Turizmo terminu samprata
5 (100%) 1 vote

Turizmo terminu samprata

1. TURIZMO TERMINŲ SAMPRATA

Turizmas yra perspektyvi, sparčiausiai besivystančių pasaulio ekonomikos ekonomikos sričių verslo rūšis. Šiuo metu pasaulinėje turizmo rinkoje dirba 200 milijonų žmonių, tai yra, kas devinta darbo vieta turizmo sferoje. Ekonominiu požiūriu – kaip verslas, išsilaikantis iš prekių ir paslaugų turistams teikimo, ir kaip turizmo industrija, apimanti transporto, prekybos, apgyvendinimo, maitinimo, pramogų ir kitas įmones ir organizacijas, susijusias su turizmu.

Jau antroje XX a. pusėje turizmas buvo apibūdinimas kaip aktyvus poilsis už savo nuolatinės gyvenamos vietos ribų, padedantis gerinti sveikatą, fiziškai lavinti žmogų.

Turizmo Organizacijos (TTO), aiškinantis turizmą, kaip visos kelionių rūšys, kai asmuo palieka savo nuolatinę darbo ir gyvenama vietą ilgiau nei vieną parą ir trumpiau nei du mėnesius. Ir kai išvykos tikslas nėra samdoma, apmokama veikla.

1981 m. Pasaulinės turizmo organizacijos (PTO) pateikė tokia turizmo sąvoką: „Turizmas – tai viena iš aktyvaus poilsio rūšių, kelionės, siekiant susipažinti su vienais ar kitais rajonais, šalimis; kelionės dažnai derinamos su sportu“.

1989 m. Hagos turizmo deklaracijoje turizmas įvardijamas kaip „laisvas žmonių judėjimas už jų nuolatinės gyvenamosios ir darbo vietos, tai pat paslaugų sferą, sukurtas tenkinti poreikius šio judėjimo metu“.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 200 žodžiai iš 354 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.