Plastinės operacijos kodėl natūralumas šiais laikais nemadingas
5 (100%) 1 vote

Plastinės operacijos kodėl natūralumas šiais laikais nemadingas

Įžanga

Plastinės operacijos buvo daromos jau senovės Egipte. Anksčiausiai pradėtos daryti odos plastinės operacijos, pvz., prarastą nosį Egipto chirurgai ligoniui padarydavo iš jo kaktos odos. Tačiau reikia pripažinti, kad tos operacijos buvo daromos visiškai kitu tikslu nei šiandien.

Dabar vis daugiau ir vis jaunesni žmonės kreipiasi į plastinės chirurgijos specialistus, norėdami pakoreguoti vieną ar kitą kūno dalį. Daugelyje pasaulio šalių atliekamos apklausos rodo, kad plastinės operacijos yra sparčiai populiarėjantis reiškinys. Kiekvienas žmogus gali pats spręsti, kaip elgtis su savo kūnu. Bet vis dėlto, kas verčia gultis ant plastikos chirurgo stalo ir kęsti didžiulius skausmus? Kodėl natūralumas šiais laikais tapo nemadingas? Ar moraliniu atžvilgiu tai yra teisinga, o gal reiktų viską palikti taip, kaip sukūrė dievas? Ir kaip žmonių silpnybės išnaudojamos verslui? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti rašto darbe.

Grožis reikalauja aukų

Pagaliau išaušo diena, kai dėl išvaizdos nebereikia kankintis visą gyvenimą: atėjai pas plastikos chirurgą, sumokėjai atitinkamą pinigų sumą, pasidarei operaciją ir štai – naujasis aš – be kompleksų, tobulos išvaizdos ir visiškai patenkintas savimi.

Šiuolaikinėje visuomenėje, kur aiškiai egzistuoja kūno kultas, būti negražiam yra tikra kančia. Televizija, reklamos, žurnalai, popkultūra – viskas tiesiog rėkte rėkia, kad tavo kūnas privalo būti tobulas, nepriekaištingas. Deja, tobulas natūralus grožis yra labai retas ir ne visi gali pasigirti atitinkantys XXI amžiaus grožio standartus. Vienintelė galimybė į tuos standartus įsisprausti – atlikti plastinę operaciją. Taigi nenuostabu, kad žmonės pasirengę sumokėti milžiniškas pinigų sumas, iškęsti kančias – ir viskas dėl grožio. Juk ne veltui sakoma, kad grožis reikalauja aukų. Tik ar tas tariamas grožis yra tikrai vertas tų aukų – čia dar klausimas.

Jei anksčiau plastinių operacijų buvo prisibijoma dėl neaiškių pasekmių, tai dabar moterys ir vyrai drąsiai gulasi ant operacinio stalo. Daugybė pasaulio garsenybių rodo pavyzdį, kaip plastinės operacijos išeina į naudą (Cher, Pamela Anderson, Lolo Ferrari ir kt.), o ir vietinės žvaigždės nevengia pasigirti savo dirbtinai patobulintu kūnu. Jungtinėse Amerikos valstijose netgi vyko realybės šou – „Ekstremalūs pokyčiai“, sulaukęs nepaprasto populiarumo, kuriame žmonėms buvo nemokamai daromos plastinės operacijos. Tokie realybės šou dar labiau skatina pasitikėti plastinių chirurgų skalpeliu ir ryžtis avantiūrai.

Plastinė operacija – taip ar ne

Plastinės operacijos vis populiarėja, bet žmonių požiūriai į šį reiškinį išsiskiria. Interneto forumuose plastinės operacijos tapo labai aktualia diskusijų tema. Žmonės, pasisakantys kategoriškai prieš, labai įvairiai motyvuoja. Lina: „Manau, tik nepatenkintas savimi ir nelaimingas žmogus darosi plastines operacijas, ryžtasi bet kokiems drastiškiems poelgiams, kad tik būtų „gražus“, nors šis būdvardis ne visada tinka tokiems atvejams. Manau tuščia ir kvaila investuoti pinigus į tokią operaciją – juk koks esi toks, ne visi turi atrodyti kaip barbės ir kenai. O save pagražinti galima ir kitokiais būdais“.

Ingrida: “Ne – visai tikslus atsakymas. Jei mane labai sužalotų, jei liga ar kokia nelaimė negrįžtamai subjaurotų kurią nors kūno dalį, plastinė operacija, manau, atrodytų tokia natūrali išeitis, kaip išgerti ryte vitaminų. Tačiau kategoriškai netoleruoju operacijų, kai kūno „savininkei“ nepatinka jos lūpos, nosis ar pan. O ypač bjauru, kai vyresnio amžiaus moterys operacijų pagalba bando atrodyti jaunesnės. Neįsivaizduoju, kaip reikia savęs nekęsti, kad draskytum savo kūną dėl abejotino jaunystės miražo”.

Eva: “Niekada nesidaryčiau. Aš nesu nusiteikus prieš tai, bet man tai nepriimtina, reikia mylėti save tokią kokia esi. Krūtinės dydis tavo vidaus nepakeis. Kokia atrodysi sau pati, tokia atrodysi ir kitiems. Ne vieną žinau moterį, kuri po operacijos netapo laimingesnė. Tik dar labiau prislėgta. Ir dar su didesniais norais pakeisti save. Gerai jeigu operacija sėkminga, o jei ne…“

Inga: “Nemanau, kad plastinės operacijos pakeičia žmogaus nusistaymą prieš save. Tačiau aš nekalbu apie tuos atvejus, kai operacija būtina paslėpti kokį nors defektą (pvz. atlėpusios ausys, veido defektas). Netoleruoju tokių operacijų, kaip krūtinės didinimas, reikia džiaugtis tuo, ką turi, reikia atsikratyti kompleksų, nes kitaip tie kompleksai žmogui daro didelę psichologinę žalą”.

Indrė: “Ne kiekvienas mes turime plastinėms operacijoms pinigų. Visi žinome, kaip tai brangu, tad džiaukimės, kad esame tokie, kokius mus sukūrė dievas. Juk, kaip sakoma, ne išoriniame grožyje laimė, o – vidiniame, dvasiniame pasaulyje“.

Evelina: „Tikriausiai nerastumėt nė vienos moters, kuri būtų 100% patenkinta savo išvaizda. Žmogus visuomet siekia idealo, tai natūralu. Tačiau tokios plastinės operacijos kaip riebalų nusiurbimas ar nenatūraliai didelės krūtinės troškimas tikrai nieko gero neduoda. Svorį mažinti reikia sportuojant, o silikoninį biustą nesunku atskirti iš tolo. Jei nori kažką pakeisti – daryk tai natūraliai. Linkiu daugiau meilės savo kūnui, o tai pasiekti,
manau, padeda proto lavinimas“.

Monika: „Tai Dievo darbo išniekinimas!!! Ir šėtono išmislas!….“

Priešingoji pusė teigia, jog kompleksų reikia atsikratyti plastikos chirurgų pagalba. Jei žmogus pats sau atrodo negražus, nereikia kankintis ir kompleksuoti, o tiesiog pasiryžti operacijai, vis dėlto pabrėžiama, kad viską reikia daryti saikingai.

Gintarė: „Aš manau, kad plastinės operacijos nėra blogai. Jei moteris nepatenkinta savo kūnu, kodėl jo nepatobulinus? Tačiau tai reikia daryti saikingai”.

Agnė: „Manau, tai puikus būdas pakoreguoti tai, ko nedavė ar sudarkė gamta ir pasijausti emociškai ir fiziškai geriau. Svarbiausia „neperlenkti lazdos“.

Dovilė: „Manau tai yra labai gerai, jei žmogus gali patobulinti save, bet visa bėda yra pinigai ir nenuspėjamos pasekmės po operacijos. Gerai, jei viskas gerai baigiasi. Bet aš mėgstu riziką ir tikrai galimybei atsiradus tai padaryčiau ir, manau, padarysiu.”

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 990 žodžiai iš 3298 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.