Pitagoras1
5 (100%) 1 vote

Pitagoras1Pitagoras Samietis gyveno VI a.pr.m.e. Tikslią datą pasakyti yra tikrai sunku. Vos ne kiekviena skirtinga knyga pateikia ir skirtingą Pitagoro gimimo – mirimo datą. Bet tai galbūt ir nėra jau taip svarbu.

Pitagoras buvo garsus graikų filosofas ir matematikas. Šiam mokslininkui bei jo mokiniams priskiriami sveikųjų skaičių ir proporcijų svarbių savybių atradimai

savybių atradimai. Iš tiesų, biografinės žinios apie Pitagorą yra labai negausios ir ne visai patikimos. Jis daug keliavo po Rytų šalis, lankėsi Egipte ir Babilonijoje. Senovės graikų rašytojas istorikas ir matematikas Jamblichas (III m.e.a.) „Pitagoro biografijoje“ pasakoja, kad pastarasis mokėsi aritmetikos, muzikos, astronomijos ir kitų mokslų Babilonijoje.

Pitagoras buvo vienas iš tų mokslininkų, kurių dėka matematikos žinios iš Egipto ir Babilonijos pateko į Graikiją. Grįžęs į tėvynę, Pitagiras apsigyveno vienoje pietų Italijos graikų kolonijoje ir čia subūrė garsią „Pitagoro mokyklą“.Ši mokykla turėjo didžiulę reikšmę Graikijos gyvenime. Savo filosofija pitagoriečiai siekė įrodyti, kad pasaulio tvarka yra nekintanti ir amžina. Savo filosofines-politines ir religines idėjas Pitagoro mokyklos mokiniai mėgino grįsti nekintamais skaičių dėsniais, bandė derinti du nesutaikomus dalykus – religiją ir skaičių mokslą, todėl jų aritmetiką gaubia fantastinės ir mistinės pažiūros. Nepaisant to, jų skaičių moksle yra daug mokslinių faktų. Pitagorui mirus, jo mokyklą nusiaubė į valdžią atėję vergvaldžiai demokratai ir ji visiškai nustojo egzistuoti apie IV a.pr.m.e. vidurį.

Šiuo metu Jūs matote 64% šio straipsnio.
Matomi 247 žodžiai iš 387 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.