Savianalize
5 (100%) 1 vote

Savianalize

Aš esu Ieva Misiūnaitė man 20 metų. 3 metus gyvenu Ukmergėje, prieš tai gyvenau sostinėje. Šiuo metu mokausi Vilniaus kolegijoje, socialinės pedagogikos specialybę. Aš manau, kad pažintum save pirmiausia reikia turėti bent elementarių psichologijos žinių. Žmogus atspindi jį supantį pasaulį, naudodamasis tokiais psichiniais procesais, kaip jutimas, suvokimas, mąstymas, atmintis, vaizduotė. Mums kiekvienam labai svarbu išaiškinti tų psichinių aiškinių ypatumus.

Vilniaus kolegijoje aš studijuoju tam, kad pasiekčiau tam tikrą tikslą. Norėčiau gerai baigti mokslus, susirasti gerai apmokamą darbą, o psichologijos srityje norėčiau labiau mokėti pažinti žmogų, dar net su juo nepabendravus artimiau.

Amerikiečių psichologas A.Maslow sukūrė teoriją , pagal kurią visi žmogaus poreikiai yra išsidėstę tam tikra tvarka, sudaro savitą piramidę. Manau, kad pagrindiniai visų žmonių poreikiai yra vienodi. Pirmiausia žmogus stengiasi patenkinti savo fiziologinius poreikius: miego, kvėpavimo, maitinimosi… Besikankinančiam iš bado, dūstančiam ar šąlančiam žmogui vargu ar kiti poreikiai rūpės. Šeimoje ar tarp draugų, ne visada jaučiuosi saugi, būna užplūsta nerimo, baimės, o dažniausiai liūdesio jausmas. Manau šių poreikių nesu patenkinusi iki galo, taip pat jaučiu meilės ir priklausomybės poreikį. Myliu kitus ir jaučiuosi jų mylima, manau šis poreikis yra patenkintas. Manau tiek visų žmonių, o taip pat mano, pagrindinis poreikis yra bendrauti. Kiekvienas žmogus nori ir stengiasi bendrauti tam, kad gautų informacijos apie konkretų dalyką. Mano aukščiausias gyvenimo tikslas, pagal A.Maslow žmogaus poreikių piramidę, susijęs su saviaktualizacijos poreikiu ir savo potencialo atskleidimu-šiuos poreikius tenkinu Vilniaus kolegijoje.

Turbūt, kaip ir visų, mano svarbiausios vertybės yra išlikimas, teisingumas, gailestingumas, tobulėjimas, grožis, dvasingumas. Manau, mano vertybių sistema yra daugmaž susiformavusi. Aš stengiuosi išlikti, ieškau tiesos ir stengiuosi elgtis teisingai, esu gailestinga kitiem, užjaučianti, stengiuosi tobulėti visais atžvilgiais, moksle, darbe, bendravime su žmonėmis, na, o grožis, manau visi žmonės yra savaip gražūs, vienas galbūt vidumi, o kitas išore, negražių nėra, dvasingumas-esu dvasinga, tikiu į Dievą. Mano vertybių sistemos susiformavimui įtakos turėjo ir vis dar turi gyvenimo kely atsirandančios kliūtys. Jos moko mane išlikti, būti teisingai, gailestingai, tobulėti, būti gražiai bent vidumi ir dvasia. Asmeniniame gyvenime, bendraujant su aplinkiniais, visad susiduriu su tomis vertybėmis. Stengiuosi jų nepaminti ir kuo dažniau į jas atsižvelgti.

Daugelis psichologų mano, jog asmenybę reikia nagrinėti pagal žmogaus savybes. Viena iš jų, įgimta, priklausanti nuo genotipo – tai temperamentas. Tai galvos smegenų žievės jaudinimo ir slopinimo procesų stiprumas ir judrumas. Tai pagrindiniai žmogaus aukštosios nervų sistemos bruožai ir pagrindiniai ypatumai. Savita šių bruožų kombinacija sudaro įvairius aukštosios nervų sistemos veiklos tipus, kurie pasireiškia žmogaus elgesyje kaip temperamentas. Temperamento tipo nustatymo testai: Anglų psichologai stebėjo ką tik gimusių kūdikių elgesį. Jei verkia intensyviai ir garsiai, bet gavę maisto tuojau nurimsta-jie yra sangvinikai. Kiti po stipraus reikalavimo dar negalėdavo nurimti-cholerikai. Kiti maisto reikalaudavo pavėluotai, bet pavalgę lengvai nurimdavo-flegmatikai, o paskutinės grupės kūdikiai verkdavo silpnai ir tyliai, pamaitinti dar ilgai verkšlendavo-melancholikai. Taigi yra keturi temperamento tipai: cholerikas, sangvinikas, melancholikas ir flegmatikas. Mano prigimtyje slypi kelių temperamentų derinys. Galiu priskirti sau melancholiko, choleriko ir flegmatiko bruožus. Esu rami, jautri, suprantu kitus ir galiu patarti. Esu intravertė, vyrauja melancholiko tipas. Dažniausiai esu nukreipta į save. Mano trūkumai yra paviršutiniškumas ir lengvabūdiškumas. Galiu pradėti kokį nors darbą ir jo neužbaigti, ką nors pažadėti ir to neįvykdyti. Bendraujant su grupės kolegomis esu rami, ne visada garsiai išreiškianti savo nuomonę. Susidarius kliūtim mano kelyje, visada pamanau, kad tik man taip galėjo nutikti. Kaip sakiau esu temperamento tipų mišinys

K.G. Jungas išskyrė dvi pagrindines asmenybės nuostatas: intraversiją (orientaciją į savo vidinį pasaulį) ir ekstraversiją (orientaciją į išorinį pasaulį). Tuo tarpu H Aizenkas surado ekstraversijos, intraversijos ir emocinio stabilumo ryšį su temperamento tipais (choleriku, sangviniku, melancholiku ir flegmatiku). Atlikus H.Aizenko asmenybės į Testo “buvimas su savimi” išvadose sakoma – “kasdieniniai rūpesčiai atima iš jūsų labai daug energijos, todėl mėgstate pabūti viena, bendravimas su savimi jums teikia naujos energijos. Po vienatvės akimirkų, vėl mielai, gerai nusiteikusi bendraujate su žmonėmis”. Šie du teiginiai patvirtina H.Aizenko asmenybės emocinį nestabilumą. Taigi aš esu intravertė, pagal atlikto testo rezultatus. Viską nukreipiu į save, į savo vidinį pasaulį. Dažnai esu užsisklendusi, jei man blogai, aš to „nerėkiu“ visam pasauliui.

(Pagal R.Ruthe), Charakteris-unikalių psichinių savybių, pasireiškiančių asmenybei būdingais poelgiais, visuma. Charakteris formuojasi temperamento pagrindu. Tai, kas yra
įgimta, tarsi padengiama auklėjimo, patirties sluoksniu. To paties temperamento žmonės, augantys skirtingose aplinkose, gali turėti visiškai skirtingus charakterius. Charakterio formavimąsi veikia pasaulėžiūra, jausmai, intelektas, aplinka. Charakteris pasireiškia visoje asmenybės veikloje, elgesyje, netgi išvaizdoje, kalboje. Literatūroje neradau, kas būtų kalbama apie charakterio tipus. Tačiau perskaičius apie savo Zodiaką sužinojau, kad Vandeniai yra sangvinikai. Jie lydimi sėkmės, šnekus, užjaučiantys, rūpestingi, gyvi, linkę vadovauti. Žmogaus charakteris turi ir gerų ir blogų bruožų. Kokie charakterio bruožai man padeda profesinėje veikloje? Nerodau savo kaprizų ne laiku ir ne vietoj, moku susikaupti ir atlikti savo darbą. Yra daug bruožų, nepadedančių profesinėje srityje. Esu uždara, nereiškiu savo nuomonės garsiai ir drąsiai, todėl užduotį galiu atlikti taip, kaip suprantu, (kartais klaidingai). Norėčiau būti tvirtesnio charakterio, drąsiai reikšti nuomonę, būti labiau siekiančia savo tikslo.

Empatija, (gr. empatheia – stipri aistra, įsijautimas)- yra gebėjimas įsijausti į kito padėtį, emocinę būseną, skaityti kito jausmus-altruizmo pagrindas. Empatija susijusi su savivoka, savo jausmų pažinimu, vėliau savistabos rezultatu, pritaikant bendravime su kitais. Manau, aš susigaudau savo jausmuose, žinau, kam, ką jaučiu, ir bendraujant su kitais visada save stebiu, ar gerai pasakiau, ar padariau. Jei galima taip sakyt, manau esu empatiška.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 1014 žodžiai iš 1943 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.