Seimos analizė
5 (100%) 1 vote

Seimos analizė

Turinys:

1. Ekonominės – demografinės ir socialinės šeimos sąlygos……………………..3

2. Santykiai iki vedybų…………………………………………………………………………3

3. Šeimos mikroaplinka ir bendravimo ypatumai…………………………………….4

4. Šeimyninio gyvenimo stadijos…………………………………………………………..4

5. Sutuoktinių asmenybių apibūdinimas…………………………………………………4

6. Pasitenkinimo santuoka įvertinimas……………………………………………………5

7. Dominuojančių šeimos vertybių apibūdinimas, interesai, laisvalaikio užsiėmimai……………………………………………………………………………………..5

8. Šeimos kaip socialinės grupės įvertinimas rekomendacijos šeimai…………5Ekonominės – demografinės ir socialinės šeimos sąlygos.

Mano analizei pasirinkta šeima susideda iš keturių narių: tėvo, motinos ir dviejų vaikų(mergaitės ir berniuko). Tėvas – statybininkas, apdailininkas. Motina – siūvėja ir šiuo metu verslo vadybos IIk. studentė. Jų sūnus, Mangirdas, yra pirmos klasės moksleivis. Duktė, Karolina, yra penktokė.

Šeima laiko save viduriniojo sluoksnio atstovais. Jie visi gyvena nuosavame name. Palyginus jų gyvenamą plotą su paprasto europiečio norma, kuri yra 12 kvadratinių metrų, visi turi net kelis kartus daugiau. Materialinė šeimos pusė yra gera, nes visų poreikiai patenkinami. Dėl finansų skundėsi tik tėvas, jis teigė, kad nepakanka pinigų susitvarkyti pilnai būstą. Šeimoje pinigų daugiausia uždirba tėvas, bet šeimos galva yra motina. Paklausti apie pinigų paskirstymą jie atsakė, kad tam tikrą sumą skiria maistui, komunaliniams patarnavimams, automobiliui, laisvalaikiui, drabužiams, vaikams ir kas lieka deda į kaupiamajį fondą.

Kaip jau minėjau vaikų šeimoje yra du. Karolina yra vyriausia, jai – 13. Mangirdas yra šešiais metais jaunesnis už seserį, jam – 7. Mangirdas labai plepus berniukas, kaip sako jo sesuo, kartais per daug, turi vieną blogą įdą, nenori dalintis su kitais žaislais ar kuo kita. Karolina – truputį drovi ir begalo gili asmenybė, šiek tiek uždara. Kaip minėjo jos mama ji dažnai rašo raštelius, kuriuose išreiškia pyktį ar šiaip ko nors prašo. Mokykloje ji taip pat bijo kalbėti, nes galvoja, kad pasakysis neteisingai. Be to ji labai kūribinga ir lakios vaizduotės mergaitė, tai matyti is jos darbelių ant sienos jos kambaryje.

Šeimos laikas nėra kaip nors ypatingai suderintas. Po darbo ir po mokyklos jie visi stengiasi kartu pavalgyti vakarienę. Režimas priklauso nuo kiekvieno individualiai, kada kas nori tada tas ir eina miegoti, vaikų dažniausia nereikia varyti miegoti laiku, nes jie per dieną pavargsta ir atsigula anksti patys.

2. Ikivedybiniai santykiai.

Paklausti tėvai, apie tai sutiko kalbėti iš kart. Pasirodo, abiem tai buvo ne pirma draugysė. Jų nuomone tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio ir kitokia nei kitos prieš tai. Santykiai buvo puikūs, kaip ir dabar, nors pykčių nebuvo išvengta, bet nai natūralus kiekvienos šeimos reiškinys. Tėvai prieš vestuves išdraugavo metus. Vestuves pastūmėjo žinia apie nėštumą, nors tai jau buvo suplanuota.

3. Šeimos mikroaplinka ir bendravimo ypatumai.

Kaip minėjau, šeima gyvena nuosavame. Čia apstu vietos šeimai ir atvykusiems giminaičiams ar svečiams. Kaip jie teigia svečių būna dažnai, tai rodo jų svetingumą, šiltumą ir polinkį bendrauti.

Šeima beveik visas šventes praleidžia pas mama, Papilėje. Vasaros atostogas leidžia dirbdami Švedijoje, o vaikai tuo metu būna pas mamos mamą. Savo santykius už šeimos ribų ir šeimoje vertina labai palankiai. Sakosi, kad konfliktų tarp jų būna labai retai, nes jie mano kad konfliktai yra žemos kultūros ir žemo intelekto požymis.

4. Šeimyninio gyvenimo stadijos.

Ikivedybinis periodas praėjo labai gerai, todėl anot jų apsispręsti dėl vestuvių nebuvo sunku. Be to kaip minėjo vestuves pastūmėjo kūdikis. Jų vestuvės įvyko, kai mamai buvo 20, o tėvui 22 metai. Po metų gimė Mangirdas, dar po dviejų Karolina. Adaptacija prie pakitusių gyvenimo sąlygų ir padidėjusios atsakomybės vyko nelabai sklandžiai, nes buvo ne kokia materialinė padėtis. Daug padėjo tėvai, be to kelis metus jie gyveno pas žmonos tėvus. Problemos prasidėjo su vaikais tik mokykliniame amžiuje, kai Karolinai pradėjo sunkiai sektis mokslai. Bet vėliau viskas pasikeitė. Daugiau vaikų auginime didesnių problemų tėvai nepaminėjo.

5. Sutuoktinių asmenybių apibūdinimas.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 649 žodžiai iš 1295 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.