V mykolaitis putinas altorių šešėly
5 (100%) 1 vote

V mykolaitis putinas altorių šešėly

Analizė ir interpretacija ištraukos

V.Mykolaitis Putinas „Altorių šešėly“

Putino romanas „Altorių šešėly“ tai pirmasis lietuvių psichologinis romanas, kuriame nuosekliai gilinamasi į pagrindinio veikėjo mintis.

Ištrauka prasideda kunigo Liudo Vasario vietos pasirinkimu gamtoje, kur jam būtų patogiausia atsisėsti. Tarsi tai parodo jo dvasinį pasirinkimą tarp kunigystės ir poeto, kuris yra sprendžiamas visame kūrinyje ir yra pagrindine kūrinio problema. Vietą kunigas pasirenka su didelia panorama, taigi kūrinio erdvė yra atvira. Veikejas šioje erdvėje jaučiasi gerai, „Vietelė buvo jauki ir reginys gražus.“, ir yra vienuj vienas, dėl to jis tik dar labiau džiaugesi. „Niekas jo nepasaugos, niekas nesutrukdys.“ Kunigo ryšys su gamta labai didelis, gamtoje tai atskleidžia dar didesnę jo kaip poeto prigimtį. Vėliau Liudas pasineria į savo mintis ir jausmus ,kuriuos apibūdina pasakotojas.

Antroja pastraipoje rasoma kad Liudas jauciasi laisvas, jo nevaržo kunigo rūbai ir jis gali geriau save pažinti. „Tokias momentais Vasaris jausdavosi, tarytum būtų išsinėręs iš visų laikinų savo gyvenimo aplinkybių.“ Iš tekso matosi ,kad pasakotojas labiausiai vertina dvasines žmogaus vertybes.Tokiomis aplinkybėmis mastydamas veikėjas apie savo pasirinkima kaip kunigavimą jaučia , kad ten jis pilnai neatskleidžia savo gebėjimų kaip tai galėtų padaryti būdamas poetu. „Tokiais momentais jis pajusdavo save patį kaip kokią nepaliestą versmę.“