Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros
5 (100%) 1 vote

Pereinamųjų procesų skaičiavimas tiesinėse elektros

Turinys

1. Įvadas……………………………………………………………………………………………….4

2. Analitinė dalis………………………………………………………………………………………5

3. Uždavinio sprendimas klasikiniu metodu…………………………………………………………..7

4. Uždavinio sprendimas operaciniu metodu…………………………………………………………10

5. Išvados…………………………………………………………………………………………….13

6. Literatūra…………………………………………………………………………………………..13

7. Darbo grafinė dalis :

1. Skaičiavimų schemos………………………………………………………………………………14

2. Pereinamųjų procesų grafikai………………………………………………………………………15

Įvadas

Pereinamasis procesas vadinamas toks pereinamasis procesas,kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito.Tai įvyksta,kai šuoliu pakinta grandinės struktūra,jos elementų parametrai,taip pat kai prijungiami ir atjungiami šaltiniai.Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse,kuriose yra reaktyviųjų elementų.

Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (t = 0),tai yra nuo to momento , kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta,iki tada,kai nusistovės kitas režimas.Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą ,sudarytą pagal žinomus grandinių skaičiavimo metodus,kai (t 0).

Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais būdais : klasikiniu,operaciniu,dažniniu, būsenos kintamųjų ir kt.

Šiame darbe pereinamieji procesai tiesinėje grandinėje bus nagrinėjami klasikiniu ir operaciniu metodais.

Analitinė dalis

Elektros grandinės režimą,kai įtampa ir srovė laikui bėgant nekinta (nuolatinės srovės grandinė) arba yra periodinės laiko funkcijos (kintamosios srovės grandinės),vadinamas nusistovėjusiu.

Pereinamuoju procesu vadinamas toks elektromagnetinis procesas,kuris vyksta elektros grandinėje kol pereinama nuo vieno nusistovėjusio režimo prie kito.Tai įvyksta,kai šuoliu pakinta grandinės struktūra,jos elementų parametrai,taip pat kai prijungiami ar atjungiami šaltiniai.Tačiau pereinamieji procesai galimi tik tokiose grandinėse,kuriose yra reaktyviųjų elementų.

Pereinamųjų procesų analizės tikslas yra nustatyti tiesinės elektros grandinės srovių ir įtampų momentines reikšmes per laiko tarpą nuo pereinamojo proceso pradžios (t 0),t.y. nuo to momento,kai vienas nusistovėjęs režimas staiga pakinta,iki tada,kai nusistovės kitas režimas.Analizė atliekama sprendžiant tiesinių diferencialinių lygčių sistemą,sudarytą pagal žinomus grandinių skaičiavimų metodus,kai (t 0).

Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse gali būti nagrinėjami įvairiais metodais : klasikiniu,operaciniu,dažniniu,būsenos kintamųjų ir kt.Metodas pasirenkamas atsižvelgiant į nagrinėjamos grandinės sudėtingumą,poveikio į grandinę pobūdį,taip pat į pereinamųjų procesų analizės tikslą įvairiose technikos srityse.

Komutacijos dėsniai .Pereinamieji procesai atsiranda grandinėje įvykus komutacijai.

Komutacija vadinamas aktyviųjų ir pasyviųjų grandinės šakų ar elementų prijungimas,atjungimas bei perjungimas,kuriems įvykus pasikeičia grandinės parametrai ir schema.

I komutacijos dėsnis.Srovė induktyvume ir srovės sukurtas magnetinis srautas tuoj po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją :

II komutacijos dėsnis.Įtampa talpoje ir sukauptas elektros krūvis talpoje tuoj pat po komutacijos išlieka tokie pat kokie buvo prieš komutaciją :

Jei priklausomos pradinės sąlygos lygios nuliui,t.y. tai tuoj pat po komutacijos (t +0) srovė induktyvume L ir įtampa talpoje C išlieka lygios nuliui,t.y. momentu t +0 induktyvumas ekvivalentiškas nutrauktai grandinei,o talpa – trumpajam jungimui.

Jei nepriklausomos pradinės sąlygos nelygios nuliui,t.y. tai tuoj pat po komutacijos (t +0) srovė induktyvume L ir įtampa talpoje C išlieka nepakitusios ir momentu t +0 induktyvumas ekvivalentiškas srovės šaltiniui,kurio srovė o talpa – įtampos šaltiniui,kurio įtampa

Kitų srovių ir įtampų taip pat jų išvestinių reikšmes tuoj pat po komutacijos vadiname priklausomomis pradinėmis sąlygomis.Tai dydžiai pan.Priklausomas pradines sąlygas randame iš Kirchhofo lygčių,sudarytų grandinės režimui po komutacijos (t +0), atsižvelgus į žinomas nepriklausomas pradines sąlygas

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 610 žodžiai iš 1135 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.