Seimos analizė1
5 (100%) 1 vote

Seimos analizė1

Konfliktai ir jų sprendimo būdai

Ekonominės-demografinės ir socialinės šeimos sąlygos

Ji – Vijoleta, 28 metų floristė dirbanti parduotuvėje „Tarp gėlių“. Ji iš kuklios šeimos. Jis – Evaldas, 30 metų, tolimųjų reisų vairuotojas. Jis iš miesto inteligentų šeimos.

Jie kartu gyvena 7 metus. Susituokė iš meilės vienas kitam. Šiuo metu jie gyvena Radviliškio miesto centre, trijų kambarių bute. Pravėrus jų namų duris pajutau šeimos dvasią. Butas įrengtas labai skoningai ir šiuolaikiškai, labai jaukūs ir šilti namai, po kuriuos vaikščiodama pajutau, kad gyvena ir meno žmogus, kuris tiek daug grožio ir šilumos suteikė tiems namams. Jie erdvūs ir dideli, juose pati naujausia technika, kurios pagalba yra lengvesnė moters buitis. Kiekviename kambaryje jaučiama, kokie žmonės čia gyvena, atsbindi netgi santykius kurie matomi ir bendraujant. Vijolė ir Evaldas turi du vaikus, mergaite Eglutę- 6 metų ir berniuką Arną trijų metų amžiaus, kurie labai gerai jaučiasi savo namuose, ir džiausgiasi nuostabiais tėvų santykiais. Mano manimu jų visų santykiai labai geri, jie puikiai vieni su kitais bendrauja, o vaikai paklusnūs tėvams ir nesukelia didelių problemų. Čia ir juokiamasi ir džiaugiamasi, o kartais ir truputi baramasi.

Jie abu yra kilę iš Radviliškio miesto. Vijolė turi seserį kuri yra sukūrusi šeimą ir gyvena kaune, o brolis gyvena netoliese Radviliškyje jis taipa pat turi šeimą. Evaldas turi serį, kuri gyvena Panevėžye ir dirba anglų kabos mokytoją, jo brolis yra Radviliškio rajono savivaldybės vyriausias ekologas. Su šeima gyvena Radviliškyje ir nuolatos plaiko labai artymus ryšius. Žmona visiškai nesijaučia antraeilė vyro planuose, daug naudingo ir malonaus laiko praleidžia kartu su juo. Savaitgalius leidžia ten, kur abu suplanuoja, dažniausiai vakarus leidžia su bendrais draugais arba namie žiūri TV laidas, kurias jie labai mėgsta. Jie abu, rūpinasi savo vaikais, tik Evaldas mažiau laiko praleidžia su jais, nes jo darbas ne toks kaip visų, jis važinėja į reisus ilgesniam laikui,o po to turi ilgas atostogas, kurių metu buna su šeima . Kai būna kartu, gamina ir maistą, ir užsiema namų ruošuos darbais. Vienas kitam yra labai atviri ir nuoširdūs. Vijolė jaučiasi labai vieniša, kai vyras yra priverstas savo darbo reikalais porai mėnesių palikti ją vieną, ji dėl to labai kremtasi ir jaučiasi viniša. Bet jai nėra kada nuobodžiauti nes dirba ir turi rūpintis savo vaikais, namais ir kitasi dalykais.

Vijolė jau tris metus dirba savo brolio žmonos parduotuvėje „Gėlių pasaulis“. Jai sekasi dirbti puikiai, nes yra komunikabili, atsakinga, ir labai kūrybiškai atlieka savo darbą- kurdama puokštes, paveikslus ir kytus dalykus. Kartu su ja dar dirba trys darbuotojos, kurios tarpusavyje keičiasi turėdamos kelias dienas laisvas. Ji labai džaigiasi galėdami dirbti tokį darbą, kuriame gali atskleisti savo sugebėjimus. Evaldo drabas reikalauja daug atsakomybės ir dėmesio, susikaupimo vairuojant, ir kantrųbės kai išvažiuoja ilgam. Jis labai pasiilgsta namų ir visos savo šeimos, bei artymųjų, todėl kai jis parvažiuoja, visi labai džiausgiasi ir būna ilgą laiką drauge, dalinasi įspūdžiais ir bėdomis, kurios ištiko kelyje. Vakai labai pasiilgsta tėčio, bet nuolatos su juo bendrauja telefonu, kai būna jis išvykęs. Evaldas bendraudamas telefonų, kai būna darbe, kiek vieną dieną su savo šeima, todėl visiems būna lengviau laukti jo parvykstančio.

Ikivedybiniai santykiai

Dažniausiai būna taip, kad moterys ieško patikimo vyro, užimančio aukštas pareigas, kuris aprūpintų šeimą bei užtikrintų jos saugumą. Tai atspindi frazės pažinčių skelbimuose: „finansiškai apsirūpinusio“, „materialiai pasiturinčio“. Vyrai ieško sveikos moters, kuri pagimdytų jiems sveikus palikuonis, o sveikatą jie nesąmoningai sieja su fiziniu patrauklumu ir jaunyste.

Sutuoktinių paklausiau, kokia yra jų pasirinkimo strategija. Susipažįstant jaunieji pirmiausia atkreipė dėmesį į priešingos lyties išvaizdą, vėliau į charakterį. Vijolė nemažai dėmesio susipažįstant skirė elgesio ir bendravimo ypatumams.

Vijolė, dažnai svajojo apie vyrą, kuris jai būtų seksualiai nebjaurus, patikimas, išsilavinęs, supratingas, apsirūpinęs. Kai ji susipažino su Evaldu, jis buvo mamos ir tėčio išlaikomas studentas, kuris buvo labai aktyvus tarp draugų ir patrakusiai mėgo keliauti, beprotiškai traukė nuotykiai ir rizika. Tada Vijolės idealams Evaldas nelabai tiko, bet laikui bėgant ji suprato, kad tik su šiuo žmogučiu ji gali būti laiminga amžinai. Net ir praėjus septyniems metams po vedybų ji savo pasakymu neabejoja.

Evaldo pasirinkimą lėmė įvairios žmonos vertybės. Iki jiems susitinkant Evaldas svajojo apie gražią ilgakoją, gražių veido bruožų moterį, su kuria būtų linksma pabendrauti. Bet kai sutiko jis Vijolę, kuri turi sesę dvynę, pradėjo vertinti daugiau asmens bruožus nei iki tol. Evaldas žmoną rinkosi pagal savo charakterį ir supratimą, kokia turi būti šeimoje. Šeimyniniame gyvenime vyras pirmiausiai ieško ramybės – jam nereikia nuolatinio adrenalino. Jam patinka Vijolė kaip žmona, nes jo teigimu ji yra gera, rūpestinga, jauki, rūpinasi
vaikais.

Sutuoktiniai teigia, kad jų svajonės iki vestuvių sukosi tik apie vedybinę palaimą… „Kai esi įsimylėjęs, sunku galvoti apie ką nors kita“ .

Šeimos mikroaplinka ir bendravimo ypatumai

Jie abu diaugiasi, kad jų tėvai gyvena netolies ir yra lengvai pasiekiami. Uošviai gan šiltai priimė žentą, domėjosi vestuvėmis, patarimus ir paslaugas siūlė tik tada, kai manė, kad jų tikrai reikia. Seneliai labai daug dėmesio skiria savo anūkams, stengiasi labai dažnai būti su jais. Kartais seneliai prižiūri anūkus, kai pora nori pabūti tik dviese. Evaldo tėvai puikiai sutaria su Vijole, nes jie ją pažinojo nuo vaikystės. Priima kaip tikrą savo šeimos narį. Abiejų tėvais stnegiasi kuo mažiau kištis į savo vaikų gyvenimus. Visi artimieji sako, kad Vijole yra nuostabi vyrėja ir puiki mama, taip pat ir žmona, jie vienas kitą supranta net iš žvilgsnio. O virtuvėje ir Evaldas turi sugebėjimų. Jei iškyla problemų, jie gali kreiptis į savo tėvus nė nedvejodami, nes tėvai, kuo gali tuo padeda jei reikia. Gimės puikiai sutaria su šia šeima ir nuolatos bendrauja su tais kurie gyvena netoliese, su kuriais lengviasu gali susisiekti, bet nepapiršta ir giminaičių kurie gyvena toli. Taip pat jų draugai irgi nuolatos bendrauja vieni su kitais, teko bendrauti ir susitikti su jų keliais draugasi, tai iš jų išgirdau vien gerus atsiliepimus apie Vijole ir Evalda, jie lengvai ir nuoširdžiai bendrauja, turi puiku humoro jausmą,o bėdai ištikus visada pasiruoše padėti.

Darbo kolektyve, tiek Vijolė, tiek evaldas puikiai bendradarbiauja sui kolegomis. Abiejų kolektyvai labai draugiški. Darbia jaučiama šauni ir šilta, nuotaiką pakelianti aplinka.

Konfliktai ir jų sprendimo būdai

Konfliktų sprendimas:

Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami kiekvienoje organizacijoje. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Tarpasmeniniai konfliktai kyla iš nesutarimų tam tikrais klausimais. Žmonės gali ir toliau nemėgti vienas kito net ir po vieningo sprendimo vien dėl neteisingo derybų būdo. Tada kyla klausimas, ar jie darys tai, ką nusprendė? Jeigu ne, tai gali sąlygoti tolesnius konfliktus.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1227 žodžiai iš 3875 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.