Sv antanas
5 (100%) 1 vote

Sv antanas

Šventas Antanas gimė Lisabonoje, Portugalijos sostinėje, 1195 metais, pakrikštytas vardu Perdinandas. Tėvas Martinas Bulunas, o motina Marijona, buvo labai dievobaimingi. Turėdamas penkiolika metų, įstojo į Augustionų zokoną (religinė organizacija) gimtajame mieste Lisabonoje .Bet ten gyvenančios jo giminės jį dažnai lankė, todėl pagal jo tėvų prašymą buvo pervestas į kitą, Kaimbrų vienuolyną, kuriame, didžiame nuolankume kas kartą kėlėsi prie aukštesnios šventenybės.

Taip atsitiko, kad tame laike Portugalijos karalaitis parvežė iš Morokų į Kaimbrą Šv. Kankinių zokono, taip pat Šv. Pranciškaus Serapičino, kurie apsakinėdami Evangeliją gavo kankinių mirtį, kūnus. Tas pažadino Šv. Antano širdyje didį troškimą išlieti kraują už Kristų. Šv. Antanas pasižadėjo pereiti į Šv. Pranciškaus zokoną, nes anie tuomet daugiausia atlikdavo misijas tarp pagonių.. Ne toli Koimbros buvo jų vienuolynas, garsus didžiu zokonininkų (zokono narių) šventumu. Gavęs tėvų leidimą, 1221 metais Šv. Antanas perėjo pas pranciškonus, gaudamas Antano vardą. Šv. Antanas smarkiai skyrėsi nuo kitų savo draugų zakonininkų, kurie jį lydėjo su gailesčiu. Vartininkas atidarydamas jam vartus, tarė puspiktume: “Eik, eik, ten tikrai pasiliksi šventu.”. “Juk pagarbintum Dievą, jei taip atsitiktų,” atsakė Šv. Antanas.

Pranciškonai, pagal jo karštą troškimą, išsiuntė jį pas pagonis. Priešingi vėjai jį nupūtė prie Sicilijos krantų, bet Dievas nenorėjo, kad jis mirtų kankinių mirtimi. Šv. Antanas, sužinojęs, kad Pranciškonų generolas yra Asyžiuje, nukeliavo pas jį, papasakojo kas nutiko ir paprašė tolesnių nurodymų. Generolas liepė jam pasilikti Valakuose ir nusiuntė į seminariją Rumunijoje. Ten buvo priimtas nenoriai, o ir pats Antanas giliame nusižeminime laikė save nevertu vykdyti kunigiškąjį pašaukimą. Tada Šv. Antanas prašė savo tėvų, kad leistų pereiti į Šv. Povilo seminariją kalnuose. Gavęs leidimą, nukeliavo. Ten kūną vargindamas pasnikais, o sielą penėdamas maldomis, visas skandinosi Dieve. Netrukus jį, su kitais klierikais perkėlė į Porto seminariją, kuriame vyskupas ketino įšventinti į kunigus. Tame tarpe, kol bus įšventintas, Antanas buvo paskirtas tarnauti virtuvėje, nes vyresnybė nė nemanė jį būsiant naudingam kam nors kitam. Taip atsitiko, kad domininkonai, būdami pas pranciškonus, prašė vyresniojo, kad lieptų kuriam iš zokonininkų pasakyti pamokslą, bet visi kunigai teisinosi nepasiruošimu. Buvo liepta virėjui, tarnui Antanui, lipti į sakyklą ir pasakyti tą, ką Dievas duos širdin. Šv. Antanas pradėjės pamokslą nuo mažų daiktų, taip aukštai pakilo, jog visi stebėjosi didžiu jo mokslu, išminties gilumu ir iškalbos gražumu. Patys domininkonai kalbėjo, jog tokio gero pamokslo dar negirdėjo.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 430 žodžiai iš 789 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.