S nėries eilėraščio akmenėlis turi šaltą širdį analizė
5 (100%) 1 vote

S nėries eilėraščio akmenėlis turi šaltą širdį analizė

Eilėraščio „Akmenėlis turi šaltą širdį“ analizė

Salomėja Nėris- tragiško likimo poetė. Ji- lyrikė, mažųjų lyrinių formų kūrėja. Jos lyrika daininga ir melodinga. Ypatinga moteriškojipasaulėjauta suteikė naujų potėpių ne tik neoromantinei lietuvių lyrikai, bet ir mūsų poezijai apskritai.

Eilėraštis „Akmenėlis turi šaltą širdį“ itin jausmingas, verčiantis pamąstyti. Nuotaika liūdna, kalbama pakeltu tonu su baime: „…Nevaryk į vieškelio audras!“. Yra baimė kažką prarasti, likti vienai. Antrojoje strofoje gerves sutapatinamos su laiku: „Skrenda gervės, skrenda mano dienos,-…“. Kaip gyva būtybė (šiuo atveju gervės), taip ir laikas vietoje nestovi. Eilėraščio lyrinis subjektas norėtų toms gervėms ranka paduoti, t.y. arba skristi kartu, arba jas sustabdyti.

Trečioje strofoje lyrinis subjektas save sulygina su vėtros laužomu berželiu. Galima manyti, jog jis labai nelaimingas, neturintis vietos šioj žemelėj. Lyrinio „aš“ jausmus laužo vėtra.

Žmogus mąsto pesimistiškai, nors tai yra labai negerai: „Šiandien dar minu aš tavo slenkstį,- O rytoj- tamsioji nežinia“. Gyvena šia diena, o iš rytojaus tikisi blogiausio, nors niekas negali pasakyti, kokia bus kita diena. Juk diena, kaip paveikslas, ir tik pats žmogus gali jį padaryti arba šedevru, arba nevykusiu popieriaus lapu.

Šiuo metu Jūs matote 66% šio straipsnio.
Matomi 216 žodžiai iš 328 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.