Polietilenas konspekt labaratorinis
5 (100%) 1 vote

Polietilenas konspekt labaratorinis

PLASTMASIŲ APDIRBIMO ĮRENGINIAI

Bendros žinios apie plastmases

Polimerai yra plastmasių pagrindas (iš Graikų kalbos kilęs žodis poli–daug mer dalis). Tai molekulės sudarytos iš elementarių grandžių su vienoda struktūra. Šios grandys surištos kovalentiniais ryšiais į ilgas grandis, kurios sudaro standžias arba plastiškas erdvines gardeles. Techninės savybės priklauso nuo grandžių ilgio, molekulių masės ir kt.; kuo ilgesnė grandis, tuo mechaninis stiprumas didesnis. Pagal tai kaip gaunamos plastmasės jos skirstomos į dvi klases: polimerizacines ir polikondensacines klases. Polimerizacija tai jungimas tos pačios rūšies didelio kiekio vienodų molekulių medžiagos. Polikondensacija tai cheminis procesas, kurio metu iš įvairių pradinių medžiagų gaunamas junginys ir lieka papildomai pašaliniai produktai-vanduo, spiritas. Priklausomai nuo to, kaip šildant keičiasi plastmasės jos skirstomos į dvi grupes: termoplastines ir termoreaktyvinės. Termoplastinės gaunamos iš plastinių masių, kurių pagrindas polietilenas, polistirolas, poliamidas ir kt. Termoreaktyvinės jų pagrindas epoksidinės, karbamidinės ir kt. smalos, gaunamos formavimo būdu. Rišančios smalos-epoksidinės, fenoloformaldehidinės smalos ir kt. Priedai-sumažiną išeigą rišančios smalos, pigiau, nesėda gaminys, padidėja mechaninis stiprumas ir t.t. (drožlės). Plastifikatoriai sumažina gaminio trapumą, padidina lanstumą, elastiškumą, atsparumą šalčiui, pagerina apdirbimo savybes (naudojamas dibutilftalatas, tributilfosfatas). Antistatikai sumažina elektrilizaciją t.y. nekaupia statinės elektros (naudoja suodis, grafitą, metalo miltelius).

Pagrindiniai tipai: stiklo audinys tai plastmasė, turinti priedus ir rišančią medžiagą (žr. atlasą).

Polietileninių plėvelių gamyba

Naudojamas kabelių izoliacijai, radijo, televizijos, telegrafo, telefoninių detalių gamybai, maisto pramonėje – tarai įpakavimui, žemės ūkyje, vamzdžių gamybai, dangoms dengti. Pvz., polietileno plėvelė gaunama ekstruzijos būdu. Pagrindinė sraiginės mašinos darbinė dalis, vadinama ekstruzeriu yra plieninė sraigė. Įvairioms plastmasėms naudojamos įvairios konfiguracijos sraigės. Judant sraigei medžiaga suspaudžiama. Pvz., polietileninės plėvelės gamyba sraiginėje mašinoje su plokščiu galvutės plyšiu pateikta paveiksle 1.Pav. 1- ekstruzinė mašina; 2 – galvutė su plyšiu; 3 – vandens nupiltuvas; 4 – metalinis tinklas; 5 – kreipiantis velenėlis; 6 – šaldanti vonia; 7 – plyšio reguliatorius; 8 – peiliai kraštams apipjaustyti; 9 – traukiantys velenėliai; 10 – viniojantis įranginys.

Plyšio plotis, tuo pačiu ir plėvelės plotis siekia 1400mm, kai storis nuo 20 iki 200m, 0,5-4mm storio lakštams gauti t.p. naudojamos sraiginės mašinos su plokščiu plyšiu galvutėse. Tokios mašinos naudojamos pvz., popieriui arba audeklui padengti polietilenu. Gaminamos plėvelės storis kontroliuojamas periodiškai arba nepertraukiamai. Periodinė kontrolė pvz., matuojama išpjauto pavyzdžio storis indikatoriais arba kt. įtaisais. Tobulas yra nepertraukiamas plėvelės matavimas  arba  spinduliais.

Šiuo metu Jūs matote 64% šio straipsnio.
Matomi 436 žodžiai iš 679 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.