Vairavimo etiketas
5 (100%) 1 vote

Vairavimo etiketas

Vairavimo etiketas

Etiketas būna visur: prie stalo, darbe, mokykloje, gatvėje ir t.t. Etiketas taip pat būna visoks: kalbos, valgymo, elgesio… Tačiau ar kada susimąsteme apie vairavimo etiketą? Turbūt dabar jums iškilo klausimas kas tai ir kur galoma tai išmokti. Vairavimo etiketas yra vienas iš tų, kurių nelabai kur ir išmoksi.Nes jis yra įgyjamas su daugiamete patirtimi.

Visi vairuotojai,noredami vairuoti transporto priemonę,turi lankyti vairavimo kursus ir išlaikyti valstybinį vairavimo egzaminą.Kai tik mes jį išlaikome,tuoj pat gauname vairuotojo pažymėjimą.Vairavimo kursuose,kartu su pirmaisiais vairavimo įgudžiais mes gauname ir pirmuosius vairavimo etiketo pagrindus. Juk kelių eismo taisyklės tai ir yra savotiškas “kelių etiketas”. Toks dalykas kaip “dešiniosios rankos taisyklė” puikiausia tai įrodo.Arba kelių eismo ženklai,kurių pilna visur,taip pat yra tarsi nurodymai ką dabar daryti norint “mandagiai elgtis” kelyje.na o mūsų visų nemėgiama kelių policija yra tarsi priežiūra,kad mes elgtumemes kaip ir dera.

Tačiau kaip jau minėjau, KET tai tik pagrindai.likusią, ir ko gero didžiąją “kelių etiketo” dalį mes turime išmokti patys.Nes šis etiketas nėra niekur parašytas.Pavyzdžiui kaimyninėje Lenkijoje,važiuojant greitkeliu reikėtų gana dažnai stebėti galinio vazdo veidrodėlį.Mat pas lenkus yra tokia nerašyta taisyklė – jei gale tavęs važiuoja greitesnis automobilis,tu privalai pasitraukti į šalikelę, kad šis galėtų tave aplenkti, neišvažiuodamas į priešingą eismo juostą.Pasirodo, ši taisyklė nesugalvota šiaip sau: kadangi Lenkija – tai tranzito šalis,kurios greitkeliais dažnai važinėja vilkikai, o keliai Lenkijoje gana siauri, tad ir išmąstė jie šią gudrią taisyklę.Vis gi ši taisyklė nerašytinė,tad kaip ir neprivalu jos laikytis,tačiau jei taip padarai,tikrai nelieki be atlygio- aplenkęs vairuotojas tau maloniai pamirkčioja avariniais žibintais tarsi sakydamas ‘ačiū”.

Šiuo metu Jūs matote 62% šio straipsnio.
Matomi 323 žodžiai iš 522 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.