Sunkiau imti nei duoti
5 (100%) 1 vote

Sunkiau imti nei duoti

Tėvai dažnai mus vadina laimingąja karta. Esame nematę nei karų, nei mirtinų lygų, bado ir skurdo. Apsupti tėvų meile,užmirštame patys kurti savo ateitį. Niekas nežino, kaip susiklostys kiekvieno likimas

Jonas Biliūnas – reto talento, jautrumo ir mąstymo žmogus. „ jo pasakymai – tai lyg dvasinio auklėjimo pamokos“. Su skausmu rašytojas stengiasi suprasti žmogaus paskirtį žemėje. Skaitant jo kūrinius širdyje pasidaro liūdna, apsižvalgai pamatai niūrią tikrovę. Apsakyme „Ubagas“ Bilūnas susimąstė kaip likimas gali pakeisti žmogų.

Pagrindinis apsakymo veikėjas yra Petras Sabaliūnas.žilas, vienišas senelis, geros širdies žmogus, laiko save nereikalingu: „… senas žmogus visur nemalonus“. Iš tikrųjų žmogus buvo nelaimingas, jo veide atsispindėjo liūdesys ir apmaudas. Išvarytas iš namų Sabaliūnas nejaučia neapykantos. Kaip rašė rašytoja N. Palčinskaitė- „didžiausias menas išmokti pakeisti tai, kas įmanoma, ir susitaikyti su tuo, kas nuo tavęs nepriklauso…“. Nepaisant nedrąsių akių, drebančių rankų, senelis buvo stipraus charakterio. Ankščiau Sabaliūnas buvo pasiturintis žmogus, labai mylėjo bites. „žmonės jo buvo ne kiek, bet bičių daugybę“. Apie bites kalbėdavo, kaip apie šventą dalyką. Petras Sabaliūnas buvo įsitikinęs, kad tik tada bitės yra geros, kai bičiuliai nešykštūs ir vienybėje gyvena“. Todėl kiekvienam pasitaikiusiam žmogui Petras niekada neužmiršdavo medaus duoti.

Šiuo metu Jūs matote 64% šio straipsnio.
Matomi 237 žodžiai iš 369 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.