Tatuiruotės
5 (100%) 1 vote

Tatuiruotės

Turinys:

1. Įvadas………………………………………………………………………………….3

2. Tatoo istorija…………………………………………………………………………..4

2.1 Tatuiravimo įrankiai…………………………………………………………….4

2.2 Tatoo reišmės…………………………………………………………………..7

3. XX a. Tatoo meno suklestėjimas………………………………………………………8

4. Auksinė taisyklė………………………………………………………………………9

4.1 Neigiami veiksniai……………………………………………………………10

4.2 Užkrėtimo pavojus……………………………………………………………10

4.3 Nekokybiškas atlikimas…………………………………………………………………………11

4.4 Piešinio ryškumo trumpalaikiškumas………………………………………………………11

4.5 Procedūros skausmingumas……………………………………………………………………11

5. Patarimai, norintiems pasidaryti tatuiruotę…………………………………………………………12

6. Tatoo stiliai……………………………………………………………………………………………………13

7. Tatoo naikinimas lazeriu…………………………………………………………………………………19

8. Literatūra……………………………………………………………………………………………………….20

1. Įvadas

Tatuiravimosi, kaip papročių, priežastys nėra aiškios. Bet realiausia keliama hipotezė yra, kad akmens amžiuje netyčia susižalojus odą ir į ją patekus purvo ar kitų dalykų likdavo randai, kurie išskirdavo jų savininkus iš kitų genties narių. Su laiku tai tapo narsių karių, gerų medžiotojų ar žynių simboliu turinčiu ir magišką reikšmę, kuriais būdavo žymimi tik nusipelnę asmenys. Šiais laikais tatuiruotės atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymo būdą, gyvenimo stilių. Jomis dažniausiai pasipuošia menininkai( dainininkai, kino, sporto ir kitos žvaigždės). Anksčiau buvo manyta, kad tai jaunimo noras „išsišokti“, bet su laiku žmonės suprato, kad tai yra tik dar vienas būdas išreikšti save kaip asmenybę. Meniškiausias ir originaliausias tatuiruotes darosi laisvesnio mąstymo žmonės,kurie nebijo aplinkinių reakcijos. Tuo tarpu advokatai, bankininkai ir kitų specialybių atstovai, kuriems daugiau reikalingi racionalūs logiški sprendimai dažniau tatuiruojasi „sausesnius“, neutralesnius piešinius ar ornamentus. Paprastai tai būna tradicinės vietos ( pečiai, krūtinė, blauzdos). Tattoo vietą, tematiką, spalvingumą ir kitus dalykus be abejo įtakoja gyvenimo būdas ir pareigos. Tatuiruotės patikti visiems vienodai negali, nes kiek yra žmonių – tiek ir skonių. O kaip žinoma dėl skonio nesiginčijama (ypač dėl prasto)

2. Tatoo istorija

2.1 Tatuiravimo įrankiai

Žodis „tatuiruotė“ kilęs iš polinezietiško žodžio ,,tatau“.

Tatuiravimas – įvairių nenutrinamų ženklų ant kūno įamžinimas mechaniniu būdu: pjaunant ar badant po oda įšvirkščiant dažomosios medžiagos. Keli žinomiausi būdai: vienas jų buvo paplitęs kai kuriose Pietų Amerikos indėnų gentyse. Specialiu instrumentu išilgai piešinio kontūro oda badoma iki kraujo ir paskui įtrinami dažai. Žaizdai sugijus įsiskverbę dažai odoje lieka visam laikui. Šiek tiek sudėtingesnis būdas kada tatuiruotei daryti buvo naudota adata ir siūlas, kuris anksčiau buvo gaminamas iš žvėrių sausgyslių. Šiaurės rytų Sibiro gyventojai grafitu ar taukų bei suodžių mišiniu nudažytu siūlu, įvertu į adatą, išvarstydavo odą pagal iš anksto paruoštą piešinį. Taip būdavo atliekami primityvūs piešiniai. Labiausiai paplitusi technika – kūno badymas adata. Naudoti žuvų kaulai, medžių spygliai arba aštrios kriauklių nuolaužos. Okeanijos salose, kur nepaprastai greitai populiarėjo tatuiruotės, buvo naudojami įrankiai, panašūs į šukas (prie medinės rankenėlės pritvirtinti aštrūs akmenų, kriauklių ar kaulų gabalėliai). Tokiais instrumentais – šukomis iškart buvo galima padaryti nemažą ornamentą. Kada žmogaus kūnas pirmąsyk papuoštas spalvingais piešiniais, nenustatyta, bet jos egzistuoja jau keliasdešimt tūkstančių metų (iš seniausių išlikusių pavyzdžių yra rasta sudžiūvusių odos liekanų su dažų pėdsakais Egipto faraonų kapavietėse). Pirmieji instrumentai buvo pagaminti iš rago ir kaulo.

Didžiausią žingsnį į priekį padarė amerikietis Samuel O’Reilly išradęs ir užpatentavęs pirmąją elektrinę rotorinę mašinėlę.

Dabar šių mašinėlių veikimo principas beveik nepakitęs išskyrus tai, kad atsirado ir elektromagnetiniu principu veikiantys aparatai. Tatuiruotėms išlikti ir kaip menui, ir kaip žymėjimo būdui labai padėjo išlikti jūreiviai. Plaukiodami tarp žemynų ir trokšdami naujų atradimų europiečiai sutiko piešiniais odoje pasipuošusius Amerikos, Polinezijos bei Naujosios Zelandijos čiabuvius.

Tai daugiau buvo ornamentika, kurią galima priskirti šiuolaikiniam „tribal“ stiliui. Šis menas

greitai išplito uostuose ,o iš jų išsiveržė ir i visą Senąjį žemyną. Iš jo tatuiruotės traukė Azijos kryptimi: Indija, Kinija bei Japonija. Rytuose jos pavirto mistiniais – religiniais motyvais išreikšta realistine maniera.

Iš Indijos į Europą atkeliavo laikinų tatuiruočių atliktų chna ( orig. henna) dažais mada.

2.2 Tatoo reikšmės

T

Lietuvoje kol kas tai nėra populiaru ne tik dėl mentaliteto, bet ir dėl lietuviams įgimto noro įsigyti daiktą „pigiai ir ilgam“. Europoje tatuiruočių manijai neatsispyrė net karaliai (Anglijoje Georgas V, Danijoje Frederikas VII, Rusijos caras Nikolajus II). Jos perėjo į aristokratų tarpą ir tapo prestižiniu papuošalu prilyginamu meno kūriniams. Tatuiruotės buvo naudojamos ir kaip talismanai ar bausmė. XVIII ir XIX a. anglų jūrininkai savo nugarose įsiamžindavo nukryžiuotąjį, tikėdamiesi, kad jis apsaugos nuo kūniškųjų bausmių,kurios buvo plačiai taikomos Didžiosios Britanijos laivyne. Arabai mėgo darytis tatuiruotes su Korano citatomis. Kaip bausmė jos buvo daromos Japonijoje Edo periodu (1603 – 1867). Kinijoje viena iš klasikinių bausmių buvo tatuiruotė veido srityje. Taip ženklindavo karius ir belaisvius sukeliant jiems sunkumus pabėgant ir lengvinant jų atpažinimą visuomenėje. Panašiems tikslams naudojo tatuiruotes ir graikai, romėnai bei ispanai konkistadorai. XX a. per I – ąjį pasaulinį karą Anglijos dezertyrus žymėdavo raide „D“, hitlerinėje Vokietijoje koncentracijos stovyklose aukoms ištatuiruodavo numerį. Laikui bėgant keitėsi „tattoo“ paskirtis ir požiūris i jas. Net ir dabar nėra vieningos nuomonės kas tai yra: vieni vadina menu, kiti beprotybe.

Šiuo metu Jūs matote 35% šio straipsnio.
Matomi 876 žodžiai iš 2504 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.