pusės svarbu skirti pedofiliją nuo pederastijos. Daugelis pedofilų nustoja domėtis berniukais, jiems tapus paaugliais. Tuo tarpu pederastams kaip tik ir patinka paaugliai.

Būna ir vyrų, ir moterų, kuriuos traukia vaikai, tačiau dažniausiai girdime apie vyrus pedofilus. Apie moterų pedofiliją mažai rašoma. Tai gal susiję su tuo, kad moterų seksualinis susijaudinimas nėra toka akivaizdus, kaip vyrų erekcija.

Kaip buvo rašyta, niekas negali pasirinkti, ką įsimylėti. Pedofilai irgi valingai negali nuspręsti, ką pamilti. Tai apsunkina pedofilų padėtį. Jie jaučiasi tarsi sukaustyti uždraustos meilės. Todėl daugelis pedofilų savo seksualumo neparodo.

Pedofilija būna įvairi. Vienus traukia abiejų lyčių vaikai, kitus – tik priešingos lyties, dar kitų pedofilija yra homoseksuali. Būna ir kitokių pedofilijos skirtumų. Yra pedofilų, kurie prie vaikų prisiriša kaip prie fetišo. Vienus pedofilus seksualiai traukia visi
vaikai, kiti įsimyli tik vieną vaiką, ir tas ryšys tęsiasi daug metų.

Sigurdas, 32 metų: „Būdamas 8 – 9 metų pajutau, kad mane seksualiai traukia vaikai. Ypač patiko vienas šešiametis kaimynų berniukas. Vėliau aš įsimylėdavau jaunesnius berniukus. Kai sulaukiau 14 – 15 metų, mano draugai pradėjo domėtis merginomis, o mano jausmai krypo tik į 9 – 10 metų berniukus. Labai gėdinausi savo jausmų ir supratau, kad su manimi kažkas ne taip. Būdamas vienas meldžiausi, kovojau su savo pedofilinėmis mintimis. Niekam nepasakojau apie savo polinkį. Vėliau supratau, kad mano motina iš dalies norėjo, kad toks būčiau. Ji paniškai bijojo, kad nepradėčiau draugauti su merginomis, nes norėjo, kad priklausyčiau tik jai vienai.

Aš nenorėjau lytiškai subręsti. Jaučiau, kad seksas užaugus tampa kažkoks nešvarus. Bandžiau onanizuodamasis nesiekti orgazmo, kad nejausčiau seksualinės aistros, ir sėkla neišsiveržtų, bet tai nepavykdavo. Išmėginimas buvo per sunkus, ir turėjau leisti orgazmui įvykti. Po to jausdavausi, tarsi būčiau padaręs kažką labai bloga motinai. Nuo 16 iki 19 metų seksualiai bendravau su kaimynų berniuku. Mes pradėjome mylėtis, kai jam buvo 9 – eri, o man 16 metų. Buvome geriausi draugai ir daugiausia laiko praleisdavome kartu. Važiuodavau atostogauti su jo tėvais, ir mes visada miegodavome viename kambaryje. Manau, kad jo tėvai perprato mūsų santykius. Mūsų ryšiai nutrūko tada, kai man sukako 19 metų. Įšvažiavau į mokyklą, ir man to berniuko labai trūko. Kartais jis atvažiuodavo aplankyti manęs. Tai būdavo malonūs susitikimai. Tačiau vėliau jis pradėjo domėtis merginomis, ir mūsų seksualiniai ryšiai darėsi vis retesni“.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 938 žodžiai iš 3084 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.