Skurdas
5 (100%) 1 vote

Skurdas

Daugelis jaunuolių visame pasaulyje vienas kito ir savęs klausia: ar yra kokia nors viltis mūsų ateičiai? Kaip galime nuo nerimo eiti prie pasitikėjimo?

Mūsų visuomenės kartais patiria sukrėtimų. Žmonijos ateitis, kai nuolat didėja skurdas, neaiški. Kenčia daugybė vaikų, nutraukti santykiai žeidžia širdis.

Ir vis dėlto ar nematome, jog net labiausiai bauginančiose pasaulio situacijose kyla nepaneigiamos vilties ženklai?

Skurdas, mano nuomone, viena iš didžiausių pasaulio problemų. Ko gero,

daug didesnė problema, negu Sadamas Huseinas ar Al Qaeda. Su juo kovoti

reikia būtinai, bet kaip? Neturiu beveik jokios patirties kovoje su

skurdu. Nemanau, kad galėčiau pasakyti ką protingo ir naujo, kas būtų

verta susidomėjimo. Vienintelis dalykas, kurį kai kada tikrai galiu,

tai padėti tiems žmonėms, kurie yra arti manęs, kuriuos pažįstu. Tai gali

beveik kiekvienas.Bet mano manymu, padėti daug lengviau, kai žmogų pažįsti. Ir daug labiau tada norisi padėti. O nepažįstamiems padėti daug sunkiau. Pvz., jei vaikas manęs prašo centų Laisvės Alėjoje, aš nelabai noriu duoti. Tada neaišku, ar tie mano duoti centai jam padės, o gal, priešingai, pakenks? Aišku, kad skurstantis žmogus „su ryšiais“ yra geresnėje padėtyje, negu

skurstantis „be ryšių“. Jei žmogus skursta ir dar yra vienišas, tai jau

skurdas kvadratu, ar ne? Na tarkim aš padėsiu savo pažystamiems ir artimiems žmonėms lipti iš skurdo, bet juk negaliu pasirūpinti visais.Kam tada lieka kiti?Visų pirma tai jiems patiems, ir jų suvokimui, kad reikia kažką daryti.O mes, jaunimas, tik galime padėti tai suprasti, jiems įrodyti.

Tai ne aš, o visuomenė turi rūpintis tais beglobiais vaikais. Reikia išsiaiškinti, kodėl tie vaikai užuot sėdėję gatvėjė ir valkatavę, neina į mokyklą. Juk galimybės yra. Valstybė užtikrina nemokamą pradinį, pagrindinį bei vidurinį išsilavinimą, pirminį profesinį rengimą visiems. Pagal įstatymą privalomas mokymasis iki 16 metų. Bet visi žinome, kad yra tai atmetančių vaikų, šeimų. Kodėl? Ar pakanka mums tolerancijos vadinamiems “nemoksliems”? Ar gebame aprėpti visus pajėgius mokytis, kitaip sakant, visus be išimties? O gal lietuviškas “dosnumas” turi ir kitą pusę – kartais pykstame ant tų, kurie nuo mūsų pasiūlos nusisuka. Tai žmogiška. Tačiau manau, kad taip pat žmogiša padėti pyktį į šalį. Jaustume didelį palengvėjimą be išsisukinėjimo pripažinę, kad dalis moksleivių meta pagrindinę mokyklą ir kad nelabai tiksliai žinome kiek. Pripažinę, kad auga vis daugiau vaikų, kuriems dėl savo elgesio vis vien, nes jų ateitis tarsi iš anksto parduota, būsime priartėję prie sprendimų priėmimo slenksčio. Tam dar jį peržengti trūksta vieno pripažinimo – kad esame už juos atsakingi. Vaikai patys nenori mokytis? Taip, dauguma nenori. Tada tenka kalbėti apie elementarų vaiko susivokimą, kad mokykla jam vertinga – kad joje vyksta būtent tas mokymasis, kuris gyvenime pravers. Vaikams reikia artimiausiai aplinkai atviros mokyklos , o ne tokios, kuri neigia mūsų vaikų kasdienybę deklaracijomis, verčiančiomis susidvejinti – suskaldyti į tai, kas kalbama mokykloje ir vyksta aplinkui. Jeigu sykį vaikas pajus, kad santykiai mokykloje ir mokymosi turinys autentiški – atliepia jo tikrovę, tik tuomet bus galima pasiūlyti tą tikrovę peraugti ir lenkti gėriui. Tuomet reikia jiems įrodyti kuo dėta pagrindinė mokykla. Tuo, kad ji rengia kiekvieną žmogų kurti savo likimą, kad netaptų jo bejėgiu žaisleliu. Įgalina ir įpareigoja atvirai kalbėti, plačiai žvelgti ir kūrybiškai bendradarbiauti ieškant sprendimų. Nederėtų pamiršti, kad trokšdami laisvės su ja įsigijome ir jos sesę – prievolę skiepytis prieš pasyvumą. Tėvai privalo vykdyti prievolę skiepyti savo vaikus. Namie ir mokykloje, mieste ir kaime, turte ir skurde ugdyti neabejingus žmones. Patys vaikai turi suprasti, kad lankydami mokyklą jie gauna mokėjimo mokytis žinių ir sąlygų mokytis visą gyvenimą. Pagaliau reikia skatinti verslumo bei veržlumo impulsus, vertinti norą ir puoselėti įprotį planuoti ateitį bei pasirengimą spręsti nepažįstamas, netikėtai iškilusias problemas. Tai reikalauja naujo ugdymo kokybės šuolio.

Šiuo metu Jūs matote 76% šio straipsnio.
Matomi 690 žodžiai iš 912 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.