Salomėjos nėries eilėraščio kada manęs nebus analizė
5 (100%) 1 vote

Salomėjos nėries eilėraščio kada manęs nebus analizė

Salomėja Nėris – poetė noeromantikė. Vieni gražiausių eilėrašciu meilės tema, parašytų apie 1929 ir 1930 metus, yra „Kur baltos statulos“ ir „Kada menęs nebus“.

Perskaitytas eilėraštis „Kada manęs nebus“ man sukelė labai stiprų laisvės pojūtį, kuris yra susietas su tyros meilės jausmu.

Poetė šiame eilėraštyje sugebejo subtiliai išreikšti trapios ir švelnios meilės jėgą, išsiskyrimo kančią. Meilė yra tyra, neveidmainiška, kilni, dora, primenanti vėjo ir erelių laisve kalnuose:

Kalnuos laisvi ereliai nardo,-

Kalnuos ir mes abu —

Vai, kas kartos tau mano vardą,

Kada kalnų nebus?

Čia aptariama meilės poezija, žinoma, dar siejasi su tomis „melynomis pasakomis“, kuri7 poet4 v4liau atsisak4, suprasdama, kad meilė turi turėti tvirtesnį pagrindą.

Šiame kūrinyje atsiskleidžia neoromantikams būdingas bruožas: poetė kalba tarsine pati su savimi, bet su kažkuo kitu. Taip pat eilėrašty yra ir mistinio ilgesio motyvų:

Kalnuos ir mes abu —

Vai, kas kartos tau mano varda?

Tekste esantys brūkšniai atspindi ta ilgesi, kurį autorė išgyvena. Atrodo, lyg rašydama eilėraštį, poetė susimąsto pradėdama naują eilutę.

Labai paprasta ir aiški šio eilėraščio forma – visuose ketureiliuose pasikartoja ta pati struktūra ir du laiko dėmenys (visų ketureilų pradžiose atsispindi svajingos mintys dabartyje, o pabaigose iškyla nostalgiški nežinomybės klausimai ateičiai). Man pasirodė, jog tekstas siejasi su žmogaus istoriškumu: atrodo, jod veiksmas vyksta dabar, tačiau kūrinio lyrinis subjektas yra veikiamas gražios praeities ir kuria prielaidas savo ateičiai, iškeldamas retorunį klausimą – kada manes nebus…

Šiuo metu Jūs matote 64% šio straipsnio.
Matomi 277 žodžiai iš 432 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.