Prekybos moterimis aukų konsultavimas
5 (100%) 1 vote

Prekybos moterimis aukų konsultavimas

Prekybos moterimis ir seksualinio išnaudojimo aukų konsultavimas

Šalia medicininės ir socialinės pagalbos, seksualinio išnaudojimo ir smurto aukai būtinai turi būti teikiama ir psichologinė pagalba. Labai svarbu aukai kuo greičiau suteikti saugumo jausmą, todėl pagrindiniai principai teikiant jai pagalbą turėtų būti empatija ir dėmesingumas. Šie dalykai padrąsiną auką kalbėti, atsiskleisti ir padėti įveikti sunkios traumos pasekmes. Gali būti naudojami įvairūs psichologinės pagalbos ir terapijos metodai, individualūs ir grupiniai užsiėmimai. Individualios konsultacijos leidžia aukai pasidalinti savo traumuojančia patirtimi privačioje ir saugioje aplinkoje. Rupinių užsiėmimų metu moterims suteikiama galimybė bendrauti ir pasidalinti patirtimi su kitomis aukomis, pagerinti bendravimo įgūdžius.

Individualus konsultavimas. Individualus konsultavimas yra labai svarbus gijimo procese ir pagrindas sėkmingai grupinei terapijai. Pagrindinis individualių konsultacijų tikslas – tiesioginė krizės intervencija, simptomų nustatymas ir specifinių problemų sprendimų ieškojimas. Paprastai individualus konsultavimas turi teigiamą efektą aukos būsenai. Individualių konsultacijų metu ypač efektyvūs gali būti žemiau aprašyti metodai.

Į klientą orientuotas požiūris. Šis metodas remiasi C. Rogers teorija, kur akcentuojama pozityvi asmenybės prigimtis. Šio požiūrio esmė – kurti tokią psichologinę atmosferą, kad žmogus galėtų jaustis suprastas, besąlygiškai priimtas ir vertinamas. Paprastai iš pradžių aukos nenoriai priima ir kalba apie savo praeities problemas. Kai auka, kalbėdama apie savo skausmingą patirtį, jaučia besąlygišką ir empatišką konsultanto reakciją, vidinis diskomfortas ir negatyvus požiūris į save mažėja. Tokioje terapinėje aplinkoje aukos pradeda jaustis laisviau, tampa atviresnės ir nuoširdesnės reikšdamos savo jausmus ir įsitikinimus, atviriau priima savo problemas ir pradeda ieškoti būdų joms spręsti.

Trumpalaikė į sprendimus orientuota terapija. Tai yra trumpalaikis, į ateitį orientuotas metodas, padedantis žmogui keistis nustatant tikslus ir ieškant sprendimų, o ne koncentruojantis ties pačia problema. Konsultavimo metu dirbama su paties žmogaus vidinėmis jėgomis, resursais, koncentruojantis į praktinį tikslų įgyvendinimą, stengiantis neįstrigti praeityje.

Prekybos ir seksualinio išnaudojimo aukos vertybės yra sutrikdytos taip, kad jos negali įsivaizduoti jokių pozityvių pokyčių savo gyvenime. Jos linkę kurti tik labai artimus planus ir tie planai dažniausiai būna susiję ne su tuo, ko pasiekti, o ko išvengti. Konsultvimo metu aukai galima padėti susikurti suprantamą ir nuoseklią sistemą, kaip praktiškai pasiekti savo tikslus, t.y. pirmiausia juos nusistatyti, susidaryti atitinkamą veiksmų planą ir suvokti tokio mąstymo ir veikimo būdo naudą. Taip moteris gauna teigiamą patvirtinimą savo iš anksto apgalvotam elgesiui ir iš naujo pajaučia pasitikėjimą savo galimybėmis. Šis procesas iš esmės nepakeičia aukos asmenybės, bet gali padėti jai pažvelgti į problemas ir sunkumus iš kitos perspektyvos, įgyti ar/ ir sustiprinti atsakomybės jausmą ir suaktyvinti naujus elgesio būdus.

Terapinės istorijos. Tai simboline forma pateiktos įvairios apimties ir sudėtingumo istorijos, pasakojimai apie įvairius reikšmingus žmogaus gyvenime dalykus, kurių tikslas padidinti jautrumą. Jos naudojamos kaip terapinė priemonė pakeisti žmogaus pasaulio suvokimo ir mąstymo būdą, yra universalios ir pagreitina pasąmoninį gydomąjį poveikį.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 519 žodžiai iš 1025 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.