Psichologijos įvadas
5 (100%) 1 vote

Psichologijos įvadas

Ivadas: Psichologija – mokslas apie žmogaus elgesį ir mentalinius procesus. Psichologija tiria psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Mokslas apie sielą. psichologija – spėjimų mokslas, susidedantis iš hipotezių, kurias nuolatos reikia tikrinti tikrovėje. Psichologijos sakos : ( bendroji – tiria sveiko žmogaus psich reiskinius , kilme , apibudina savokas . ir Raidos – tiria vystimasi ir reiskiniu raida) Miegas: Pagal EEG ir akių judesius, bei raumenų aktyvumą, miegas skirstomas į 4 fazes: 1) negilus miegas ( 2-3 min) 2)Miego verpstes (20 min) 3) pereinamasis ir 4) gilaus miego (30 min) . Miego sutrikimai:nemiga – pasikartojantis sunkumai užmiegant arba miego metu. Narkolepsija – užmiegama aktyvios veiklos metu ( kai studentas klausydamasis paskaitos, tai dar nieko, bet jei dėstytojas, skaitydamas paskaitą, jau blogai). Miego siaubas – vyksta ramaus miego metu, dažniausiai būdingi berniukams. Sapnai – juos sukelia smegenų kamienas . Funkcijos – 1)sapnai – vožtuvai , per kuri visi poreikiai isleidziami is pasamones. 2)apdoroti informacija. 3) fiziologine – periodiskai dirgina miegančias smegenis. Meditacijos – didesne susikaupimo busena, bet kontroliuojama. Padeda atsipalaiduoti , suletena fiziologiniai procesai, nervu sistema. Hipnozė (miegas). Kūnas miega, o protas budrus. Prievartos daryti tai, ką tau liepia nejauti, bet nematai priežasties atsisakyti. Geriausia sužinoti, tai patyrus. Įvyksta pasikeitimai visose sferose (suvokime, mąstyme, atmintyje). Sumažėja (išnyksta) iniciatyva, planavimas, pasirinkimas, tikrovės tikrinimas. Tikriausiai susiaurėja sąmonės laukas (selektyvus dėmesys).

Emocijos : trumpalaikiai situaciniai isgyvenimai.jie kyla del biologiniu organizmo saveiku, ir taippat del sudetingo isores aplinkos poveikio. Aukstesnieji jausmai : Moraliski , intelektualiniai , estetiniai, praktiniai.Kilmes teoria : daugiklis => emocine reakc => fizine reakc. Emociju f-os : 1)Signoline ( inform apie isor poveik) 2)Extresine (inform aplinkinius apie musu padeti) 3) Stimliatyvi ( koreaguoja, veikia musu elgesi). ELEMENTARIAUSIA EMOCI-JOS FORMA YRA EMOCINIS TONAS. POJUČIŲ, SUVOKIMŲ, VAIZDINIŲ, O KARTAIS IR MINČIŲ SUKELTAS IŠGYVE-NIMAS, SUTEIKIANTIS PSI-CHINIAM PROCESUI TAM TIKRO PASITENKINIMO AR NEPASI-TENKINIMOATSPALVĮ, VADI-NAMAS EMOCINIU TONU.

NUOTAIKA – TOKIA EMOCINĖ BŪSENA, KURI ILGIAU AR TRUMPIAU NUSPALVINA ŽMO-GAUS ELGESĮ IR JO PSICHINIU PROCESUS, TAČIAU PASI-REIŠKIA NESTIPRIAIS IŠGYVE-NIMAIS. NUOTAIKOS TRUKMĖ GALI BŪTI LABAI ĮVAIRI: NUO PUSVALANDŽIO IKI KELIŲ DIENŲ ARBA NET SAVAIČIŲ IR MĖNESIŲ. JI PRIKLAUSO NUO DIRGIKLIO POBŪDŽIO IR NERVŲ SISTEMOS YPATYBIŲ. AFEKTAS – LABAI AUDRINGA, TRUMPALAIKĖ IR STIPRI EMOCINĖ BŪSENA, PASIREIŠKIANTI STAIGA, IN-TENSYVIA REAKCIJA AISTRA – PAKAN-KAMAI ILGA, VIENODAI IN-TECYVI IR STIPRI EMOCINĖ BŪSENA STIMULIUOJANTI TAM TIKRĄ ŽMOGAUS VEIKLOS KRYPTĮ. STIPRIĄ IR ILGALAIKĘ AISTRĄ GALI SUKELTI MA-TERIALINIŲ IR KULTŪRINIŲ POREIKIŲ TENKINIMAS. PA-PRASTAI AISTRA SUIJUSI SU VALIA IR DIDELIO TIKSLO SIEKIMU. AISTRA GALI BŪTINE TIK BŪSENA, BET IR KOKS STIPRUS JAUSMAS. BAŽNAI JI LEMIA ŽMOGAUS GYVENIMO KRYPTINGUMĄ (AISTRA MENO, SPORTO MOKSLO SRIČIAI). DAŽNAI JI REIKALAUJA VY-RIŠKUMO IR DRĄSOS (ALPI-NIZMAS, PARAŠIUTIZMASIR KT. AISTROS). KARTAIS AISTRA GALI BŪTI IR ŽLINGA (KORTAVIMAS AR KITI AZARTINIAI ŽAIDIMAI).

Intelektas: – sugebejimas mokytis ir ismokti , susivokti naujose situacijose, atskleisti reiskiniu rysius. Istorija . – 1881 – israstas intelekto matavimo vienetas. Q = PA / chA ( protinis a / chronologinis amzius) . Žmogaus intelektas iš dalies yra paveldimas – tiriant tėvus ir vaikus paaiškėjo, kad maždaug pusė žmogaus intelekto priklauso nuo paveldėjimo, ir tik dalis nuo aplinkos. intelekto koeficientas iki šešerių metų nėra stabilus.

ASMENYBES

.Asmenybe – tai psichofiziniu zmogaus organizmo sistemu dinamine organizacija lemianti savita elgiasi, mastyma bei rodanti zmogaus santyki su tikrove.16. Psichonalitine asm. Teorija: struktura, lygiai, raida, stadijos.Struktura: elementai: ID – veikia malonumo principu instinktus.Ego – remiasi realybes kaina. Super Ego – idealo principas. Atstovauja ne instinktams, o visuomenei.Lygiai:samone, ikisamone, pasamone.Samone, tai, ka mes suvokiame ir galime uzfiksuoti. Ikisamone – viska, ka galima prisimint.

Stadijos:

Pirmoji stadija prasideda nuo gimimo iki 1,5 metu, vadinama oraline stadija. Antra stadija nuo 1.5 iki 3 m. Analine stadija. Nuo 3 iki 6 m. Faline stadija. Nuo 6 m. – Latentinis periodas. Nuo paauglystes pradzios – genitaline stadija. Tikslas ismokti bendrauti su priesinga lytimi.

17. Analitine asm. Teorija: lygiai, tipologija, architipai. Samone. Asmenine pasamone. Sudaro kompleksai. Kolektyvine pasamone – igyta. Architipai: Anima: moteriskas pradas. Animus: vyriskas. Seselio – kiekvieno is musu tamsioji puse. Psichikos busenos:Mastymas, Jautimas, Jutimas, Intuicija.18. Indi.. Zmogus gimsta tam, kad buti tarp zmoniu, vienas iskart mirtu… Asmenybe yra nedaloma visuma. Asmenybe susidaro savo gyvenimo plana, iskelia tiksla. Gyvenimo planas susiformuoja iki 5-6 metu. Jis yra nesamoningas, bet jo zmogus laikosi. Si plana lemia menkavertiskumas ir pranasumas. Gimimo eiliskumas, seima lemia asmenybe. 19. K. Horney ir socialine – kulturine ir transakcine asm. Teorija. Psichoseksualinems
stadijoms NE! Musu variklis yra ne seksualinis poreikis, o saugumo. Naudoja 10 strategiju: meiles, tobulumo, valdzios, kitu isnaudojimo….. ir t.t. 3 asmenybes orientacijos: I zmones(labai ryskus meiles poelgis, nerystingumas) Nuo amoniu Pries zmones(zmones agresyvus). 20 Asmenybes bruozai: 1. psichodinamines teoremos – nuliame vininiai veiksniai 2. prisichoanalitiniai teor.. – zigmantas froidas is suskirste sia teorema i 3 lygius 1 samone 2 pasamone 3 ikisamone instinktai:a) eros (gyvybes) b) thanatos (mirties).

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 759 žodžiai iš 1463 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.