Sluoksniuoti plastikai
5 (100%) 1 vote

Sluoksniuoti plastikai

Sluoksniuoti plastikai

Sluoksniuoti plastikai sudaro ypatingą plastmasių grupę, gaunamą iš pluoštinio pagrindo, impregnuoto sintetinėmis dervomis. Plačiai sluoksniuoti plastikų gamyboje naudojamas fenolio-formaldehido dervos.

Getinaksas. Pramonė išleidžia elektrotechninį lakštinį getinaksą (GOST 2718-66). Tai sluoksniuota presuota medžiaga, sudaryta iš keleto sluoksnių popieriaus, impregnuoto fenolio-formaldehidine, krezolio-formaldehidine ir kt. dervomis, arba jų mišiniu. Getinakso elektrinis atsparumas iki 40MV/m, ε~=6. Neatsparus elektros lankui, nes fenolio-formaldehidinę dervą paveikus lanku paviršiuje susidaro srovei laidus kanalas.

Dėl savo sluoksniuotos struktūros getinaksas pasižymi elektrinių savybių anizotropija. Lyginamoji tūrinė varža išilgai sluoksnių mažesnė iki 100x , o elektrinis atsparumas mažesnis iki 8x negu skersai pluošto.

Elektrotechninis getinaksas gaminamas lakštų pavidalo. Gabaritai 1000×1000 mm, storis 0,4-5mm.

Šios medžiagos pasižymi aukštu elektriniu atsparumu ir elektrinių savybių stabilumu. Prietaisų ir EA gamyboje getinaksas naudojamas kaip izoliacinis spausdintų plokščių pagrindas. Tam tikslui getinaksas dengiamas Cu folija .

Getinaksas, kuris gaminamas karštai presuojant sulfitinį popierių, impregnuotą epoksidine ir fenolio-formaldehidine derva , naudojamas kaip izoliacinis spausdintų plokščių pagrindas, laidininkai ant kurio nusodinami iš tirpalo galvaniniu, arba cheminiu būdu.

Getinaksas gali būti apdorojamas mechaniškai: pjaunamas, gręžiamas, tekinamas, frezuojamas.

Spausdintos plokštės, gaminamos cheminiu būdu (ėsdinant), kaip izoliacinį pagrindą naudoja folijuotą getinaksą. Jo paviršius iš vienos arba abiejų pusių padengiamas plona (50m) vario folija.

[2FeCl3+Cu2FeCl2+CuCl2]

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 231 žodžiai iš 457 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.