Savianalizė
5 (100%) 1 vote

Savianalizė

SAVIANALIZĖ

Kiekvienas žmogus turi savo individualių savybių, charakterio bruožų, kurių net pats kartais nežino. Visa tai jis gali labai lengvai išsiaiškinti psichologinių testų pagalba. Dauguma testų yra sudaryti naudojantis ilgamete praktika, ir jų tesingumas apytiksliai yra 85% ir daugiau.

Paskaitų metu man teko atlikti keleta testų ir pačiam įsitikinti, kad kai kurie testai ištikrųjų kartais gali klysti.

Atliekant Aizeneko asmenybės nustatymo testą, aš buvau labai nustebęs, kad pagal asmenybės tipą (melancholikas, cholerikas, flegmatikas, sangvinikas) nustačiau, kad esu cholerikas. Cholerikas – nenustygstantis vietoje, agresyvus, inpulsyvus, aktyvus, optimistiškas it t.t. žmogus. Mano manymu tai truputėli neatitinka mano asmenybės. Aš save labiau piskirčiau melancholikui, nes tai ramesni santūresni žmonės. Nors galima sakyti, kad kartais tampu ir truputi choleriškas. Nors tokie protrūkiai manyčiau yra būdingi kiekvienam iš kantybės išvestam žmogui.

Gal geriausia mane apibūdino M. Briks testas. Šis testas nustato koks yra žmogus: sprendžiantčio tipo (I) ar priimančio tipo (P). Šio testo pagalba sužinoję kito asmens tipą galime geriau suprasti, kaip bendrauti su tokiu žmogumi, kad išvengti konfliktų. Taigi šio testo pagalba sužinojau, kad esu sprendžiančio tipo žmogus. Trumpiau tariant esu introvertas. Tai – užsidaręs, ryšiai riboti, interesai pasižymi gilumu, kaupiantis energiją žmogus. Energiją ima iš savęs, o ne iš išorinio pasaulio, pirma galvoja, o paskui pasako.

Be to pagal M. Briks žmonės gali būti sensorinio tipo (S), intuityvaus tipo (N), mąstančio tipo (T), jaučiančio tipo (F) ir priimančio tipo (P).

Sprendžiančio tipo žmogus į laiką žiūri kaip į vienetą. Yra visa eilė kombinacijų kurių pagalba nustatomos žmogaus savybės. Mano atveju tai radės ISTJ. Tai reiškia, kad toks mogus yra – gyvenimo organizatorius, gyvas faktų rinkimo įrenginys. Išoriškai šaltoki, geri specialistai įvairiose srityse, apgaulinga išvaizda, ryžtingi, kruopštūs, patikimi, orentuojasi skaičiuose, moka veikti greitai ir tiksliai. Vadovaujasi šiais šūkias “nuo darbo nieks nemiršta” ir “ką darai, daryk gerai”, “centas litą taupo”. Stengiasi padaryti viską šiandien, nemėgsta žiūrėti į ateitį. Tarpasmeniai santykiai sudėtingi, mėgsta viską kontroliuoti. Sunkiasia kontaktuoti su jaučiančiu (F) tipu. Patinka tvarkingumas.

Šiuo metu Jūs matote 62% šio straipsnio.
Matomi 377 žodžiai iš 611 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.