Renesanso laikų šokiai
5 (100%) 1 vote

Renesanso laikų šokiai

Renesanso laikais suklestėjo šokio menas. Greiti, judrūs šokiai dažniausiai šokami lauke ir mėgstami paprastų žmonių – valstiečių, amatininkų. Tai prancūzų šokiai gavotas, burė, anglų žiga ir kiti. Smagios liaudiškos to meto muzikos pavyzdžiu gali būti prancūzų kompozitoriaus P. Falezo „Šokis“.

Iš lėto tempo šokių populiariausi buvo pavana, sarabanda, čakona, pasakalija.

Pavana – lėtas, iškilmingas, išdidžių judesių šokis. Jį šokdavo išsipuošę, pasitempę šokėjai. Neatsitiktinai šokio pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pavo – povas.

Nedaug kas žino, kad įžymaus italų astronomo Galileo Galilėjaus tėvas Vinčensas Galilėjus buvo įžymus Renesanso kompozitorius ir muzikos teorekas, o kitas jo sūnus – Galileo brolis Mikelandželas Galilėjus ir anūkas Vinčensas Galilėjus gyveno Lietuvoje ir grojo Vilniaus kapelose. Tarp populiariausių Vinčenso Galilėjaus (tėvo) kūrinių yra „Pavana“ liutiniai.

Plačiai paplito ir iškilmingas, nuotaikingas ispanų šokis sarabanda. Jos variantai buvo čakona ir pasakalija. Ispaniškai pasacalle reiškia ėjimą gatve. Dažnai šiuo šokiu būdavo baigiamos metų šventės, sueigos ir pasilinksminimai. Pasakalijų muzika paprastai minorinė, tarsi perteikianti liūdną išsiskyrimo nuotaiką. Be to, jai būdingas taškuotas, tarsi šlubčiojimą primenantis ritmas. Mat tada einant šlubčioti buvę madinga…Anksčiau figūrai patempti bei paryškinti formas būdavo nešiojami korsetai.

2003-iųjų Kristupo vasaros festivalis buvo išties įvairialypis, kartu turėjęs vienijančia programinę giją ir gan aiškius struktūros principus. Tradiciškai kame skambėjo kamerinė muzika, tiesa, kameriškumą suprantant labai plačiai. Vyko ir šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertai su solistais, Tarptautinio jaunimo orkestrų pasirodymas, ir pianistų bei vargonininkų rečitaliai, kaip ir itin kameriškų duetų, tokių kaip gitara ir klavesinas arba akordeonas ir violončelė, vakarai.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 303 žodžiai iš 552 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.