Temperamento įtaka bendravimo kokybei
5 (100%) 1 vote

Temperamento įtaka bendravimo kokybei

TURINYS

TURINYS 2

ĮŽANGA 3

BENDRAVIMAS IR INDIVIDUALŪS SKIRTUMAI 4

TEMPERAMENTO ĮTAKA 4

Nuo ko priklauso tai, ar žmogus sėkmingai bendrauja su aplinkiniais? 5

Sangvinikas 5

Flegmatikas 6

Melancholikas 7

Cholerikas 7

IŠVADOS 9

LITERATŪRA…………………………………………………………………………………………………………………………..10

ĮŽANGA

Mus supa įvairūs gamtos objektai bei pačių žmonių sukurti daiktai. Tačiau pati beprotiškiausia, kasdieninė mūsų aplinka yra žmonių aplinka. Šeimoje ar darbe, kelionėje ar poilsio vietose – visur mus supa artimi ir tolimi,pažįstami ir nepažįstami žmonės.

Ši žmonių aplinka tokia mums svarbi ir reikšminga, kad be jos iš viso neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo. Nykus ir pasibaisėtinas vienišumas, ryšių praradimas su žmonėmis. Kiekvienas mes pasiilgę kitų šilumos ir draugystės, kiekvienas siekiame bendrauti su mums artimais žmonėmis, dalintis su jais mintimis ir išgyvenimais. Neatsitiktinai poetas Justinas Marcinkevičius rašė, kad “mes nė vienas nemokame būti vienas”.

Tačiau su vienais yra lengva bendrauti,o su kitais ne. Tarp žmonių kartais imame neskirti žmogaus. Todėl ir su kitu žmogumi kartais palaikome tokius formalius ryšius, kaip ir su aplinkos daiktais. Tačiau pamiršdami, kad kiekvienas šalia mūsų esantis žmogus yra nuostabus nepakartojamas pasaulis.

Bendravimas :

• Suartina žmones, taip pradedame pasitikėti savimi ir kitais;

• Bendraudami mes pamatome savo ir kitu charakterį;

• Padeda išsipasakoti, kai būna sunku.

Taigi, mes negalime atsiskirti nuo pasaulio, nuo kitų bėdų ir rūpesčių, o turime juos užjausti, paguosti. Vadinasi bendravimas yra mūsų kasdienybė. Tačiau turime žinoti su kuo ir kaip reikia kalbėti. Čia prieisime ir prie temperamento. Išsiaiškinsime temperamento reikšmę bendravimo kokybei.

BENDRAVIMAS IR INDIVIDUALŪS SKIRTUMAI

• Kodėl vieni žmonės bendrauja lengvai, o kiti sunkiai?

• Ar su visais žmonėmis galime rasti bendrą kalbą?

• Kodėl vieni esame namisėdos, o kitiems reikia minios draugų?

• Ar žmogaus nuomonė apie save atsispindi jo bendravime?

• Kodėl ne su visais žmonėmis yra malonu bendrauti?

Jei bendravimas yra dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, tai ją didele dalimi įtakoja bendraujančių žmonių asmeninės savybės. Tų savybių dariniai ir visuma apibūdina žmogų kaip unikalią asmenybę. Šiuolaikinėje psichologijoje esti įvairių požiūrių į tai, kas tų savybių visumoje vaidina svarbiausią vaidmenį. Žinia, kiekvienos psichologijos krypties atstovas pateiktų savo atsakymą. Mes sustosime prie kelių pagrindinių asmenybės savybių ir pažiūrėsime, kaip jos siejasi su konkretaus žmogaus bendravimo ypatumais. Beje, reikia pažymėti, kad ta sąsaja abipusė: daugelio asmenybės savybių atsiradimas bei raiška priklauso nuo to, kaip ir kiek su tuo žmogumi buvo bendraujama vaikystėje. Bendravimas, kaip ir pats asmuo, kinta, nes žmogaus lemtis – augti ir bręsti taip nepaliaujamai, kaip nepaliaujamai kinta jo kūnas bei fizinė aplinka. Svarbiausia yra tai, kad pastarųjų kitimui žmogus turi palyginti nedidelės įtakos (dar nėra atrasta amžinos jaunystės eliksyro), bet psichologinė branda ir jaunystė (taip, taip!) yra paties žmogaus pastangų rezultatas.

Bendravimas yra vienas pagrindinių žmogaus poreikių. Jis kyla jau pačioje gyvenimo pradžioje. Iš tikrųjų be bendravimo su žmonėmis negali būti normalaus psichinio žmogaus vystymosi. Tai įmanoma tik grupėje, kolektyve. Praktiškai žmogus visados yra kelių kolektyvų narys.

Remdamasis tuo, kad visada ir visur individas gyvena asociacijoje su kitais žmonėmis, mokslininkai daro išvadą, jog bendravimas turi lemiamą įtaką žmogaus vystymuisi.

TEMPERAMENTO ĮTAKA

Temperamentas – tai pastoviausia psichinė savybė, įgimta ir mažai kintanti. Ji sudaro pagrindą greičiau ir lėčiau formuotis įvairiems charakterio bruožams. Psichologai pabrėžia svarbiausią temperamento ypatybę – žmogaus psichinės veiklos dinamiką, dažnai ją lygindami su upėmis. Viena jų srauni, vingiuota, greita, putojanti kriokliais, o kita rami lygumos upė. Jos labai skiriasi savo tėkmės greičiu, triukšmingumu, veržlumu ir kitomis savybėmis, priklausančiomis nuo gamtinių sąlygų.

Labai skirtingomis gyvenimo aplinkybėmis temperamento savybės dažnai pasireiškia tuo pačiu būdu. Ir abiturientų išleistuvėse ir laikant egzaminą, ir išgyvenant artimo žmogaus netekimą ar išdavystę, ir draugaujant, mylint – visuomet įžvelgsime tą patį temperamentą, nes tai pastoviausia asmenybės psichinė savybė.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 678 žodžiai iš 2209 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.