Sveitimas
5 (100%) 1 vote

Sveitimas

ŠVIETIMO SISTEMA

LIETUVOS ŠVIETIMO SISTEMA

Švietimo sistema – mokymo institucijų, įstaigų tinklas, administruojamas valdžios ir savivaldos, jų aprūpinamas materialiniais ir dvasiniais resursais ir grindžiamas jurisdikcija. Skirtingose valstybėse skiriasi moksleivių mokymo pradžios amžius, drausmės palaikymas, pedagogikos filosofija. Aprūpinimas, dotacijos priklauso nuo valstybės ekonominio pajėgumo.

Švietimo sistemą sudaro:

1. Priešmokyklinis ugdymas.

2. Mokyklų sistema apimanti pradines, vidurines ir aukštąsias.

3. Sistema užklasinio ar tolygaus mokymosi.

4. Mokymasis baigus mokyklą.

Lietuvos Švietimo sistema

Lietuvos Švietimo sistema susideda iš formalaus ir neformalaus ugdymo, mokymo ir studijų įstaigų bei organizacijų tinklo, administruojamo Lietuvos Švietimo ministerijos bei savivaldybių Švietimo skyrių, jos aprūpinimo reikalingais dvasiniais ir materialiniais resursais, funkcionuojančių pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą, atspindintį švietmo reformą. Juo šiuolaikei valstybinei Lietuvos mokyklai suteiktos svarbios juridinės teisės ir pareigos: konkretizuoti ir adaptuoti ugdymo programas ir garantuoti jų kokybišką įgyvendinimą, vertinti žinių įsisavinimą ir atestuoti mokinius. Mokyklai patikėta sudaryti individualizuoto, papildomo ir neformaliojo ugdymo programas. Ji turi garantuoti valstybinų standartų atitikimą.

Iki 2012 m. Lietuvoje numatyta sukurti veiksmingą ir darnią, atsakingu valdymu, tikslingu finansavimu ir racionaliu išteklių naudojimu pagrįstą švietimo sistemą. Per 2003-2012 metų laikotarpį turi būti išplėtojama tęstinė, mokymąsi visą gyvenimą laiduojanti ir prieinama, socialiai teisinga švietimo sistema;

„ATEITIES MOKYKLA: KOKIA JI ?“

• Vienoda uniforma ugdymo įstaigose. Ji turėtų būti praktiška ir šiuolaikiška.

• Įrengti kabinas asmeniniams daiktams sudėti – kiekvienas moksleivis turi teisę į privatumą. Tuomet nereikėtų nešiotis su savimi dalies vadovėlių ir sąsiuvinių – juos būtų galima palikti kabinoje.

• Didinti mokyklų finansavimą – dar daug vadovėlių ir pratybų tenka pirkti moksleivių tėvams.

• Panaikinti finansavimą „krepšelio principu“ – dabar mokyklos kovoja dėl kiekvieno mokinio, nes tai – pinigai. Kai kurie moksleiviai tuo piktnaudžiauja.

• Skatinti pasižymėjusius moksleivius. Tai gali būti vykdoma įvairiomis formomis: nemokami pietūs, „garbės lenta“, ekskursija mokslo metų pabaigoje, stovykla ir kt.

• Laisvas kai kurių dalykų lankymas: nuo 10-11 kl. jau reikėtų leisti mokiniams pasirinkti disciplinas, kurias jie galėtų lankyti laisvu grafiku.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 341 žodžiai iš 672 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.