Pietryčių azija pristatymas
5 (100%) 1 vote

Pietryčių azija pristatymas

Pietryčių Azija

Turinys

Pietryčių Azija (įvadas)

Pietryčių Azijos klimatas ir reljefas

Azijos „tigrai“

Religija

Ekonomika

Valiuta

Įdomybės

Testas

Pietryčių Azija – regionas, kuris driekiasi į pietus nuo Kinijos ir Japonijos, apimantis ir dalį Indijos ir Ramiojo vandenyno salų. Pietryčių Azijai priklauso Brunėjus, Mianmaras, Kambodža, Indonezija, Laosas, Malaizija, Filipinai, Singapūras, Tailandas, Vietnamas, Rytų Timoras, Palau bei daugybė mažų ir didesnių salelių.

Pietryčių Azijos klimatas ir reljefas

Pietryčių Azijoje yra kalnų, salų, plačių lygumų bei didelių savanų ir drėgnųjų miškų plotų. Nuo Mianmaro, per Laosą, Tailandą iki Vietnamo stūkso vešliais drėgnaisiais atogrąžų miškais apaugę kalnai. Tarp jų derlingose lygumose ir upių deltose gyvena dauguma žmonių. Pietuose yra Malakos pusiasalis, nutįsęs į Pietų Kinijos jūrą, o už jo 3700 Indonezijos vulkaninių salų. Indonezija apaugusi drėgnaisiais atogrąžų miškais, tarp miškų įsiterpusios tankiai gyvenamos lygumos.

Aukščiausia viršukalnė yra Džaja (Indonezija; 5030 m), didžiausias ežeras Tanle Sapas (Kambodža; didžiausias ežero plotas drėgnuoju metu 6475 km²).

Azijos „tigrai“

Azijos tigrai – itin sparčiai besivystančios Pietryčių Azijos valstybės.

Tai Pietų Korėja, Singapūras, Honkongas (Kinija), Taivanas, Malaizija.

Dėl aktyvios eksporto politikos ir užsienio prekybos mastų dar vadinami agresyviaisiais Azijos tigrais, kadangi už žemą kainą eksportuoja nemažai aukštųjų technologijų produkcijos, pramonėje naudoja vis modernesnes skaitmenines technologijas.

Terminas atsirado XX a. 9 deš., apibūdinant dinamišką Pietryčių Azijos ekonomikos augimą.

Religija

Jau pirmaisiais mūsų eros amžiais indų misionieriai skleidė naują religiją šiose šalyse. Iš pradžių čia labai paplito tuo metu pažangi mahajanos šaka, kuri egzistavo kartu su induizmu ir vietiniais tikėjimais. XI a. Mianmare, o vėliau kitose šalyse įvyko savotiška reformacija, kurios metu iš Šri Lankos atkeliavo seniausios budizmo šakos atstovė – Theravados mokykla (theravada – „senųjų mokymas“). Šiuo metu beveik visos Pietryčių Azijos šalys išpažįsta būtent ją, bet taip pat yra musulmonų bei krikščionių.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 338 žodžiai iš 675 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.