Savianalize
5 (100%) 1 vote

Savianalize

kartu su mama ir senele. Mano mama dirbą vaikų darželį-lopšelį“ Gandriukas“ auklėtoja, senelė dirbo pradinių klasių, lietuvių kalbos mokytoja, aš studijuoju VIKO dailę ir technologijų pedagogiką. Esu draugiška, miela, moku suprasti kitus. Esu gana uždaro būdo žmogus, todėl nemėgstu didelių draugų kompanijų, mieliau praleidžiu laisvalaikį su savo draugu, bet nepamirštu ir mokslų, nes jie daug ką gyvenime reiškia. Manau kol esame jauni turime visi mokytis.

Baigusi mokyklą tikrai negalvojau stoti į Vilniaus kolegijos pedagogikos fakultetą. Dailės ir technologijų profesija mane nelabai domino, net negalėjau įsivaizduoti savęs dirbant tokį darbą. Iš pradžių norėjau įstoti į Vilniaus Pedagoginį universitetą į etiką, bet man nepavyko. Antru priėmimo turu įstojau i Vilniaus kolegiją ir nusprendžiau čia studijuoti.

Sutinku su A.Maslow nuomonę, kad kiekvienas žmogus gimsta tūrėdamas penkių rūšių poreikius. Aš kaip ir visi žmonės turiu penkių rūšių poreikius. Manau, kad kiekvienas poreikis kiekvienam žmogui yra labai svarbus, nes jei mes netūrėtume nors vieno poreikio, tai mums būtų sunku gyventi. Poreikiai yra pagrindiniai gyvenimo šaltiniai. Jei skatina mus veikti. Žmoguje susidarius tuštumai ar trūkumui, kurioje sielos kertelėje poreikiai šį trūkumą skatina užpildyti.

Pastaruoju gyvenimo laikotarpiu tenkinu visus gyvenimo poreikius. Labiausiai tenkinu tokius poreikius: fiziologinius, pripažinimo, meilės, savęs aktualizavimo poreikius. Vilniaus kolegijoje tenkinu tokius poreikius, kaip savęs aktualizavimo ir saugumo poreikius. Meilės ir saugumo poreikius tenkinu šeimoje, jaučiuosi saugi, mylima, laukiama. Manau, kad meilės ir pripažinimo poreikiai yra svarbiausi kiekvieno žmogaus gyvenime. Jei aš netūrėčiau meilės ir pripažinimo poreikių, labai save menkinčiau, dėl visko kaltinčiau, net nemokėčiau įvertinti kitų žmonių, nemylėčiau, nei savęs, nei kitų. Žmogui labai svarbu tinkamai vertinti save.

Mano fundamentaliosios specifinės vertybės yra šios: meilė, gėris, prisirišimas, punktualumas. Manau, kad šios vertybės yra labai svarbios. Tikrai visada būti punktualiai nesigauna, bet visada siekiu tobulėti. Labai myliu mažus vaikus, vaikai nemoka meluoti. Neveltui yra sakoma, nori išgirsti tiesą, klausk vaikų ir sužinosi.

Esu jau suaugusi, pati už viską atsakau, tai manau, kad mano vertybių sistema yra jau susiformavusi. Gal tik aplinkinių gali keistis. Jos formavimuisi dilelę įtaką tūrėjo mano tėvai, seneliai, mokytojai, draugai. Tai pat dilelę įtaką vertybių formavimuisi tūrėjo mano pačios asmenybė. Mano tėvai ir seneliai rodė pavyzdį, kokiai reikia būti, elgtis, mokė visada sakyti tiesą, būti sąžiningai, mylėti ir gerbti juos bei vyresnio amžiaus žmones. Mokytojai mokė elgesio, pagarbos, bendravimo. Draugai ne visada rodė gerą pavyzdį, bet daug gero išmokau iš jų.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 450 žodžiai iš 880 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.