Stiprių asmenybių ir žmogiškų jausmų konfliktas v krėvės kūryboje
5 (100%) 1 vote

Stiprių asmenybių ir žmogiškų jausmų konfliktas v krėvės kūryboje

Rašinys

Stiprių asmenybių ir žmogiškų jausmų

konfliktas V. Krėvės kūryboje

Kiekvienas iš mūsų, nesvarbu, didelis ar mažas jis būtų, žino bent truputi Lietuvos istorijos. Matome, kad tautą saugojo ir gynė labai stiprūs ir valingi valdovai. Mes didžiuojamės savo vieninteliu karaliumi Mindaugu, žavimės Kęstučio drąsa. Neužmirštame ir Vytauto Didžiojo. Dar daug Lietuvos valdovu išgarsėjo herojiškais žygiais, bet ar jie, kunigaikščiai, buvo laimingi žmonės, mes galime tik pabandyti įsivaizduoti. Iš V. Krėvės “Dainavos šalies senu žmonių padavimu” ir “Skirgailos” mes pamatome, kad dažnai šalies valdovas yra nelaimingas žmogus, bandantis savyje suderinti proto balsą su širdies troškimais.

Toks buvo Skirgaila – šiurkštus ir despotiškas viduramžių valdovas, visa širdimi trokštantis pasitarnauti tėvynei . Jis nenori būti vien tik pasyvus stebėtojas, nori kovoti už savo ir tėvynės laimę, bet kova atneša kančių. Skirgailai labai artima pagonybė, senovės papročiai, kalba ir dainos, kurių jis mielai klausosi. Tačiau jis supranta, kad tie laikai praėjo ir jų sugrąžinti nepajėgs nei dievai, nei jis pats. Skirgaila valdovo išmintimi pranoksta savo laikų žmones, bet vis dėlto sustoja pusiaukelėje: nesugeba visiškai atsisakyti senųjų tradicijų, nesusitaiko su naujomis, neranda išeities. Šią jo pagrindinę tragediją sukelia negailestingas dviejų epochų – senosios (pagonybės) ir naujosios (krikščionybės) – susidūrimas .

V. Krėvės kūrinyje “ Sena pasaka apie narsųjį kunigaikštį Margirį, Punios valdovą” išaukštinamas Margirio narsumas, nenoras pasiduoti priešui. Dar ilgai už tai jis buvo gerbiamas ne tik savųjų, bet ir kryžiuočiu . Išdidus yra Margiris, jam tėvynės laisve ir gerove už viska svarbiau, bet net ir dėl to jos jis nesiruošia pasikrikštyti , nenori paaukoti pagonybės – senojo lietuviu tikėjimo – dėl ramybes , kad kryžiuočiai nepultu. Margiris – aktyvi , nerimastinga ir maištinga asmenybė , gilių išgyvenimų ir karštu troškimų. Jis siekia to, kas nepaprasta , Margiriui atrodo reikšminga . Jis taip pat kaip ir Skirgaila , nepasiduoda likimo valiai.

Šiuo metu Jūs matote 73% šio straipsnio.
Matomi 358 žodžiai iš 489 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.