Sypsena
5 (100%) 1 vote

Sypsena

Ką gali Šypsenos energija?

Štai ką: kelti nuotaiką to, kuriam šypsomasi; sutvirtinti gėrio siekimą; užmegzti ir sustiprinti pasitikėjimą; kviesti bendradarbiauti; spinduliuoti gydančias emanacijas; harmonizuoti charakterį; padėti išvengti arba užbaigti kofliktus; gesinti pyktį, priešiškumą, neapykantą; stiprinti džiaugsmą ir gyvenimo grožį.

Šį stebuklą Šypsena dovanoja ir tam, kas šypsosi, ir tam, kuriam šypsomasi. Tai Šypsena, kurią surandame “gerojoje širdies saugykloje”. Bet šypsenos randamos ir “blogoje širdies saugykloje”. Tai šypsenos surogatas – apsimestinė, piktdžiugiška, abejinga, kandi, išdavikiška, klastinga, pašaipi, niekšiška. Tokia šypsena taip pat galinga, bet griaunanti. Nejau įrodinėsime, kad įprastame mokyklos gyvenime tokių šypsenų maža?..

Šypsena – didingas simbolis… Kalbame apie žygdarbio ir ištikimybės, vienybės ir bendradarbiavimo, pagalbos ir apsaugančią šypseną. Kalbame apie širdies šypseną, didvyrio šypseną, mokytojo šypseną, motinos šypseną. Dar kalbama ir apie Dieviškąją Šypseną, apie angelišką šypseną.

Manau, kas žmoguje gyvena neregimoji vidinė šypsena, kuri persmelkia visą jo charakterį, jo dvasinį dorinį pasaulį, jo pasaulėžiūrą, jo išmintį. Taip, šypsena yra ypatinga išmintis, juo labiau – mokytojo šypsena…

Mes žinome, kokia yra Dvasios jėga ir kokia jos kūdikio – Širdingos Šypsenos – galia. Mūsų uždavinys – leisti triumfuoti Dvasios jėgai ir visur, kur mes bebūtume, liudyti jos kūdikio – Širdies šypsenos – galią.

Švietimo erdvė – Dievo Šventovė, ji šventa. Mūsų šypsenos – žvakės, kurios Švietimo Šventovėje niekada negali užgesti. Mūsų šypsenų liepsna gali sudeginti visą tamsos jėgų pedagogiką.