Seb vilniaus banko rinkodaros planas
5 (100%) 1 vote

Seb vilniaus banko rinkodaros planasSEB VILNIAUS BANKO RINKODAROS PLANAS

Individualus savarankiškas darbas

KLAIPĖDA, 2006 m.

1. SEB Vilniaus banko charakteristika

AB SEB Vilniaus bankas

Gedimino pr. 12, LT-01103 Vilnius

Informacija tel.: 1528, (8 ~ 5) 268 2800

E. paštas info@seb.lt

Banko sąskaita LT74 7044 0630 0000 0022

Banko kodas 70440

Įmonės kodas 112021238 Juridinių asmenų registre

PVM kodas LT120212314

SWIFT kodas BIC CBVI LT 2X

Telex 261601 VILBK LT

150 metų rinkoje veikiančios Šiaurės Europos finansų įmonių grupės SEB narys SEB Vilniaus bankas yra didžiausias Lietuvos komercinis bankas, teikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms. SEB Vilniaus bankas pirmauja svarbiausiose šalies bankų paslaugų rinkose ir aptarnauja 981 tūkstantį klientų visoje Lietuvoje. SEB Vilniaus banko grupę Lietuvoje sudaro AB SEB Vilniaus bankas, šalyje turintis 67 klientų aptarnavimo padalinius, ir šešios bendrovės: UAB “SEB VB gyvybės draudimas”, UAB “SEB VB investicijų valdymas”, UAB “SEB VB lizingas”, UAB “SEB VB nekilnojamasis turtas”, UAB “SEB VB rizikos kapitalo valdymas”, UAB “SEB Vilfima”.

SEB Vilniaus bankas (anksčiau – AB Vilniaus bankas) buvo įkurtas 1990 metų kovo 2 dieną ir yra vienas iš komercinės bankininkystės Lietuvoje pradininkų, nuo savo veiklos pradžios diegęs naujas bankų paslaugas, skatinęs šalies bankininkystės plėtrą ir daręs ženklią įtaką bankų rinkai. Būdamas SEB grupės dalimi, SEB Vilniaus bankas ypač daug dėmesio skiria universalioms ir pagal individualius klientų poreikius kuriamoms finansų paslaugoms, e. bankininkystei, ilgalaikiams ryšiams su klientais.

Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ yra patvirtinusi SEB Vilniaus banko ilgalaikio skolinimosi reitingą A investicinio lygio. Tai vienintelis šalies bankas, priklausantis tarptautinių vertybinių popierių tarpuskaitos ir atsiskaitymo sistemai „Euroclear“. SEB Vilniaus banko veiklos rezultatus yra aukštai įvertinę tarptautiniai bankininkystės leidiniai ir autoritetingos institucijos: 2005 metais geriausio banko vardą Lietuvoje suteikė leidiniai „Global Finance“, „Euromoney“, „Deutsche Bank“. Banke įdiegta tarpuskaitos sistema LITAS ir tarptautinis sąskaitos numerio formatas IBAN.

Šiandien SEB Vilniaus banko grupėje dirba 2 241 specialistas. SEB Vilniaus banko grupė įsitvirtinusi Lietuvos kreditų, investicinių fondų, investicinio gyvybės draudimo rinkų lyderės pozicijose, ji pirmauja šalies akcijų prekybos, vertybinių popierių saugojimo ir trečiosios pakopos pensijų fondų rinkose.

2. SEB Vilniaus banko SSGG analizė

Stiprioji pusė Galimybės

1. Didelė patirtis: 150 metų rinkoje veikiančios Šiaurės Europos finansų įmonių grupės SEB narys SEB Vilniaus bankas yra didžiausias Lietuvos komercinis bankas, teikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms.

2. Stengiasi patenkinti kiekvieno kliento poreikius: SEB Vilniaus bankas ypač daug dėmesio skiria universalioms ir pagal individualius klientų poreikius kuriamoms finansų paslaugoms, e. bankininkystei, ilgalaikiams ryšiams su klientais.

3. Aukštas aptarnavimo lygis: profesionalūs, atsakingi ir nuolat tobulėjantys darbuotojai, pačios naujausios technologijos ir tokios paslaugos, kaip elektroninė bankininkystė.

4. Darbuotojų tobulėjimas: profesinio mokymo programos, yra ir asmeniniam darbuotojų tobulėjimui skirtų programų,: saviraiškos programa, vadovų ir darbuotojų konsultavimo programos, individualios ugdymo programos darbuotojams.

5. SEB prekės ženklas žinomas visoje Lietuvoje ir turi užsitikrinęs jau savo pozicijas rinkoje. • Siekti didesnio pelno,pritraukiant investicijų iš užsienio, pačiam bankui investuojant.

• Plėsti savo veiklą ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje: SEB turi atstovybes Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Vokietijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. 2005 m. įsigijus Ukrainos “Agio” banką pradėta Seb grupės plėtra Rytų Europos rinkose.

• Bendradarbiavimas su kitais Lietuvos ir užsienio bankais, pasidalinimas patirtimi, naujų žinių įgijimas, patarimų gavimas.

• Gerinti tecnologijas su kuriomis dirbama, t.y. dirbti su atsirandančiomis naujomis programomis ir panašiai, vienas iš jų būtų, lapelių davimo aparatas, kad nebūtų didelių eilių ir kad klientas žinotų prie kokios kasos jam reikia eit.

• Pramos projektai: SEB Vilniaus bankas yra aktyvus šalies visuomenės narys, nuolat inicijuojantis socialinės paramos, labdaros, švietimo ir pažangos skatinimo projektus.

Silpnoji pusė Grėsmės

1. Trumpas darbo laikas: dažniausiai dirba tik nuo 8.00 iki 17.00

2. Nemažos eilės

3. Trūkumas kvalifikuotų darbuotojų ir savo srities specialistų

• Konkurentai: tai Hansabankas, vienas didžiausių Lietuvos bankų ir SEB Vilniaus banko konkurentas, galintis nuvilioti klientus.

• Padidėjusi infliacija: šiuo metu yra 3 proc.

• Konkurentų aktyvumas: pvz.
Hansabankas rengia akciją 5 proc. nuolaida butams, taip pat plecia savo veiklą, 2006-08-29 atidarė savo padalinį Kaliningrade.

• Euro įvedimo grėsmė: bankas netenka apie 29 mln. lt is valiutų keitimo.

• Klientų netekimas

SEB Vilniaus banko mirko- ir makroaplinkos analizė

Banką gali paveikti įvairūs pokyčiai ir veiksniai, vykstantys įmonės viduje ir visame pasaulyje.

Banką gali įtakoti: pastebimai padidėjęs mirtingumas ir pagausėjęs lietuvių išvykimas į svečias šalis. Taigi jau automatiškai bankas netenka vartotojų ir indėlinikų, kurie neša bankui pelną. O tai bankui būtų sunku įtakoti, nes tai labai mažai priklauso nuo banko. Tačiau žmonės išvykstantys į užsienį sugrįžta, ne visi, bet dalis taip, ir jie užsidirbę parsiveža pinigų, kuriuos gali investuoti į banką arba jam paskolinti, o tam kad taip tikrai įvyktų reikia priktraukti klientą, tarkime įspūdingomis palūkanomis, kad jis padėtų indėlį būtent į jo banką, o ne į kokį kitą.

Bankui naudinga yra didėjanti urbanizacija ir technologijų pažanga: taigi urbanizacija pritraukia daugiau gyventojų iš kaimų į miestą, tai atsiranda naujų klientų, kuriuos galima akcijomis, nuolaidomis pritraukti, kad jie taptų nuolatiniais banko klientais, kurie neša bankui pelną. Na, o technologijų pažanga padeda bankui sparčiau dirti, greičiau ir lengviau gauti jam reikalingą informaciją, kuo geriau patenkinti klientų poreikius.

Banką veikia valiutos kurso pokyčiai ir naftos bei dujų kainų pokyčiai, kurie įtakoja valiutos kurso pokyčius, kadangi bankas perka vertybinius popierius ir užsienio rinkoje, tai tuo metu, jei ten keičiasi valiutos kursas, tada bankas patiria nuostolių, nes krenta akcijų vertė. Taip pat negerai, kai didėja infliacija, kuri mažina piniginio vieneto vertę. Bankui galbūt reiktų investuoti į tas šalis, kur valiuta yra gana stabili arba tiesiog, kur yra didelė rizika investuoti, tiek pinigų, kad būtų patiriami, kuo mažesni nuostoliai.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 971 žodžiai iš 3063 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.