Roy hargrove
5 (100%) 1 vote

Roy hargrove

Roy Hargrove

Trimitininkas ir kompozitorius Roy Hargrove yra vos 33 metų amžiaus, bet, jau 14 metų profesionaliai dirbantis muzikos rinkoje, jis įsitvirtino kaip vienas visapusiškiausių ir atkakliausių džiazo atlikėjų.

Roy Hargrove pasiekimų gali pavydėti bet kuris jo amžiaus muzikantas: jis išleido devynis albumus kaip pagrindinis autorius ir du- kaip bendraautorius. Vadovavo kvartetams, kvintetams, nonetams ir big band‘ams. 1996-aisiais nuvykęs į Kubą muzikantas surado keletą geriausių salos atlikėjų (taip pat ir legendinį pianistą Chucho Valdes) ir su jais įrašė „Afro- cuba jazz“ albumą bei „Grammy“ apdovanojimą gavusį „Habana“.

Per pastaruosius trejus metus Roy Hargrove leidosi į avantiūrą, išbandydamas rizikingą „black pop“ stilių su neo-soul dievu D‘Angelo (2000-ųjų „Grammy“ laimėtoju už albumą „Voodoo“) ir kviestiniais muzikantais Erykah Badu ir Common. Gegužės 20-ąją Roy Hargrove palieka šiame pasaulyje savo muzikos žymę su 14 entuziastingų kūrinių albumu „The RH Factor:Hard Groove“.

Šio talentingo kompozitoriaus sumanytame ir sukomponuotame albume buvo sudėti gerbiamiausių jaunų R&B atlikėjų (D‘Angelo, Anthony Hamilton, Stephanie McKay), jazz/neo-soul/jam stilių atlikėjų (Marc Cary, Steve Coleman, Gene Lake) ir hip-hop asų (Q-Tip, Common) šiuolaikiniai įrašai.

„Aš tiesiog norėjau atverti duris, kurios leistų muzikantams į džiazą įpinti kitų stilių ir suformuoti muziką be jokių apribojimų“, paaiškina Hargrove. „Tai tarsi dviejų skirtingų pasaulių sąjunga“.

Roy Hargrove gimė Waco mieste, 1969 m. spalio 16. Įkvėptas evangeliškos muzikos, kurią girdėdavo bažnyčioje sekmadieniais bei R&B, funk stilių, kuriuos grodavo radijas, Roy pradėjo mokytis groti trimitu ketvirtoje klasėje. Tai buvo tarsi stebuklas, nes iki to laiko, kai pabaigė pagrindinę mokyklą, jis jau grojo kaip profesionalas. Kartą Roy mokykloje koncertavo džiazo saksofono legenda David „Fathead“ Newman ir nuo to laiko vaikinas prisiekė sau daryti viską, kad taptų panašiu į jį.

Nuo 16-kos metų Roy Hargrove studijavo prestižinėje Dalaso Vaizduojamojo ir scenos meno mokykloje kartu su Erykah Badu ir Norah Jones. Vos pirmakursiui apsipratus, jis buvo „atrastas“ Wynthon Marsalis, kuris mokykloje vadovavo džiazo kursams. Sužavėtas jaunuolio sugebėjimų, jis padėjo Roy įstoti į „Worth‘s Caravan of Dreams Performing Arts Center“, kurį pats baigė kartu su Herbie Hancock, Hubbard ir Dizzy Gillespie. Jau aukštesnio kurso studentas Roy Hargrove buvo pasamdytas Frenko Morgano (Frank Morgan) turui Europoje.

1988-aisiais „trimito fenomenas“ išvyko studijuoti muzikos i Bostono Berklio universitetą Jis jį baigė, bet su metų pertrauka. Per juos atlikėjas daug koncertavo, dalyvavo įvairiuose festivaliuose su Bobby Vatson, Ricky Ford ir kitais žinomais jazz muzikantais.

Šiuo metu Jūs matote 78% šio straipsnio.
Matomi 420 žodžiai iš 540 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.