Rašinys apie smurta tv ir video žaidimuose
5 (100%) 1 vote

Rašinys apie smurta tv ir video žaidimuose

Šiandien smurtas Lietuvoje plinta lyg virusas. Tėvai žaloja savo vaikus, paaugliai žiauriai peiliais sprendžia menkiausius konfliktus, vienas už kitą šiurpesni kriminaliniai įvykiai šalies kaimuose ir miestuose užpildė pirmuosius dienraščių puslapius, jie vis neišnyksta iš televizijos žinių pranešimų.

Kas atsitiko? Ką daryti? Kaip suvaldyti smurto bangą? Apie tai televizijos laidose diskutuoja politikai, ministrai, vaikų teisių apsaugos tarnybų specialistai. Iš tiesų ką gi daryti? Kur slypi šiandieninės agresijos protrūkio šaknys?

1999 metais 2 paaugliai nušovė 12 moklseivių ir mokytoją vienoje vidurinėje mokykloje JAV. Atrodo kad žudikai užpuolė pasinaudodami video žaidimo “pražūtis” versija.

Kokios yra smurto priežastys? Tai nelengvas klausimas. Kai kurie ekspertai įrodinėja, kad priežastys yra biologinės. Jie tiki kad kai kurie žmonės turi genus, kurie tikriausiai sukelia polinkį smurtui. Kiti smurto priežasčių ieško socialinėse problemose tokiose kaip smurtas, diskriminacija, neviltis, šeimos vertybių žlugimas, šiurkštus elgesys su vaikais, polinkis į narkomaniją alkoholi. Dar kiti nurodo tokius kulturinius veiksnius, kaip smurto vaizdavimą masinėse informacijos priemonėse.

Kai kurie žmonės teigia kad per televizija rodomas smurtas susijęs su vis didejanciu smurtavimu pacioje visuomeneje. 1972 metais JAV karo medicinos generolas, auksciausias medicinos pareigunas JAV vyriausybeje pareiske kad “smurtas per televiziją neigiamai veikia tam tikrus visuomenes narius“. Nuo tada daug moksliniu tyrinejimu patvirtino generolo požiūrį.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 225 žodžiai iš 446 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.