Savianalizė1
5 (100%) 1 vote

Savianalizė1

Tikriausiai pačioje pradžioje reikėtų paminėti, kad rašyti ir nagrinėti save, savo vidinį pasaulį pačiam yra begalo sunku. Tai turbūt daug geriau galėtų padaryti bent šiek tiek mane pažįstantys aplinkiniai, pvz.: šeimos nariai, draugai, bendramoksliai ar dėstytojai. Tik kyla klausimas, kas objektyviau mane įvertintų : aplinkiniai, ar aš pats save? Iš vienos pusės, aplinkiniai gali geriau įvertinti tiek geras, tiek blogas savybes, tačiau aš galiu save vertinti plačiau, juk niekas manęs geriau nepažįsta nei aš pats.

Tikriausiai pradėti reikėtų nuo temperamento. Turbūt jau visiems yra žinoma, kad vienas ar kitas temperamento tipas 100% netiks nei vienam žmogui. Taip turbūt yra todėl, kad vienodų žmonių pasaulyje nėra, o temperamento tipai egzistuoja tik keturi. Todėl dažniausiai dominuoja vienas tipas, prie kurio prisijungia kitų tipų savybės. Mano temperamento tipas beveik visiškai atitinka choleriką (net ugnies ženklas man yra labai artimas : mėgstu karštį, raudoną spalvą ir žaidžiančias laužo liepsnas). Aš nuolat esu energingas, turiu greitą reakciją, galiu praktiškai akimirksniu pasakyti išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Visuomet turiu didelių ambicijų pirmauti, tačiau kartais jas užgožia tinginukas. Visuomet draugai man sako, kiek aš galiu laiko kalbėti apie tą patį įvykį? Taip manyje pasireiškia ilgai išliekantys įspūdžiai. Tik dabar supratau, kad esu maksimalistas. Niekada nepradedu nuo mažesnių darbų, visada griebiu patį didžiausią. Galbūt todėl, kad atlikus didelį darbą dažnai mažesni darbai jau būna pradingę. Taip pat manyje nuolat pasireiškia noras dominuoti ir spontaniškumas, dėl kurio dažnai turiu bėdų. Turbūt dėl užsispyrimo ir labai tvirto savo nuomonės laikymosi sunkiai randu daug bendraminčių. Nors mėgstu būti didelėje kompanijoje, tačiau tik su tam tikrais žmonėmis. Kiek dabar mąstau, pasirodo jie irgi visi cholerikai. Dažnai būnu ir nejautrus kitiems. Taip greičiausiai yra todėl, kad per savo spontaniškumą pirma pasakau arba padarau, o paskui tiktai pagalvoju. Šios savo savybės ypač nemėgstu. Iš artimų draugų net keletą kartu per vakarą tenka išgirsti : „…nu tu ir vėl smarkokai perlenkei lazdą“. Iš sangvininko pusės manau turiu emocijų kaitą. Kažkas yra net paklausęs, ar aš nesu nėščias, nes per kelias valandas mano nuotaika keitėsi kelis kartus. Esu pastebėjęs, kad ne per paskaitas pradžioje su užsidegimu į viską gilinuosi, aktyviai dalyvauju, o po kokios valandos jau netveriu kailyje kaip noriu kuo greičiau dingti iš to nuobodaus dalyko. Kita sangvininko savybė, pasireiškianti manyje, atvirumas ir greitas nuoskaudų atleidimas-užmiršimas. Niekada nemėgstu apsimetinėti, kad žmogus man patinka. Visad rėžiu tiesą į akis. Ir dažniausiai man jau būna nebesvarbi to žmogaus nuomonė apie mane.

Nenuostabu, kad ir pagal C.G. Jungo du žmogaus tipus, aš esu visiškas ekstravertas. Aš visada buvau orientuotas į aplinką, kitus žmones. Bendravimas man visuomet būdavo pirmoje vietoje. Nuolat noriu išbandyti naujoves, nesivadovauju taisyklėmis ir dažnai rizikuoju. O ką jau kalbėti apie knygas. Nemėgstu aš jų kaip „velnias kryžiaus“. Geriau rasiu šimtus būdų kaip ir kur rasti ar gauti informaciją, bet knygą paimsiu tik kritiniu atveju. Kaip jau minėjau, dažnai veikiu akimirksnio nuotaikomis, visada vaikausi naujienų bei naujų potyrių ar įspūdžių. Ką jau bekalbėti apie pasitikėjimą savimi. Dėl ko būna net labai gėda, ar patenku į nepavydėtinas situacijas. Galbūt taip aš pats to nesuvokdamas ieškau sau dėmesio, kuris man yra būtinas. Matyt ir replikas ar komentarus per paskaitas mėtau tik siekdamas aplinkinių dėmesio.

Kalbant apie mano charakterį, daugelis jį laiko labai sunkiu. Nors aš pats manau, kad taip yra todėl, nes aplinkiniai pastebi tik blogas savybes, o aš pats savyje sulyginu tiek geras, tiek blogas. Todėl aš pats savęs nevertinčiau kaip labai sunkaus charakterio asmenybės, greičiau pavadinčiau save turintį nei lengvą, nei sunkų charakterį.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 683 žodžiai iš 1349 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.