Salomeja neris1
5 (100%) 1 vote

Salomeja neris1

Salomėja Nėris

(1904-1945)

Salomėja Nėris (tikroji pavardė Bačinskaitė) gimė 1904 metais lapkričio 17 dieną Kiršų kaime, Alvito valsčiuje, dabartiniame Vilkaviškio rajone.

Vargu ar sutiksime skaitytoją, kuris neatsimintų S. Nėries eilėraščio ar daina virtusio posmo. Virš 40 kompozitorių sukūrė dainų S. Nėries žodžiais. Lyrikos tyrinėtojai poetės kūryboje įžvelgia nepaprastai turtingą bei genialumu pažymėtą meistriškumą. Kurdama eilėraščius, ji kartu sukūrė ir savo, kaip poetės biografiją. Savo lyriniuose eilėraščiuose ji išreiškė visus vidinius savo išgyvenimus.

1927m. poetė išleido pirmąjį eilėraščių rinkinį „Anksti rytą”. Nors čia tik pirmoji poezijos knyga, bet joje jau matyti ryškus lyrinis S. Nėries talentas. Šiame rinkinyje grakščiais, plastiškais vaizdais, skambia daininga forma poetė reiškė nerūpestingą jaunystės džiaugsmą, romantiškas svajones ir polėkius, meilės ir gamtos pergyvenimus. Rinkinyje „Anksti rytą“ nesudėtingas jausmų pasaulis — meilė ir nusivylimai, jaunystės svajonės apie meilę, grožį ir teisingumą. Daugelyje eilėraščių stebima romanso tradicija, kurią poetė priartino prie lietuvių liaudies dainų.

Jos eilėraščių rinkinys „Anksti rytą” kupinas optimizmo, šviesios mergautinės nuotaikos. Jau pats rinkinio pavadinimas vykusiai simbolizuoja poetės požiūrį į pasaulį: visas pasaulis ir visi jo reiškiniai jai tada atrodė labai skaidrūs lyg ankstų rytą nušviesti saulės. Šis rinkinys tai jaunatviška poezija, kurią dengia lengvas liūdesio šešėlis.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 248 žodžiai iš 468 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.