Savianalizė
5 (100%) 1 vote

Savianalizė

galvojau, ką pradžiai parašius. Net kelių grupiokų klausiau patarimo, o gal geriau pasakius suflerio. Tačiau gavusi patarimų, tokių, kurių aš nenoriu naudoti, pradėsiu be didėlės įžangos save analizuoti.

Temperamentas – tai pastovios asmenybės psichikos sąvybės pasireiškiančios psichiniu reiškinių pastovumu, tempu, intensyvumu.

Kartais uždavus man klausima, kas aš tokia(sangvinikas, cholerikas ir pan…) nežinodavau, ką atsakyti, tad buvau laimiga galėdama šiek tiek labiau suprasti apie save ir kas“per paukštis esu“. Taigi internete susiradau puslapį, kuriame galima išsiaiškinti kokio temperamento tipo esi. Atlikusi jį gavau rezultatus:

Sangvinikas 55% (dominuoja)

Cholerikas 20% (tipas silpnai išreikštas)

Flegmatikas 15% (tipas silpnai išreikštas)

Melancholikas 10% (tipas nesiskaito)

Radusi kiekvieno apibūdinimą, lengvai galėjau pastebėti, man labiausiai tinkamą. Taigi sangvinikas- labai energingas, emocijos kyla labai greitai ir išoriškai parodomos, nepastovus, ilgai nelaiko tos skriaudos, paviršutiniškas, neįsigilina į savo darbą, būdinga nuotaikų kaita, dėmesys savo išorei, be problemų užmezga naujus santykius, linksmas, draugiškas, kupinas idėjų, optimistas, dėmesys į vidinį pasaulį minimalus, begalo išsiblaškęs, nepakenčia pastovumo ir monotoniškumo, reikia naujovių, išbandymų, svarbu komplimentai, gerai sugyvena su kitais, linkęs padėti, negali pakęsti vienatvės. Daugmaž viskas yra taikoma ir man, kas pasakyta apie šį temperamento tipą, tačiau punktas, kad dėmesys į vidinį pasaulį yra minimalus, man labai nepatinka. Kadangi, stengiuosi būti pati sau psichologė. Dažnai išsinarplioju įvykius, kurie mane privedė prie vienokios ar kitokios įvykių baigties. Taip pat dažnai, savo patirtį, turiu omeny, vidinę savo būseną, stengiuosi pastebėti draugų rate. Ir jei matau, kad kažkam yra blogai dėl vienokios ar kitokios priežasties su kuria buvau pati susidurusi, greit randu, savo darytų veiksmų eigą galvoje, ir siūlau padėti paklausius mano patarimo ar bent jau atsižvelgiant į jį. Taip pat nepasakyčiau, kad man reiktų daug komplimentų. Man geriau pačiai juos sakyti, nei girdėti. Dažnai netaip suprantu komplimentus kaip derėtų, ir jie kartais gali būti mano nuotaikos pasikeitimo priežastimi. Kadangi esu ganėtinai savikritiška, ir tikrai turiu kompleksų, kuriuos laikui bėgant baigiu prarasti, tačiau visvien, komplimentai neretai primena apie mano minusus, kurių komplimentų sakytojai gal net nepastebi. O dėl nepastovumo ir negalėjimo monotoniškai gyventi, tai gryna tiesa. Linkusi daryti net ir sudėtingesnius darbus, kad tik nereiktų vieno ir to paties daryti daugiau nei 10 kartų.

Atlikusi H.Eysench‘o testą apie sužinojau daug tiesos, nors kai kuriuos dalikus pati nuo savęs bandžiau nuslėpti. Pirmiausia išsiaikinikime kokius rezultatus aš pasiekiau atlikdama šį testą. Taigi, pirmasis vertinimas buvo žmogaus tipas. Surinkusi 18 balų paaiškėjo, jog esu ekstravertė.(atviras kietiems, likęs kreipti demėsį į išorės įvykius, linkęs bendrauti, yra komunikabilus. Mėgsta kompanijas, triukšmingą aplinką, nemėgsta vienatvės, jaučia potraukį naujiems įspūdžiams, nemėgsta skaityti knygų, informaciją gauti likęs bendraudamas, mėgsta rizikuoti, dažnai veikia priklausomai nuo nuotaikos, yra impulsyvus, veikia dažnai neapgalvotai, kalba ir veikia greitai, pasitiki savimi, greitai įsikarščiuojantis, įsiplieskiantis, nerųpestingas, nuolaidus, užsiima keliais darbais vienu metu, siekia dėmesio sau, nepatinka griežta tvarka) Tai aš apie save jau buvau girdėjusi iš mane supančių žmonių, tad tai nebuvo kažkokia didžiulė naujiena. Mat, kartais, žmonėms galiu duoti daug daugiau, nei man pačiai lieka. Pavyzdžiui, kad ir laikas besimokant. Nevisada turiu tam marias laiko, tačiau, jei pamatau, kad mano grupiokui, ar šiaip kokiam draugui reikia pagalbos, visada ištiesiu pagalbos ranką, nors kartais palieku savų darbų nespėjusi atlikti. Nesu megėja likti viena namuose, ar atlikinėti užduotis viena, visada stengiuosi susirasti sau kompanioną, tačiau jo neradusi į neviltį nepuolu, nes visada randu ką veikti viena. Labai dažnai pasitaiko, kad vienu metu darau mažiausiai 2 darbus. Kartais tai erzina aplinkinius žmones, kurie masto, kad aš jų negirdžiu, kai jie kalba, o aš įbedusi akis į kokį laikraštį ieškau kokio darbo. Net, kai paskaitos metu rašėme apie žmonių tipus, ir išgirdusi sakinį, jog ekstravertai megėjai daryti kelis darbus vienu metu, gavau garsiai nusijuokti, mat tuo metu, į sąsiuvinį rašiau diktuojamą tekstą, ir mintyse sprendžiau sudoku križiažodį, kuris gulėjo ant mano suolo.

Antrasis šio testo vertinimas buvo- nervų sistemos jautrumas. Surinkau net 19 balų. Tai atskleidžia, kad mano nervų sistemoje jautrumas yra padidėjęs. Tai matyt yra tiesa, nors visada bandžiau sau įrodyti, kad esu ganėtinai šalta, ir man visiškai nerūpi, kas aplink mane sakoma ar daroma. Tačiau, pats sau daug nemeluosi, nes tiesa akis šiaip tikrai bado. Ir galiu prisipažinti, kad kartais gal net per jautriai sureaguoju į aplinkinių replikas ir net nevykusius jų pokštus. Tada stengiuosi atsitraukti vienu žingsneliu atgal ir padaryti lyg ir siena tarp manęs ir to asmens.

Trečiasis vertinimas, tai melo skalė, kuri parodė, jog visiškai nemelavau nei sau nei
aplinkiniams. Mat surinkau tik gražų apvalų 0. Na melas yra toks dalykas, kuris veda žmones, tik į didesnes nelaimes ir į dar didesnį melą. Tad geriau kartais nukentėti nuo teisybės, nei nuo melo liūno. Tačiau kaip ir kiekvienas žmogus neišvengiame situacijų, kada be melo nieko nepadarysi.

Charakteris- visuma individualių psichinių savybių, pasireiškiančių asmenybei tipiškais veiklos būdais, tipiškomis aplinkybėmis. Charakteris lemia žmogaus elgesį, jo santykį su kitais bei pačiu savimi. Charakterį veikia aplinka, keičia amžius….

Taip pat yra išskiriamos 4 charakterio bruožų sistemos:

1. Žmogaus santykis su kitais žmonėmis.

2. Bruožai išreiškiantys žmogaus santykį su darbu.

3. Bruožai išreiškiantys santykį su daiktais.

4. Bruožai išreiškiantys santykį su pačiu savimi.

Atlikusi užduotas užduotis gavau asmeninio charakterio bruožus atitinkančius mano santykį su aplinka.

1. Komunikabilumas, draugiškumas, linksmumas.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 988 žodžiai iš 3287 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.