Savianalizė3
5 (100%) 1 vote

Savianalizė3

Savianalizė yra atliekama tam, kad galėtume geriau save pažinti. Dažnai sužinome apie save naujų dalykų ir tai mums padeda geriau pažinti save. Rašant šią savianalizę sužinojau daug įdomių dalykų apie save, sugebėjau geriau save pažinti ir išanalizuoti savo elgesį tam tikrose situacijose. Tai buvo tikrai naudinga patirtis ir informacija.

Pradedant analizę noriu apžvelgti savo stojimo į Vilniaus Kolegiją motyvus. Vienas iš motyvų būvo aukštojo išsilavinimo siekimas, nes dabar vargu ar įmanoma rasti gerai apmokamą darbą Lietuvoje be atitinkamo išsilavinimo. Į universitetus stoti nebandžiau, nes žinojau, kad į valstybės finansuojamą vietą man neužteks balų. Buvau priimta studijuoti ir štai aš jau studentė. Pagrindiniai motyvai, tai ir yra siekimas įgyti aukštajį išsilavinimą, be to čia turiu daug draugų, kurie jau seniau buvo įstoję ir jų atsiliepimai buvo gana teigiami.

Kaip ir kiekvienas žmogus turiu daug poreikių. Fiziologiniai ir saugumo poreikiai yra patenkinti, todėl bandau patenkinti socialinius poreikius. Labai mėgstu bendrauti, todėl nepraleidžiu progos susipažinti su naujais žmonėmis ir pabendrauti. Kartais, žinoma, kaip ir visiems, kyla noras pabūti vienai, bet tai retas atvejis. Kartais būnu per daug plepi. Na kaip ir visi žmonės mėgstu dėmesį, tik man jo vis neužtenka, nors gaunu jo pakankamai. Nemanau, kad žmonės yra neigiamai prieš mane nusiteikę ir gana draugiškai mane priima, nesu piktybiška.

Kiekvienas turime savo vertybių ir visų yra skirtingos, nes mes patys esame skirtingi. Svarbiausios mano vertybės, net nežinau kaip jas įvardinti. Gal išlikti žmogumi, nes kartais žmonės elgiasi ne taip kaip norėtųsi: išduoda, žemina, apsimeta tuo kuo nėra. Prie savo vertybių priskirčiau tikrai ne materialines, o vidines. Vertinu sąžiningumą, užuojautą, norą padėti, žmoniškumą, buvimą savimi… Manau, mano vertybių sistema yra dar visiškai nesusiformavusi. Pastaruosius metus ji truputį keitėsi, juk negalime pasakyti kas bus rytoj, poryt, gal visi mes apie tam tikrus dalykus pakeisime nuomonę. Manau, ilgainiui ji nusistovės ir išliks nepakitusi, bent jau norėtųsi tikėti , kad tokia liks ir stengsiuos, kad taip ir būtų. Formavimuisi turėjo didelę įtaką bendravimas su aplinkiniais ir apmąstymai, stebėjimas kaip kartais žmonės elgiasi. Savo gyvenimo draugą taip pat bandžiau atsirinkti pagal savo vertybes. Juk nejau žmonės pasirinkę bendravimą pagal išvaizdą ar pinigus su šiais dalykais ir bendraus, ar bendraus su žmogaus vidiniu pasauliu t.y: charakteriu ir pan. Prieš kažkaip pasielgdama aš visada stengiuosi atsidurti to žmogaus kailyje ir išsiaiskinti kaip pats jausčiausi, jei su manim taip kas nors pasielgtų.

Per paskaitą atlikome Eyzengo testą, kad nustatytumėme savo temperamentą. Stengiausi atsakinėti sąžiningai į pateiktus klausimus, ką ir parodė testas. Pagal rezultatus esu ekstravertė. Mano temperamento tipas yra aiškus, esu cholerikė. Taip lėmė mano atsakymai į klausimus. Manau, kad tai visiškai atitinka mano elgesį. Bendraujant su grupės kolegomis stengiuosi elgtis draugiškai, kai reikia stengiuosi padėti kuo galiu. Konfliktinių situacijų stengiuosi išvengti, bet kartais pasakau nepagalvojusi kas “ant liežuvio” ir dėl to kartais kai kurie supyksta, reikia tikėtis, kad sugebėsiu valdyti savo nuotaikos kaitas. Kai reiškiamas koks nors nepasitenkinimas mano elgesiu stengiuosi viską paleisti juokais arba jei viskas rimta ieškoti kompromisų. Manau, kad mano temperamentas yra pakankamai geras, nes dauguma lietuvių tokius temperamento tipus turi. Esu atvira bendravimui, bet, žinoma, nesvetimi ir ilgi apmąstymai grojant ramiai muzikai ar esant kur nors ramioje aplinkoje, tai būna poilsis nuo aplinkinio pasaulio. Esu ekstravertė ir tuo džiaugiuosi, nes neįsivaizduoju savęs atsiskyrusio nuo žmonių. Kai yra kompanija ir esu šalia, nes jaučiu poreikį bendrauti ir jei tai yra pažistami stengiuosi rasti bendrą kalbą, jei ne, tada kai esu nuotaikoje irgi bandau bendrauti, o jei ne tai tenka pakentėti. Grupėje atlikome testą nustatyti asmenybei. Pagal rezultatus esu natūralus vaikas. Pagal daugelį bruožų atitinku aprašymą. Mano charakteris yra sangvinikė pusiau su cholerike. Esu sąžininga, atvira pasauliui, smalsi, linksma, mėgstu vadovauti, priklausomai nuo situacijos moku būti linksma kaip vaikas ir gana rimtai reaguoti į tam tikrus dalykus. Prie teigiamų bruožų priskirčiau linksmumą, nes tai padeda bendraujant ir pačiai tada lengviau. Visą laiką analizuoju ir domiuosi įvairiais dalykais, tai padeda pasimokyti iš kitų klaidų. Kaupiu informaciją apie įvairius, dažniausiai įdomius, dalykus, nes manau, kad tai kada nors pravers. Dar prie neigiamu bruožų priskirčiau tai, kad greitai prisirišu prie žmonių ir per daug jais pasitikiu. Ir kadangi mėgstu analizuoti, randu neigiamų ypatybių dalykuose, kurie kitiems atrodo tobuli. Grupėje atlikome apklausą ir anonimiškai rašėme teigiamas ir neigiamas pastabas apie grupės draugus. Mano lapelyje atsirado neigiamu savybių, manau dėl to, kad buvau pakankamai atvira su žmonėmis. Prie teigiamų savybių buvo priskirti draugiškumas, linksmumas ir nuoširdumas. Artimieji, kadangi pažįsta ilgai, mane prie neigiamų savybių priskyrė nepastovumą, naivumą, per didelį svajojimą, teigiamos liko atitinkančios grupės nuomonę.

Šiuo metu Jūs matote 73% šio straipsnio.
Matomi 839 žodžiai iš 1151 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.