Vaidutės liga
5 (100%) 1 vote

Vaidutės liga

Vaidutė

Lapkričio pradžioje VAIDAI bus 16 metų. Jos šeimoje nėra skurdo, kivirčų bei skaudžių nesusipratimų. Tačiau merginos tėvai, kalbėdami apie dukrą, nepajėgia uždniaužti ašarų.

Ligos priežastys neaiškios

Dar pernai Vaida buvo visiškai sveika ir linksma. Šiandien jos ligos diagnozė skamba bauginančiai: dešiniojo šlaunikaulio osteosarkoma. Per vienerius metus mergina ištvėrė šešis alinančios chemoterapijos kursus bei operaciją, kurios metu Santariškių chirurgai pašalino dešinės kojos kelio sąnarį. Panašių ligų priežastys paprastai neaiškios. Vaidos mama puikiai prisimena, jog praeitą vasarą duktė sode žaisdama gaudynių trenkėsi keliu į ten stovintį „puntuką“ – dekoratyvinį akmenį prie namo kampo. „Koja patino, nubėgo truputį kraujo, tačiau vėliau žaizdelė užgijo – į gydytojus nė nesikreipėme. Medikai neįsitikinę, jog auglys atsirado būtent dėl tos traumos. Tačiau, šiaip ar taip, jis išaugo tiksliai smūgio vietoje.“

Kauno klinikose įtarė auglį

Po traumos praėjus beveik metams Vaida pajuto, kad koją ėmė skaudėti vis labiau – sunku atsiklaupti, skauda bėgant. Ilgainiui net eidama į mokyklą pagalvodavo, jog turbūt iki jos nenusikas.

Pavasarį, bebaigiant 8-ąją klasę, dar sumanė su mokyklos draugais apsilankyti Vengrijoje. Prieš išvykdama nusprendė pasitikrinti Marijampolės poliklinikoje pas traumatologą. Padarė nuotrauką, atliko tyrimus. Gydytojas pasakė, jog įtaria kažkokį „kaulo sukietėjimą“, tačiau, matyt, nebuvo tuo tikras – pasiuntė į Kauno klinikas. Ten neskubėjo, perspėjo, kad rezultatus sužinos negreitai, tačiau staiga viskas ėmė ristis kūliais. Išsikvietusi merginos tėtį gydytoja užsiminė, jog įtaria kažką itin pikto ir liepė rytoj pat važiuoti į Vilniaus Santariškes – ten priimsią tuoj pat, kai tik išvysią nuotraukas.

Paskyrė chemoterapiją

Vilniuje diagnozę nustatė labai greitai ir tučtuojau paguldė į ligoninę – kad paimtų mėginį ir įsitikintų, ar auglys tikrai piktybinis. Nuo susinervinusių tėvų tiesos neslėpė – 98 procentai, kad būtent taip ir yra.

Vaidai vis dar nieko nesakė, tačiau argi mergina nematė, kuriame skyriuje guli ir kokie sunkūs ligoniai aplinkui? Vaida: „Be to, trumpam grįžusi namo, radau mamos knygoje lapuką su užrašyta diagnoze – auglys. Niekaip negalėjau tuo patikėti, vis atrodė, jog panašūs dalykai atsitinka kažkokiems nelaimingiems herojams tik filmuose. Po trijų dienų sužinojau, jog būtinai reikės operuotis, prieš tai susilašinus kažkokių vaistų. Vis dar neįtariau, jog tai – baisioji chemoterapija.“

Vėmė 20 kartų per dieną

Gydytojai, norėdami sustabdyti ligos plitimą, labai skubėjo: nustačius diagnozę, jau po dešimties dienų imta lašinti vaistus. Trys chemoterapijos seansai prieš operaciją, trys – iš karto po jos.

Savaitę ligoninėje, dvi tris – namuose, kur ir Vaida, ir tėvai iš visų jėgų bando sustiprinti nualintą organizmą. Tai nelengva: Vaida vėmė po dvidešimt kartų per parą, į maistą negalėjo nė žvilgterėti, išslinko jos gražieji juodi iki pečių plaukai, net antakiai, blakstienos, visiškai nustojo augti kūnas. Praeitų metų rugpjūčio 11-ąją merginą operavo: išėmė kelio sąnarį, įdėjo dirbtinį implantą bei metalinį strypą kaulo viduje per visą koją, ir sugipsavo iki irštų galiukų.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 528 žodžiai iš 1017 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.