Valia
5 (100%) 1 vote

Valia

Kaip prasideda valios veiksmas?

Norintiems suprasti, kas pažadina atsiskleisti žmogaus valią, patariame, ilgai nesvarsčius, parašyti du sakinius, kurie prasidėtų žodžiais: “Aš turėčiau … (1 – koks būti arba ką daryti;

2 – koks nebūti arba ko nedaryti)”. Po to patogiai atsisėskite ir ramiai pasvarstykite, ar iš tikrųjų šito labai norite, o gal tai, ką parašėte, “ateina” į jus tik iš aplinkos ir skiriasi nuo to, ko jūs iš tikrųjų norite? Dar kartą įsigilinkite į save irsuvokite didžiausius pastarojo laikotarpio savo norus. Pageidautina, kad jie būtų nukreipti į jųsų artimiausią ateitį. Du stipriausius norus užsirašykite, pradėdami žodžiais: “Aš labai noriu…” arba “Aš noriu …”. perskaitykite sau kiekvieną sakinį ir tam tikrą laiką mąstykite apie tuos norus. Įsisąmoninkite, kaip pasijutote – kokių kūno pojūčių patyrėte, ką pagalvojote, gal iškilo kokių emocijų (kokių?). aprašykite šią savijautą.

Dar kartą grįžkite prie sakinių “Aš turėčiau… “ ir stebėkite, kaip jaučiatės, kai juos skaitote. Pajuskite skirtumą tarp to, kaip jaučiatės: 1) turėdami norų; 2) galvodami, kad turite kažką padaryti. Beveik visi vaikai ir uaugusieji, įsisąmoninę norą, pradeda svarstyti, “ ar tas noras tikras? “, “ar pajėgsiu?”, “ar niekas nesutrukdys?” kyla nerimas, ima smarkai plakti širdis, prakaituoja delnai. Galvojant apie tai, ką “tik reikia” padaryti, šitaip nebūtina. Tai rodo, kad įsisąmoninant stiprius norus, prabunda atsakomybė ir pareiga. Tai pirmas valios skleidimosi požymis. Nei atsakingumo, nei valios iš šalies žmogui primesti negalima. Valia pradeda skleistis tik iškilus tikriems norams. Kai įsisąmoniname savo stiprų norą ir jį pasakome sau arba kitam, mūsų valia iš savo branduolio tuoj pat atpalaiduoja energiją jam įgyvendinti. Jos kiekį lemia noro stiprumas ir konkretumas. Jeigu labai norima už egzaminą gauti 10 balų, valia fizinių, protinių ir emocinių jėgų atsiųs daugiau negu tada, kai jūsų tikslas bus gauti 6 balus. Štai dėl ko labai nesunku mokytis ir dirbti, kai labai to nori. (šis ir daug kitų valios ugdymo pratimų aprašyti G. Butkienės ir A. Kepalaitės knygoje “Mokymasis ir asmenybės brendimas”.)

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 350 žodžiai iš 691 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.