Smurtas prieš vaikus4
5 (100%) 1 vote

Smurtas prieš vaikus4

Įžanga

Temos aktualumas ir problematika

Apie smurtą šiandie mes vis dažniau ir dažniau kalbame. Kazdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, jis demonstruojamas video filmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose. Nors dauguma vaikų auga laimingose šeimose yra rizikos grupė vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose. Neretai savo vaikus skriaudžia patys tėvai. Skaudu, kad vietoj švelnumo ir rūpesčio, kuriuos vaikai turėtų gauti šeimoje, jie yra mušami, prievartaujami, traumuojami psichologiškai, kenčia nuo fizinio ir dvasinio atstūmimo, vienišumo. Dažnas tėvas ar mama galbūt neįsivaizduoja, kad skriaudžia savo vaikus, nes trdiciškai vienoks ar kitoks netinkamas tėvų elgesys su savo vaikais pateisinamas ir net skatinamas, pvz.: vaiko drausminimas jį gązdinant ar mušant. Kai kurie tėvai dar tebėra įsitikinę – mano vaikas, ką noriu tą darau. Taigi nė kiek nekeista, kad tokie vaikai būna uždari, pasižymi dažna nuotaikų kaita, jų ryšiai su tėvais ir draugais būna nepastovūs ir nepatvarūs. Taip pat negalima atmesti tikimybės, kad patyrią prievartą vaikai ateityje skriaus ir savo vaikus, nemokės ir negalės nuoširdžiai prisirišti prie kito žmogaus.

Daugiausiai įtakos vaikų skriaudimui turi tėvų gyvenimo istorija, asmenybės tipas, socialinė ir kultūrinė tėvų gyvenimo aplinka.

Yra pastebėta, kad gana tėvai „skriaudėjai“ vaikystėje patys buvo skriaudžiami. Dėl to nukentėjo ir sulėtėjo jų emocinis vystymąsis, jie nežino, ką reiškia būti mylimais ir globojamais. Taigi nė kiek nekeista, kad, matydami žiaurų tėvų elgesį, jie ėmė jį priimti kaip natūralų, saveime suprantamą, o vėliau patys pradėjo elgtis ir su savo vaikais.

Tėvai ir globėjai privalo žinoti svarbiausią informaciją apievaikų patiriamo smurto rūšis, jo pasireiškimo būdus, priežastis, prievartautojus ir požymius, pagal kuriuos galima atpažinti, jog vaikas patiria ar patyrė skriaudą, skriaudos pasekmes asmenybei ir pagalbos suteikimo būdus.

Taigi smurtas yra ta problema, kuri turi rūpėti mums visiems, nepriklausomai ar mes tėvai ar ne.

OBJEKTAS: Smurtas prieš vaikus.

TIKSLAS: Išsiaiškinti smurto prieš vaikus priežastis ir pasekmes jų fiziniai ir socialiniai – psichologiniai raidai.

DALYKAS: Fizinis, psichologinis smurtas prieš 5 – 12 metų vaikus.

UŽDAVINIAI: 1) išsaiškinti kokiose šeimose vaikai dažniausiai patiria smurtą.

2)išsiaiškinti kokios smurto rūšys dažniausiai taikomos vaikų auklėjimui.

TYRIMO METODAS: Interviu.

HIPOTEZĖ: Dažniausiai smurtą patiria 5 – 12 metų vaikai augantys asocialiose šeimose.

Smurtas prieš vaikus

Smurtas prieš vaikus vertinamas labai įvairiai: dažniausiai jis smerkiamas, tačiau kartais ši problema visai ignoruojama. Dauguma suaugusiųjų netiki, kad kiti suaugę žmonės gali skriausti vaikus, tačiau fizinis smyrtas yra dažnas daugelyje Lietuvos šeimų, kai kuriose šeimose tyčia naikinami vaikui priklausantys daiktai, pasitaiko, kad daiktai mėtomi į vaikus, vaikai myšami kumščiais, spardomi. Jei tylėsime ir paliksime vaikus be pagalbos, jie, kankinami fiziškai ir dvasiškai, kentės, ilgus metus.

Kas yra smurtas prieš vaikus?

Smurtas įvyksta tada, kai stiprus silpnesniojo atžvilgiu rodo savo pranašumą. Smurto prieš vaikus atvelai dažnai kartojami, tai nėra išskirtinių aplinkybių sutapimas( nors tėvai dažnai tai aiškina būtent taip ). Tai yra daugybė psichologinių bei visuomeninių veiksnių, tokių, kaip savo vaikystėj patirto smurto, alkoholizmo, psichinės ligos, bausmės už nusikaltimus, nedarbo, finansinių sunkumų rezultatas.

Smurtas prieš vaikus yra fizinis bei emocinis. Jo įskaudinimas, seksualinė prievarta, nesirūpinimas vaiku gali sukelt ligą. Be to, vaikas, būdamas smurto šeimoje liūdininkas, tampa nuskriaustu vaiku, t.y. turi tokių pačių simptomų, kaip smurtą patyręs vaikas. Smurtą matantys ir vieno arba abiejų tėvų skriaudžiami vaikai patiria dvigubą skriaudą. Vaikai, kurių motinos yra mušamos, dukart dažniau tampa aukomis, negu vaikai iš darniai sutariančių šeimų.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 651 žodžiai iš 2076 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.