Pvc grindų danga
5 (100%) 1 vote

Pvc grindų danga

PVC GRINDŲ DANGOS

Daugelis sutapatina PVC grindų dangą ir linoleaumą, šias medžiagas vadindamos vienu vardu – linoleumu, tačiau tai nėra teisingas sutapatinimas.

Lanksčioji grindų danga, tradiciškai nuo seno vadinama linoleumu yra viena iš populiariausių, labai paplitusi ir praktiška grindų danga.

Linoliaumas – tai produktas, pagamintas iš naturalių medžiagų. Linoliaumas yra homogeniškas (vienalytis) per visą savo storį, todėl dylant jo spalva ir struktūriškumas nekinta. Linoliaumas gali būti naudojamas tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose (Paplitusio linoleumo pavyzdžiai pavaizduoti 1 lentelėje).

1 Lentelė


PVC grindų danga – tai produktas, pagamintas iš sintetinių medžiagų, kurių pagrindinė – polivinilchloridas (PVC).

Ji turi daug praktiškų savybių:

atspari dilimui;

higieniška;

lengvai prižiūrima;

elastinga – greitai išsilygina suspausta.

PVC grindų danga turi PVC putų sluoksnį, kuris leidžia imituoti bet kokia faktūrą. Tai sukuria tikro parketo, keramikinių plytelių ar akmens iliuziją (Pavizdys pateiktas 2 lentelėje).

2 Lenntelė

Grindų danga sudaryta iš keturių sluoksnių:

Dėvėjimosi sluoksnis

Sluoksnis su piešiniu

Pagrindas

Apatinis sluoksnis

Tačiau ne visi žino, kad po PVC pavadinimu slepiasi visa dangos rūšių įvairovė. Ši grindų danga yra puikus pasirinkimas aktyviai šeimai. Grindys tikrai bus atsparios intensyviam dėvėjimui, vaikų ir naminių gyvūnėlių nerūpestingam elgesiui, metų metus likdama tokia, kokią jūs ją pamatėte pirmąją dieną.

PVC grindų dangos skirstomos į:

1. Heterogeninę dangą;

*Heterogenines dangos – tai daugiasluoksnės, sudarytos iš pagrindo ir 100 % PVC, siekiant išgauti maksimaliai geras naudingo sluoksnio dėvimąsias savybes;

Lanksčioji grindų danga leidžia išgauti labai daug dekoratyvinių grindų efektų. Heterogeninė danga dažniausiai jau yra išmarginta šiuolaikiniais piešinias ir raštais – belieka tik ją pasirinkti (Pavizdys pateiktas 3 lentelėje).

3 LentelėBuityje dažniausiai matome įvairiais raštais išmargintą lanksčiąją heterogeninę grindų dangą. Danga gaminama iš PVC – paplitusios polivinilchlorido plastmasės. Raštai atspaudžiami ant gana plono dėvimojo dangos sluoksnio. Jis yra kietas ir atsparus dėvėjimui. Po juo yra pagrindas – šiek tiek korėtas minkštas PVC sluoksnis. Dėvimasis paviršius dar gali būti padengtas plonu poliuretano sluoksniu. Tokio tipo dangos pasižymi itin dideliu atsparumu dėvėjimui.

3.1 Lentelė

Visos heterogeninės dangos skiriasi tik dangos sluoksnių storiu ir raštais. Pagrindai būna dviejų tipų: cheminiai ir mechaniniai. Danga su mechaniniu pagrindu paprastai yra atsparesnė. Mechaninis pagrindas yra tankesnis, gaunamas mechaniniu būdų presuojant pagindo ruošinį. Tuo tarpu cheminis pagrindas gaunamas, cheminės reakcijos būdu sukeliant plastiko masės putojimą. Dangos su mechaniniu pagrindu yra standesnės, atsparesnės mechaniniam poveikiui ir, žinoma, brangesnės. Dangos cheminiu pagrindu yra pigesnės ir daugiausiai klojamos buitinėse patalpose.

2. Homogeninė danga

*Homogeninės dangos – tai vienalytės savo sandara per visą storį, esant sluoksnio nusidėvėjimui nei išvaizda, nei dėvėjimosi savybės nekinta (Pavizdys pateiktas 4 lentelėje).

4 Lentelė


Homogeninė danga taip pat gaminama iš PVC. Tačiau ji turi tik vieną sluoksnį, arba, kitais žodžiais tariant, yra homogeninė per visą savo storį. Ji neturi ir dekoratyvaus viršutinio sluoksnio, o yra spalvota per visą savo gylį. Todėl homogeninės dangos giluminis išsidėvėjimas yra beveik nepastebimas ir tokia danga išklojamos prekybos salių, visuomeninių patalpų grindys. Ši danga yra brangesnė, todėl retas susigundo ja iškloti kokia buitinę patalpą.

4.1Lentelė

PVC grindų danga gali būti naudojama tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose.

Tiek lonoleumo, tiek PVC grindų dangos tinkamumą vienoms ar kitoms patalpoms apsprendžia produkto techniniai duomenys.

Lietuvoje randame ne tik didelę įvairovę tradicinių raštų, bet ir originalaus dizaino heterogeninių, homogeninių specialios paskirties dangų (Pavizdys pateiktas 5 lentelėje).

5 Lentelė

Jau daugiau kaip 10 metų PVC grindų danga prekiaujančios įmonės specializuojasi grindų dangų srityje. Jos dirba su stipriausiais Europos gamintojais, puikiai jaučia ko nori rinka bei šiandieninis Lietuvos pirkėjas, todėl gali pasiūlyti platų spektrą tiesiogiai importuojamų produktų geriausiomis kainomis bei palankiausiomis sąlygomis. Lietuvoje galima įsigyti daugiau kaip 200 rūšių PVC dangos. O išrankiausiems pirkėjams pagal specialius užsakymus pristatoma tiesiai iš gamintojo.

3. Dekoratyvinė PVC grindų danga

Universaliai pritaikoma PVC grindų danga su atitinkamais privalumais. Tai neslystanti, šildanti, triukšmą sugerianti, atspari drėgmei, lengvai prižiūrima, dekoratyvi, ilgai naudojama ir higieniška grindų danga. Ji ideali tiek klojant nuo sienos iki sienos, tiek tiesiant tik kilimėlį, pvz. vonių kambariuose, vaikų žaidimų kambariuose, virtuvėse, balkonuose, terasose, taip pat sporto salėse ir pliažuose.

6

Lentelė

6.1 Lentelė.

2203

65cm x 15m

2204

65cm x 15m

2213

65cm x 15m

130cm x 15m

2213A

65cm x 15m 2213C

65cm x 15m

2213D

65cm x 15m

2217

65cm x 15m

2218

65cm x 15m 2219

65cm x 15m

2228A

65cm x 15m

2236

65cm x 15m

2247

65cm x 15m

130cm x 15m 2249

65cm x 15m

2254

65cm x 15m

2255

65cm x 15m

2257

65cm x 15m 2257A

65cm x 15m

2264

65cm x 15m

2264A

65cm x 15m

2277

65cm x 15m

130cm x 15m

fish1

fish4

fish5

fish8

foot1

foot2

foot4

shell1

shell2

Itin atsparios PVC dangų kolekcijos

Ypač didelis pasirinkimas PVC dangų (linoleumų), pagamintų Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Slovėnijoje. Šią dangą mes galime išsirinkti iš, maždaug, 250 skirtingo storio ir dizaino rūšių. Taip pat yra siūloma itin atspari dėvėjimuisi PVC homogeninė ir heterogeninė danga bei natūralus linoleumas. Šias dangas galima kloti itin intensyvaus judėjimo visuomeninėse patalpose – parduotuvėse, ligoninėse, mokyklose, bibliotekose ir t.t. (Pavizdys pateiktas 6 lentelėje).

7 Lentelė

“Supreme”, “Centor Silver” ir “Moda” tai naujos heterogeninės PVC grindų dangos kolekcijos, skirtos kloti ypač intensyvaus judėjimo visuomeninėse patalpose (biuruose, bankuose, parduotuvėse, kino teatruose ir t.t.). Žinoma, ši danga puikiai tiks ir namuose.

Visų šių kolekcijų darbinis sluoksnis yra su “čipsais”, kas šiai dangai suteikia papildomo atsparumo. Danga su tokiu paviršiumi yra net tris kartus ilgaamžiškesnė nei danga su analogišku darbiniu sluoksniu be “čipsų”.

“Supreme” ir “Centor Silver” dangos atitinka 33/42 atsparumo klasę bei dilumo klasę “T”, kuriai priskiriamos pačios atspariausios polivinilchloridinės dangos.

Danga tinka baldams su ratukais ir šildomoms grindims, ji neblunka, sunkiai dega, lengvai valoma ir prižiūrima.

DELPHIN IR DELPHIN SUPER PVC DANGOS:

Debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER – grindų plytelės iš ypač atsparaus aukštos kokybės polimerų mišinio su įdomia paviršiaus struktūra ir specialiais, toms plytelėms būdingais, kraštais. Ši danga yra atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi, atitinka visus nedegumo reikalavimus, keliamus grindų dangoms.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER dangos yra pritaikytos didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (34 klasė) bei didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms (43 klasė). Taip pat jos skirtos sandėliams, parduotuvėms, mokykloms, vaikų darželiams, kareivinėms, vestibiuliams. Ypač patogu šias dangas naudoti parodų salėse bei nuomojamose patalpose, nes jas nėra būtina klijuoti, todėl galima lengvai išrinkti ir pakloti dar kartą.

Debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER tinka visur, kur reikia tvirtų bei neslidžių grindų. Plytelės labai tvirtai laikosi sukabintos viena su kita, nesusitraukia ir nesiplečia. Svarbus privalumas – visada, esant reikalui, galima išimti ir pakeisti vieną ar kitą plytelę. Spalvų įvairovė leidžia sukurti norimą optinį vaizdą bei išskirti spalvines zonas (pvz., sandėlyje pagal prekių grupes).

Debolon DELPHIN SUPER gaminama 9 spalvų (ryškiai raudona, juoda, mėlyna, pilka, šviesiai pilka, rusva, ryškiai žalia, ryškiai geltona, baltintos kavos atspalvio, smėlio spalvos).

STYLE PVC DANGA:

Debolon STYLE yra elastinė heterogeninė, antistatinė, didelio atsparumo, PVC danga. Jos teigiamos savybės taip pat yra gera garso ir šilumos izoliacija. Debolon STYLE – tai atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi ir atitinkanti visus nedegumo reikalavimus danga.

Ši danga sudaryta iš kelių sluoksnių:

* Viršutinis sluoksnis yra pagamintas iš skaidraus, gryno, mediciniškai švaraus, aukštos kokybės PVC. Jis labai atsparus (naudojamas net grindų dangai traukiniuose bei autobusuose). Didelio tankio, todėl šią dangą lengva valyti. Šio sluoksnio storis – 0,65 mm (pagal atitinkamas technines charakteristikas homogeninių dangų šis sluoksnis turėtų būti – 2,0 mm). Tai atitinka 2,6 mm homogeninę dangą.

* Vidurinis sluoksnis – daugiasluoksnio stiklo audinio kombinacija, todėl dangos matmenys yra labai stabilūs.

* Apatinis sluoksnis – putplastis, kas leidžia sumažinti triukšmą 17dB. Skirtingai nuo homogeninių dangų dėka šio apatinio sluoksnio nereikia klijuoti pakloto.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon STYLE danga yra pritaikyta didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (34 klasė), didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms (42 klasė). Taip tap ji skirta mokykloms, kareivinėms, gamyklų cechams, supermarketams, ligoninėms, t.y. visur, kur reikalingas didelis atsparumas bei ypatingas garso slopinimas, svarbu aukšti higienos reikalavimai bei būtinas geras dangos valomumas. Didelis debolon STYLE privalumas – pakopų sistema, leidžianti iš koridoriaus laiptinių nuosekliai pereiti į laiptus. Pakopos su gamybiniu būdu privirintu kampų apsaugos profiliu būna 100-200 cm ilgio.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1459 žodžiai iš 4638 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.