Sėkmės psichologija
5 (100%) 1 vote

Sėkmės psichologija

SĖKMĖS PSICHOLOGIJA

Ko sąmoningai ar nesąmoningai siekia kiekvienas žmogus?Tikriausia , kad jaustų save laimingu, patenkintu savimi, savo sėkme, savo padėtimi. Tačiau tokių laimingųjų maža.Tačiau visada kažkas trukdo. Mes norime , kad mums sektųsi, norime jaustis pasitikintys savimi ,bet neigiamos emocijos ,nepasitenkinimas formuoja sąmonėje įsitikinimą, kad tai ne mūsų jėgoms, kad laimę ir sėkmę gali suteikti kažinkas.Bet mumyse yra resursai, reikalingi , kad mums sektųsi, kad jaustumės

pasitikintys savo jėgomis.

Amerikiečių psichologai D.I.Toič ir Č.K.Toič analizuoja faktorius, kurie gali padėti žmogui savo gyvenime sukurti pozityvias programas .Tai padeda pasiekti sėkmės visuose gyvenimo atvejuose ir laikyti save sėkmingu žmogumi.

Vienas iš faktorių yra savęs vertinimas.

Visų pirma reikia baigti save vertinti kaip blogą žmogų ir nevykėlį. Visalaikis savęs kaltinimas pažeidimais ir trūkumais savęs pristatymas kaip aukos ,sukuria tam tikrus santykius su žmonėmis.

Analogiški kitų žmonių pasisakymai turi būti vertinami kritiškai, neįeiti į informacinę duomenų bazę. Kontaktus ir paslaugas tokių žmonių reikia išmesti, nes tai negatyvi smegenų programa. Nesėkmės visada yra laikinos, bet gyvenimo patirtis (nesėkmių) padės pasiekti sėkmės.

Savo dėmesio sukaupimas į tuos savo veiklos aspektus, kurie jau dabar gali žmogų pristatyti kaip aukštos klasės profesionalą. Pastovus ir visomis detalėmis prisiminimas tų gyvenimo epizodų , kurie baigėsi sėkmingai ir atnešė pasisekimą. Prisiminimas visų detalių ,savo aprangos, aplinkos, žmonių , kurie buvo kartu. Jie visi spinduliavo sėkme, džiaugėsi kartu su jumis, džiaugėsi sėkme.Tuo momentu smegenys išskiria, neuropeptidus – sėkmės ir pasisekimo hormonus.

Reikia pasistengti išmokyti savo smegenis signalams išskirti neuropeptidus kaip refleksą. Tegul tai būna koks nors impulsas, kuris atsiranda sąmonėje nuo susitikimo su žmogumi arba aplinkos elementu, kuris buvo praeityje .Reiškia, reikia gaudyti sėkmės akimirką ir smegenys išmoks į jį reaguoti, suteikiant sėkmės programą realiame gyvenime.

Klestėjimas nebūtinai surištas su pinigais .Reikia visada jausti laisvo laiko sau, kad įgyvendinti savo planus ir norus. Mokėjimas iš pasaulio priimti iš pasaulio jo grožį, pajusti meilę supančių žmonių, pajusti sveikatos džiaugsmą, būti dosniam, plačiai žvelgti į visus gyvenimo įvykius.

Štai elgesio programa žmogaus ,kurio laukia sėkmė ir pasisekimas , o taip pat ir materialinis klestėjimas.

Po tokio pasaulio suvokimo sukūrimo , reikia veikti taip ,kad atrodytų jog sėkmė visada lydėjo. Reikia patirti sėkmingo žmogaus jausmą .Tuo periodu domimasi ypatybėmis ir detalėmis ,tų žmonių ,kurie sugebėjo pasiekti pasisekimo , kurie žymūs visame pasaulyje. Sutapatinama save su tais žmonėmis , raskite panašių elgesio bruožų, gabumų .

Sėkmei reikalinga tai, kad reikia priimti sprendimus, negalima išvengti to proceso. Tik tuo atveju prasidės aktyvūs veiksmai teigiama kryptimi. Reikia išmokti laikytis savo sprendimų , mokėti juos apginti esant reikalui, visada jais tikėti. Tai suteikia galimybę realiame gyvenime taikyti formulę “Aš galiu“.

Psichologiškai egzistuoja etapiškumas priimant sprendimus. Visų pirma stengiamasi pasverti visu teigiamus ir neigiamus sprendimų priėmimo rezultatus. Egzistuoja tradicija sutikti su mažesniu ir blogesniu , negu su didesniu ir geresniu. Tai geriausia atspindi patarlė „geriau žvirblis rankose negu sakalas danguje“. Reikia stengtis nedaryti tokių klaidų. Sprendžiama galutinai ir ryžtingai ir toliau laikomasi savo sprendimų .Ginami savi sprendimai, prisimenami faktai , kurie padėjo apsispręsti priimant tuos sprendimus.. Užsispyrus, įveiku visus negatyvius faktorius , sėkmė aplankys būtinai.

Sprendimų priėmimo procesas išmoko smegenis susikoncentruoti ties tomis problemomis ,kurias reikalinga jums spręsti. Tuo atveju realūs veiksmai pradeda sutapti su smegenų programa, kuri yra pasirinkta . Tokį procesą reikia kartoti labai dažnai , kad pasiekti automatiško programos pasikartojimo visose , netgi pačiuose sudėtingiausiose situacijose. Laikyti save vertu to, kad pasiekti

Sėmės galima tik gerbiant save. Reikia išmokti gerbti save.

Žmonių santykiams skiriamas ypatingas dėmesys formuojant sėkmės ir pasisekimo programas. Labai svarbu nebijoti bendrauti su žmonėmis dėl to , kad jie ypatingai įdėmiai stebės trūkumus ,kurie yra priskiriami sau. Melagingas savęs aukštinimas baigiasi santykių pablogėjimu

Su bendradarbiais, viršininkais ir vilties žlugimu.

Asmeniniuose santykiuose su artimaisiais būtina pripažinti kiekvieno teisias būti pačiu savimi, o ne tuo kuo jūs norėtumėte juos matyti. Kiekvienas žmogus gali surasti kitame žmoguje ką nors gera, rasti netikėtų gabumų, ryškią asmenybę. Duodama savo artimiesiems galimybė pasikeisti .Geros mintys bendraujant su jais normalizuoja bet kokius konfliktus. Nereikia nuo jų slėpti savo tikslų, išmokite geranoriškai aptarti visas problemas.

Tikslo siekimo programa realiame gyvenime formuoja sėkmingą įvykių tėkmę ir atneša pasisekimą. Č. Toič sėkmės formule laiko žodžius „Aš negaliu patirti nesėkmės“ ir „Aš negaliu patirti nuostolių“ Į visus įvykius galima
žvelgti iš pozicijos „kas beįvyktų viskas į gerą“,“nepatyrus kartaus skonio, neįvertinsi saldaus“. Sėkmei pasiekti ir santykiuose su artimaisiais Č,Toič siūlo ištisą eilę etiškų elgesio normų, kurios programuoja sėkmingą daugelio gyvenimiškų problemų sprendimą.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 857 žodžiai iš 1599 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.