Skerdžius1
5 (100%) 1 vote

Skerdžius1

Kaimo sodžiaus gale gyvena skerdžius Lapinas. Jis yra seniausias visų tame kaime gyvenančių žmonių žmonių senelių.

Lapinas vasarą ano gyvulius, o žiemą mezga tinklus, bradinius, moterims pedkes. Nors Lapinas jau labai senas, bet gano gyvulius, nors paprastai juos gano jauni žmonės ar vaikai. Po to kai mirė skerdžiaus žmona Lapinienė, jis nebemezga tinklų, brazdinių ar moterims pedkių. Tik slampinėje žieną iš vienos pirkios į kitą ir laukia, kol giria sužaliuos ir vėl Lapinas galės eiti gyvulius ganyti.

Lapinas stiprus, nors žemo ūgio, bet drūtas „kaip stipriai žemėn įaugęs seno ąžuolo apsamanojęs kelmas“, visas apžėlęs ir žilas „it žydinti obelis“.

Skerdžius gyvena skurdžiai, bet savo buitimi yra patenkintas. Žmonės, kurie yra oatys neturtingiausi gyvena sodžiaus gale, o patys turtingiausi – pačiame sodžiaus centre. Lapinas daro švilpukus, šluotas ar šiaip kokius paprastus daiktus, bet už tai jam niekas nemoka, tad iš kur jam tų turtų turėti.

Lapinas yra didelis pasakorius, melagis, bet ir jautrus. Pasakoja vaikams ir kaimo žmonėms nebūtas istorijas, o jie juo tiki ir džiaugiasi išgirdę kokią nors gražią istoriją. Labai jautrus skerdžius yra gamtai. Pasakoja vaikams apie girias, kokios jos tamsios būdavo, „kokie tankūs šilai, klampūs raistai, kiek čia buwo visokių žvėrių, dabar jau nesutikamų: vilkų, briedžių, meškų, lokių.“

Kaimo juokdariai ir žmonės pajuokia Lapiną, pašiepia. Klausinėja ne vienas kaimo juokdarys, kada jis vesti žada. O skerdžius visada atsakydavo, kad dar nepasirinko mergos. Ir niekas nesupranta ar jis juokauja, ar rimtai kalba.

Skerdžius yra labai dėmesingas kaimo žmonėms. Visada žino, kam ko reikia ir padaro jiems. Vienam vantas padaro, kitam – šluotą, trečiam – skujinę „kaip kupstą“. Ir niekas jam nemokėjo pinigų, tik kas kokį sūrio kąsnelį duoda, kitas – kiaušinėliu pavaišina…

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 316 žodžiai iš 601 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.