Tėvas gorijo
5 (100%) 1 vote

Tėvas gorijo

Onorė de Balzakas ,,Tėvas Gorijo‘‘

Tėvas Gorijo buvo parašytas 1894 m. ir laikomas vienu iš geriausių Balzako romanų. Tai socialinis psichologinis romanas, kurio tema – šeimyninių santykių irimas buržuazinio gyvenimo sąlygomis.

Šio romano veiksmo vieta – Paryžius, ponios Vokė pensionatas. Tai daugiaaukštis namas kuris turi gilią apibendrinamąją prasme. Jame, tarsi nedidelėje visuomenėje, vyksta sudėtingi dalykai ir mezgasi skaudžios dramos. Pensionato apatiniuose aukštuose gyvena turtingesni žmonės, o viršutiniuose vargingesni, mažesnio aptarnavimo susilaukiantys žmonės. Čia mes galime sutikti įvairių sluoksnių ir įvairaus verslo žmonių: neturtingų studentų, buvusių tarnautojų bei pirklių ir net katorgininką.

Pagrindinė šio romano problema yra vaikų nedėkingumas tėvams. Balzakas kelia ir sprendžia šią problemą naujomis XlX a. sąlygomis per tėvo Gorijo ir jo dukterų paveikslus.

Tėvas Gorijo, buvęs makaronų įmonės darbininkas, bado metais spekuliavo miltais ir duona. Iš to jis susikrovė nemažą turtą. Jis augino dvi dukteris: delfiną ir Anastaziją. Tėvas jas beprotiškai mylėjo ir lepino, nes norėjo suteikti joms viską kas geriausia. Tačiau jis taip beauklėdamas savo dukras padarė dvi klaidas: viską joms davė ir pats nieko iš jų nereikalavo ir ištekino jas už nemylimų, bet turtingų vyrų, viena ištekėjo už grafo o kita už bankininko. Gorijo nežiūrėjo moralinių jaunikių savybių ir dukros dėl to jautėsi nelaimingos. Visi pataikavimai, aukšta visuomeninė padėtis ir turtas jas tik dar labiau išpaikino ir savo tėvą jau gyvenantį Vokės pensione jos lankė tol kol šis tūrėjo pinigų. Vėliau dukterų vizitai darėsi vis retesni ir retesni. Taip Gorijo mirė vienui vienas ir prie jo ligonio lovos nei viena iš dukterų nebudėjo ir į laidotuves neatėjo. Paskui jo karstą važiavo tik tuščios karietos.

Šiuo metu Jūs matote 69% šio straipsnio.
Matomi 307 žodžiai iš 447 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.