Televizija ir knyga ką rinkčiausi
5 (100%) 1 vote

Televizija ir knyga ką rinkčiausi

Knyga, kaip rašytinis šaltinis, atsirado labai seniai. Senovėje žmonės vienokiu ar kitokiu būdu stengėsi išsaugoti pasakojimus, išmintingas mintis. Jau ilgą laiką, knyga yra visiems lengvai prieinamas ir visų vertinamas daiktas. Tačiau šiame technologijų tobulėjimo ir įsigalėjimo žmonių gyvenimuose amžiuje, knygai kyla rimtas pavojus likti užmirštai ir nustumtai į šalį.

Daugelis žmonių kažkur nuolat skuba, neturėdami laiko ramiai poilsio valandėlei. Žodžiu, jiems reikia greitos ir išsamios informacijos. Tad gaila, bet kuo toliau, tuo mažiau žmonių renkasi knygas kaip informacijos tiekėjus.

Nežinau kodėl, bet man knygos labiau patinka nei televizija. Galbūt todėl, kad tas parašytas žodis išlieka atmintyje daug ilgiau nei pamatytas vaizdas. Be to, man televizija nepatinka todėl, kad joje nėra nieko artimo ir šilto. Knygą skaityti renkiesi pagal nuotaiką. O televizijoje šito nepadarysi.

Tiesą sakant, man gaila, kad šių dienų televizija yra prikimšta visokiausių niekų. Tos mūsuose populiarios “muilo operos” nurungia kitas laidas ar filmus, kuriuos tikrai būtų įdomu pamatyti. Beje, mūsų visuomenė renkasi būtent tokį bukinantį laisvalaikio praleidimo būdą. O tiems, kurie nori šiek tiek intelektualesnių (ar bent jau suteikiančių žinių) laidų, turi ieškoti kito būdo savo norams įvykdyti.

Štai kodėl aš nedvejodama rinkčiausi literatūrą. Juk ji vienintelė suteikia savo grožinių kūrinių sąskaita iš niekur kitur negaunamų išgyvenimų. Be to, iš rašytinių šaltinių yra daugiau naudos nei iš televizinio kūrinio. Kaip jau minėjau, informacija lengviau įsimenama, gilėja gramatikos žinios, lavinama atmintis. Vienas didžiausių knygų pliusų yra tas, kad jos, kitaip nei televizija, neperša savo nuomonės. Knygą gali skaityti daugybę kartų, mėgautis jos labiausiai patikusiomis vietomis kada tik nori. Ji nukelia į tokį savitą pasaulį, kurį tu pats gali keisti, jei tik nori.

Šiuo metu Jūs matote 72% šio straipsnio.
Matomi 313 žodžiai iš 432 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.