V m putino margi sakalai
5 (100%) 1 vote

V m putino margi sakalai

Eilėraščio tema – tai saulėlydyje į dangų pakylančių margų sakalų laisvės ir nepriklausomybės troškimas. Tai minties skrydis ir noras išsilaisvinti iš žemėje juos slegiančių problemų.

Lyrinis “AŠ” eilėraštyje ir yra margieji sakalai “ir tarė margieji: negrįšim į žemę, kol josios kalnai ir pakalnės aptemę”. Bet “margieji sakalai” eilėraštyje pateikiami ne vien materialiąja išraiška. Tai proto, minties skrydis į šviesą. Eilėraštyje, pasakotojai sakalai prabyla pirmuoju asmeniu: “mes, skaisčiąją aušrą dangum pasiviję, iš josios vainiko nuskinsim leliją”. Šiame eilėraštyje sakalai yra tarsi nedrąsūs žmonės, jie trokšta laisvės, tačiau bijo to, kas jų laukia ateityje. Eilėraštyje jaučiamas stiprėjantis ryžtas, didėjantis džiaugsmas. Sakalai jau atsiplėšė nuo žemės, išskleidė sparnus, mato nuostabius žemės vaizdus, kuriuos nuspalvina gęstanti žara. Jų tikslas yra pavyti ir pasiekti saulę, o saulė – tai šviesa ir išsigelbėjimas, tai jų viltis.

Meninis vaizdas yra regimasis. Gęstanti saulėlydžio žara sakalų skrydžio matomiems vaizdams suteikia paslaptingumo “sapnai ir šešėliai padangėse mums šviesiųjų į saulę kelių nebedrums”. Psichologiniai vaizdų atsiradimo veiksniai yra stebėjimas ir jausmai. Sakalai stebi vis tolstančią žemę ir jaučia vis didesnį lengvumą ir laisvumą, tarsi išsilaisvinimą iš žemėje tykančių pavojų.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 231 žodžiai iš 450 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.