Venesuela
5 (100%) 1 vote

Venesuela

TURINYS

Įvadas………………………………………………………………………………………. 3

Karibų kultūra…………………………………………………………………………… 4

Margarita – linksmybių sala……………………………………………………….. 5

Karakasas – kontrastų miestas……………………………………………………… 7

Nuo didingojo El Avila kalno………………………………………………………. 9

Venesuelietis – dalelė muzikanto, artisto ir bepročio………………………. 10

Kavos ir romo tėvynė………………………………………………………………….. 11

Venesuelos politinė padėtis………………………………………………………….. 12

Įvadas

Venesuela – viena įspūdingiausių Pietų Amerikos šalių. Spalvinga, išsiskirianti gamtos grožiu– tai Karibų jūros paplūdimiai, salos, apsnigtos Andų kalnų viršūnės, lygumos, savana, Amazonės džiunglės, plokštikalnės, Orinoko upė bei milžiniški kriokliai.

1498 m. šį kraštą atrado ispanai. Įplaukę į Marakaibo ežerą jie pamatė vietinių indėnų gyvenvietę, kurioje ,,palafitos” – namukai, suręsti ant išsikišusių rąstų – tarsi plaukiojo ant vandens. Taip gimė Venesuelos vardas – mažoji Venecija. Tačiau tikrovėje čia nerasite nieko panašaus į Veneciją.

3

Karibų kultūra

3725 km ilgio Venesuelos pakrantę skalauja Karibų jūros vandenys, o maža rytinė dalis atsiveria į Atlanto vandenyną. Daugumą pajūrio vaizdų sudaro balto smėlio įlankos ir kalnų, įspūdingai gražūs prie įtekančių į jūrą upių žiočių paplūdimiai. Iš 12 salų ir 2 archipelagų, priklausančių Venesuelai, septynios yra nuolat gyvenamos, įskaitant Los Roques nacionalinį parką ir faunos draustiniu laikomą Isla de Aves (Paukščių sala).

Venesuelos pakrantės pasižymi savo povandeninio pasaulio turtais. Koralinių rifų grandinėmis, jūros gelmių spalvingumu bei įvairumu pasigrožėti atvyksta nardymo mėgėjai iš viso pasaulio. Draustiniuose, tokiuose kaip Los Roques archipelage, Morrocoy ir Mochima nacionaliniuose parkuose, Margaritos, El Coche salose spalvingąsias žuveles, medūzas bei koralus išvysti gali bet kas, net giliai nerti nebūtina, užtenka su vamzdeliu plūduriuoti netoli kranto.

Vanduo čia šiltas, nepaprastai skaidrus, žydrai žalios spalvos ir labai sūrus. Tačiau būtent šios druskos ir jodas turi puikių gydomųjų savybių – kaitri saulė ir jūros vanduo dažnai išgydo lengvus peršalimus. Venesueliečiai be jūros gyventi negali, nes tai – jų laisvalaikis ir gyvenimo būdas. Ten jie švenčia Kalėdas, sutinka Naujuosius metus, praleidžia Velykų savaitę bei karnavalus, dažnai ir paprastus savaitgalius. Visi labai džiaugiasi, jei švenčių dienos išpuola, pavyzdžiui, trečiadienį ir ketvirtadienį. Tada leidžiama ,,nusiplauti” iš darbo penktadienį, ir miestas beregint ištuštėja. Vietiniai tokias mini atostogas vadina tiltu – ,,puente”.

O šventinių dienų šioje šalyje būna tikrai nemažai. Pakrančių miesteliuose tuomet žmonių knibždėte knibžda, o linksmybėms ir šokiams nėra galo. Visa tai – Karibų kultūros dalis.

Kiekvienas, pabuvęs šiame krašte, pajus šokių ritmą – to ilgai negalėsite pamiršti. Muzika čia sujungia žmogų ir gamtą. Tai gyvenimo būdas, kasdienio džaiugsmo ir optimizmo išraiška. Bet kuriame naktiniame klube mažiausiai valanda skiriama salsos ir merengės muzikai, taip visi išjudinami šokiui.

Visi populiarūs šokiai kilę būtent iš Karibų salų: salsa – iš Kubos, merengė – iš Dominikos Respublikos, šiandien labai mėgstami venesuelietiški ,,tambores” – Karibų būgnelių ritmas, grojamas vergų afrikiečių. Tai ritmiškas greitų klubų judesių šokis. Joropo, , kitą vietinės kilmės šokį, galima išvysti ansamblių koncertuose, atliekamų tautinės arfos ir keturių stygų tradicinio instrumento cuatro. Moterys šokdamos vilki ryškių spalvų sijonais, šiek tiek primenančiais ispaniškuosius, o tamsius plaukus puošia gėle. Venesueloje šokama ir puošiamasi nuo pat gimimo – sunku jiems prilygti.

4

Margarita – linksmybių sala

Margarita – didžiausia Venesuelos sala ir bene viena labiausiai turistų lankomų vietų. Jos paviršius – per 1000 kvadratinių kilometrų. Tai tikras Karibų jūros perlas. Šioje kalnuotoje saloje saulė šviečia 320 dienų per metus ir visada yra nei per šalta, nei per karšta. Vidutinė temperatūra– 27 laipsiai. Salą sudaro dvi dalys, kurias jungia 24 km smėlio sąsiauris: vienoje pusėje jūra, o kitoje – Restinga Lagūnos nacionalinis parkas. Margaritos saloje dar daug likę laukinių paplūdimių: tai įvairios įlankos šalia neapgyvendintų teritorijų. Baltas pakrantės smėlis yra susidaręs iš koralų bei kriauklių smulkių nuotrupų.

Saloje turizmo verslas kiek geriau išplėtotas nei kitose šalies vietovėse. Pagal poreikius rasite ir aukščiausio lygio viešbučių kiek pigiau nei kitose Karibų salose, ir paprastesnių jaukių namukų, vadinamųjų ,,posadas”. Daugelis viešbučių, norėdami pritraukti klientus iš užsienio, siūlo puikias laisvalaikio programas. Vienas tokių –
,,Hotel Flamenco”, esantis priešais patį žymiausią paplūdimį – Playa el Agua. Tai puikūs atskiri vietinio stiliaus spalvingi namukai, gėlynai, baseinai

5

bei sūkurinės vonios ir t. t.

Turistų į Margaritos salą atvyksta iš visur, tačiau daugiausia iš Vokietijos, Olandijos ir Prancūzijos.

Kitas svarbus šios salos privalumas – tai laisvos prekybos bei muito zona.Atvykę iš Karakaso bei kitų miestų venesueliečiai nepraleis progos ten pigiau nusipirkti drabužių, kvepalų, alkoholinių gėrimų. Apsipirkti tinkamiausia vieta – Avenida Cuatro de Mayo gatvė, kurioje visi susitinka. Lauke prekiaujama egzotiškais papuošalais su kriauklėmis. Ne vienas atvykęs susižavi virvelėmis, ilgai jas apžiūrinėja ir būtinai išsirenka lauktuvėms. Galima įsigyti ir perlų vėrinių. Jų čia gausu, įvairių spalvų ir dydžių, taisyklingų ir netaisyklingų. Tamsiaodės moteriškės siūlo savo paslaugas – per keleta minučių tarsi automatai merginoms supina šimtus kasyčių. Kartai jos šias paslaugas siūlo tiesiog paplūdimyje.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 871 žodžiai iš 2875 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.