Pirmosios olimpinės žaidynės
5 (100%) 1 vote

Pirmosios olimpinės žaidynės

Pirmoji Pasaulinė Olimpiada

Visi 300 pirmųjų šiuolaikinių olimpinių žaidynių dalyviai buvo vyrai. Lengvosios atletikos rungtyse aktyviai dalyvavo Amerikos studentai, nors dėl neaiškumų su datomis jie atvyko tik žaidynių išvakarėse. Tarp jų buvo ir pirmasis olimpinis čempionas, trišuolininkas Džeimsas Konolis. Kriketo ir futbolo rungtynės buvo atšauktos dėl dalyvių stokos.

1963 metais Junis Kenedi -Рraiver(JAV prezidento Jono Fidžeraldo Kennedžio sesuo) JAV mieste Čikagoje ir Frankas Haidenas Kanados mieste Toronte pradėjo organizuoti pirmuosius kūno kultūros ir sporto renginius sutrikusio intelekto žmonėms. O 1968 metais buvo įkurtas Tarptautinis Specialusis Olimpinis komitetas ir organizuotos pirmosios Specialiosios Olimpinės žaidynės sutrikusio intelekto amerikiečiams ir kanadiečiams sportininkams.Nuo to laiko prasidėjo tarptautinis Specialusis Olimpinis judėjimas, išaugęs į didžiulę tarptautinę organizaciją , šiuo metu vienija jau per 195 valstybių nacionalinius komitetus, 1989 metais Bendradarbiavimo sutartimi pripažinta Pasaulinio olimpinio komiteto ir jo lyderio , ilgamečio vadovo Bulio Antinio Samaranиo,davusio leidimą išskirtinai naudotis «Olimpiniu» vardu, pridedant prieš šį žodį Specialusis. Kaip ir sveikųjų kas ketverius metus vykdomos vasaros ir taip pat žiemos Pasaulinės Specialiosios Olimpiados(Specialiosios Olimpiados vykdomos dviejų metų tarpais: pavyzdžiui, šiais -1997 metais praėjus žiemos žaidynėms, po dviejų metų bus vykdomos 1999 metų Vasaros. ir taip kas keturis metus – pakaitomis. Vasaros žaidynių programoje yra badmintonas, beisbolas, buriavimas, dviračių sportas, golfas, gimnastika, futbolas, jojimas, kanojinis ir baidarinis irklavimas, krepšinis, kėgliai, lengvoji atletika, lenktynės rolikinėmis pačiūžomis, plaukimas, rankinis , šuoliai į vandenį, stalo tenisas, tenisas, sunkumų kilnojimas, tinklinis , fizinio aktyvumo varžybos – paraližuotiems žmonėms ir žymaus protinio atsilikimo; žiemos sporto šakos: dailusis čiuožimas, grindų ritulys , greitasis čiuožimas, slidinėjimas , kalnų slidinėjimas- slalomas, ledo ritulys,ir nacionalinė sporto šaka , pasiūlyta Olimpinių žaidynių organizatorių,- Kanadoje buvo bėgimas medžioklinėmis pintomis sniegpėdėmis. Organizuojamos žemynų žaidynės ir planetos čempionatai atskirose sporto šakose – futbolo, lengvosios atletikos, krepšinio, stalo teniso ir kitų sporto šakų. Pradedamos organizuoti aukščiausiojo integracinio lygio varžybos tarp jungtinių komandų, kuriose sveikieji ir sutrikusio intelekto sportininkai drauge žaidžia stalo teniso , badmintono, teniso, grindų ritulio, dailiojo čiuožimo,krepšinio, futbolo, rankinio, net … sunkumų kilnojimo komandose, kur sveikieji būdami vedliais ir pagalbininkais sutrikusio intelekto specialiesiems olimpiečiams- komandos draugams,padeda , kad jie geriau išmoktų, geriau įsisavintų sudėtingųjų sporto šakų technika , jų taktikos elementus, kad padėtų jiems geriau išreikšti, realizuoti savo sugebėjimus, ir ne mažiau svarbų sveikųjų tikrąjį norą ir atsidavimą sutrikusio intelekto žmonėms.

Tačiau svarbiausias Pasaulinių Specialiųjų Olimpinių žaidynių privalumas , lyginant su sveikųjų Olimpinėmis ir fizinių negalių Paraolimpinėmis žaidynėmis,yra tai, kad visi specialieji olimpiečiai žaidynių metu suskirstomi į dešimties procentų artimiausio pajėgumo grupes – divizijojonus ir tik tuomet vykdomos varžybos . Taip galiama aprėpti galimai didesnį kiekį sutrikusio intelekto žmonių, norinčius sportuoti, ,taip išvengiama didelių psichologinių traumų dėl per didelės stipriausiųjų persvaros prieš silpnesniuosius. Mūsuose nėra nė vieno atstumtojo , pažemintojo dėl ligos, psichinių ar fizinių negalių nepajėgiančio varžytis su stipriausiais sportininkais,- jie gali varžytis ir patirti tikrą varžybinį azartą, malonumą, bei pergalės jausmą. Mūsų visi specialieji olimpiečiai , turintieji įvairias negalias, kiekvieną kartą stodami į startą varžosi ne tik su varžovais, bet – svarbiausia jie varžosi su savo negalia ir , jei jie neįveikia varžovų , jie visada stengiasi įveikti savąją negalią,- tuo pakildami ant aukštesnio savęs vertinimo laiptelio, tuo patirdami savo galimybes kovojant su savo negaliomis ir įsitikinant kiek pagerėja jo rezultatai, kiek tobulėjama treniruočių ir varžybų įtakoje.O tai didžiausias trenerių, sportininkų, jų tėvelių laimėjimas. Mūsų Specialioji Olimpiada kiekvienose varžybose priverčia prisiminti su kokiais žmonėmis pradėjome dirbti, dėl ko dirbti ir kad kiekvienas – nors mažytis žingsnelis įveikiant specialiojo olimpiečio negalia – tai yra pergalė – didelis laimėjimas trenerių, gydytojų , tėvelių ir pačių neįgaliųjų didelių valinių pastangų ir ilgų treniruočių proceso rezultatas, vedantis į lengvesnį jo – negaliojo integravimąsi į sveikųjų pasaulį, o kai kuriems ir į darbinę veiklą, laimingesnį gyvenimą.

Šiuo metu Jūs matote 70% šio straipsnio.
Matomi 709 žodžiai iš 1017 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.