Romeo ir džuljetos analizė
5 (100%) 1 vote

Romeo ir džuljetos analizė

Mums jau nuo mažumės yra žinoma garsaus Renesanso epochos menininko Viljamo Šekspyro drama „Romeo ir Džuljeta“. Šio kūrinio žanras – tragedija. Kaip žinome, dramos, o ypač žanro tragedijos esminis bruožas yra konfliktas. Be konflikto nebus ir nelaimės, be nelaimės nebus ir mirties, ir skausmo, ir ašarų. Bet kokia prasmė yra mirtį ir trumpą, bet tyrą meilę, katastrofišką kūrinio pabaigą vaizduoti mene, kaip galima tokiu kūriniu žavėtis ir gėrėtis? Daug mums patrauklesni yra džiaugsmingi, kupini entuziazmo, su laiminga pabaiga ir ilga neblėstančia meile kūriniai! Žinoma, ši Šekspyro drama nėra vien kūrinys apie nelaimę, mirtį ir skausmą. Juk ši drama gali būti ir graži, ar ne?.. Graži meile iš pirmo žvilgsnio, graži pasitikėjimu, begaliniu noru sutaikyti savąsias šeimas, geraširdiškumu ir noru mylėti laisvai, be suvaržymų ir apribojimų bet kokia kaina.

Tragedija – dramos žanras, vaizduojantis stiprių, ryškių, valingų, kenčiančių herojų principus, neišsprendžiamus susidūrimus, konfliktus, pasibaigiančius neišvengiama mirtimi.

„Romeo ir Džuljeta“ – vienas iš ryškiausių tragedijos pavyzdžių. Dramoje vaizduojama stiprių, valingų, bet kartu ir kenčiančių herojų Romeo ir Džuljetos principai, susidūrimai ir neišsprendžiamais jų šeimų konfliktai. Kadangi tragedija niekaip neapseina be nelaimės ar mirties, šioje dramoje tai irgi įvyksta. Romeo, nužudęs Tebaldą, yra ištremiamas iš Veronos į Mantują, vienuolis Fra Lorencas ir Džuljeta sugalvoja planą, kuris padėtų ir Džuljetai gyventi su savo mylimuoju, ir sutaikytų judviejų šeimas, kurios taip ilgai gyvena nesantaikoje. Bet kokia tragedija be tragiškos pabaigos! Džuljeta, išgėrusi skystį iš buteliuko, „miršta“ keturiasdešimt dvejoms valandoms, kad nereikėtų tekėti už Pario, o galėtų pabėgti su savo brangiuoju, mylimuoju Romeo.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 307 žodžiai iš 548 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.