Tolerancija3
5 (100%) 1 vote

Tolerancija3

Tolerancija mūsų kasdienybėje

Įžanga

Pasirinkau šią temą tik todėl, kad nemėgstu žmonių, kurie vartoja žodį nežinodami jo reikšmės. Niekada nenorėjau, ir nenoriu būti vienu iš tokių žmonių. Taigi nusprendžiau, jog reikia išsiaiškinti ką iš tiesų reiškia tolerancija.

Dėstymas Kažkada šis žodis buvo vartojamas peikiamąja prasme, sulyginus toleranciją su abejingumu religijai.

O kas mūsų laikais yra tolerancija?

Tarptautiniame žodyne tolerancija aiškinama kaip priešingos negu mūsų nuomonės, požiūrio ar įsitikinimo gerbimas, pakanta, nereiškiant savo nuomonės. Sakykime, kad tolerancija iš tiesų ir yra tokia kaip aprašyta žodynuose, vadinkime tai žodynine tolerancija. Sakykime, kad kalbate su žmogumi apie sritį, kurioje nusimanote, kad ir apie fiziką. Ir jūsų pašnekovas pradeda pasakoti kaip neseniai jis, pirmas pasaulyje, padarė atradimą, kad jei šokdamas nuo namo stogo labai norėsi nuskristi, nuskrisi (nežinau kaip bus ateityje, bet manau, kad kol kas kiekvienam aišku jog tai neįmanoma, bet žmogus su kuriuo kalbate yra tuo šventai įsitikinęs). Jūs esate tolerantiškas. Dabar žinodama kas yra tolerancija (žodyninė) suprantu, kad jūs gerbiate savo pašnekovo nuomonę ir pokalbio metu nereiškiate savosios, kad ir kaip norėtųsi išreikšti savo mintis ir išrėžti, kad žmogus stovintis prieš jus kalba nesąmones, jūs tylite, oriai linksite galva ir klausotės ką jis dar papasakos. Bet ar tai ne kvailystė? Atrodo lyg tolerantiškumas tai milžiniška siena neleidžianti jums pasakyti ką iš tiesų galvojate. Žinoma jei pasakysite savo pašnekovui, kad jis išprotėjo ar tiesiog švelniai paaiškinsite, jog jis neteisus, jūsų žodžių pasekmės vis vien bus tokios pačios – žmogus nusimins, supyks gal net trenks durimis ir išeis. Ir viskas tik dėl to, kad išreiškiame savo nuomonę! Gali būti dar blogiau. Jei esate tolerantiškas žmogui ne iš pagarbos, o tiesiog iš pakentimo. Tai pakentimas virsta nebe paprastu nutylėjimu, o greičiau slaptos paniekos liudijimu, ar net neapykanta.

Dabar kyla klausimas kam tolerancija reikalinga?

Šis klausimas mane labai ilgai kankino, kol supratau, kad turiu tik vieną atsakymą. Įsivaizduokite, kad tolerancijos nebėra, tarkim ne visame pasaulyje, o tiesiog mūsų mokykloje. Jei tolerancija dingtų šią minutę, šią sekundę, pradžioje būtų nedidelis šokas, nes žmonės sakytų viską ką galvoja nemąstydami ką sako. Po kurio laiko visi prie to priprastų, ir niekas nebekreiptų dėmesio į kitų žmonių tikrai svarbias ir naudingas pastabas ar žodžius. Visa mokyklos bendruomenė tuos svarbius, gal net lemtingus žodžius visiškai praleistų pro ausis , taip kaip praleidžiame paprastus kasdienius garsus tokius kaip mašinos burzgimas ar medžių šlamėjimas. Mokiniai ir mokytojai neberastų bendros kalbos. Niekas nieko neklausytų ir savaime aišku, apie mokymąsi būtu užmiršta. Mokykla virstų milžinišku chaosu.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 487 žodžiai iš 966 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.