Video kameros
5 (100%) 1 vote

Video kameros

Turinys

Įvadas…………………………………………………………………………………………………………………………………3

Skaitmeninių kamerų istorija………………………………………………………………………………………………4

Video kamerų formatai ir struktūra……………………………………………………………………………………5

Video kamerų sudedamosios dalys:

Šviesos signalo keitiklis……………………………………………………………………………………..6

Video kamerų objektyvai……………………………………………………………………………………6

Vaizdo ieškiklis…………………………………………………………………………………………………7

Video kamerų nustatymai:

Automatinis fokusavimas…………………………………………………………………………………..8

Išlaikymo nustatymas………………………………………………………………………………………..8

Automatinis juodo balanso nustatymas………………………………………………………………..8

Automatinis balto balanso nustatymas………………………………………………………………….9

Testai ir derinimo lentelės…………………………………………………………………………………..9

Video kamerų indikacija…………………………………………………………………………………….9

Išvados……………………………………………………………………………………………………………………………..10

Naudota medžiaga…………………………………………………………………………………………………………….11

Video kamerų formatai ir struktūra

NK yra mono blokas sudarytas iš mažų matmenų: TV kameros ir portatyvinio video plejerio. Dažnai vadinama „camcordier“. Cam – TV kamera.

Recordier – įrašantis Video grotuvas . Naudojamos VK (Video kameros) Betacom formatic. t.y. profesionalios VK.

S – VHS – pusiau profesionalios VK. Taip pat ir Hi – 8. Gali būti naudojamos S – VHS – C pusiau profesionalios Hi- 8 pusiau profesionalios. VHS-C, V-8 buitinės. Šviesos srautas atspindėtas nuo filmuojamo objekto fokusuojamas į šviesos signalo keitiklį ŠSK- 5, šviesai jautrų taikinį. Prieš kurį pastatytas rastrinis koduojantis šviesos filtras ŠF- 4. Elektrinis signalas atitinkantis optiškai užkoduotą trijų pagrindinių spalvų (raudona, geltona, balta.) vaizdą iš ŠSK patenka į dekoderį DK-6. Čia įvyksta video signalo dekodavimas ir jo komponenčių išskyrimas ir tolesniam apdorojimui iš dekoderio paduodami trys atskirti video signalai RGB atitinkantys 3 spalvų raudonos, žalios, mėlynos spalvų vaizdus. Po to sekančiame korekcijos bloke KB-7, koreguojami iškraipymai kuriuos įneša optinė sistema ir šviesos signalo keitiklis. Po to video signalai pakeičiami į formatą, kuris naudojamas vaizdo signalo įrašymui arba į pilną, spalvotą TV signalą, užkoduotą pagal atitinkamą standartą (dažniausiai PAL, NTSC). Po to signalai paduodami į VM arba į išorinį Video IŠ, iš šio gali būti paduodami tiesiog į VM TV IN, arba per radijo dažnių moduliatorių į anteninius TV imtuvus. Be šių minėtų pagrindinių mazgų dar yra visa eilė blokų, kuriuose formuojami ir dominuoja pagalbiniai sign., ir įtampos. Sinchronizacijos blokas SB- 9 sutapdina ir sinchronizuoja visų VK sistemų ir blokų darbą laike įrašymo/atkūrimo režimuose. Valdymo blokas VB-3 formuoja automatiniam režime, arba keičia rankiniame režime komandas ir kameros signalus ir jos atskirų sistemų valdymo signalų valdymas atliekamas operatoriaus iniciatyva, keičiantis apšviestumo lygiui, arba automatiškai. Kontrolės ir indikacijos blokas KIS-10 skirta užtikrinti vizualiai kameros būklei ir formuojamų video signalų kontrolei, derinti ir diagnozuoti sutrikimams, kontrolės ir indikacijos sistemoms, vaizdo ieškikliams ir šviesos indikatoriams. Pagal vaizdo ieškiklio ekraną kontroliuojamas filmuojamo vaizdo turinys. Jame gali būti peržiūrėtas vaizdas, įrašytas į VK VM. Dažnai vaizdo ieškiklyje indikuojamas laikas, data, baterijų įkrovimo lygis, juostos kasetėje likutis ir t.t. Garso blokas GB- 12 formuoja garso signalus su kameroje įtaisytu arba išorinio mikrofono pagalba. Garso bloke iš mikrofono gautas garso signalas apdorojamas ir iš jo paduodamas įrašymui į VM. Maitinimo blokas MB formuoja reikalingų dydžių maitinimo įtampas, pirminiu maitinimo šaltiniu gali būti akumuliatorių baterija ir kintamos įtampos elektros srovės tinklas.

Šviesos signalo keitiklis

Viena svarbiausių videokamerų (VK) elementų yra šviesos signalų keitiklis (ŠSK). Užkoduojantis filmuojamą vaizdą elektrinių signalų pavidalu. Naudojami VK ŠSK būna arba perduodančių TV vamzdelių – vidikonų (šatikonų, trinikonų) arba kieto kūno matricų taip vadinamų PKR pavidalu. Buitinėse VK naudojami PKR užtikrina didelį patikimumą esant aukštiems techniniams rodikliams. Matricoje eilučių skaičius lygus TV eilučių atitinkamame TV standarte skaičiui. Matricą sudaro MDP struktūros kondensatorių išdėstytų 1
plokštumoje rinkinys. Buitinėse VK naudojama vidutiniškai 240, 290 tūkst., pikselių. PKR keitikliai užtikrina pakankamai didelę 430-450 TV eilučių skiriamąją gebą esant ne dideliam, minimaliam apšviestumui. Vidutinis apšviestumas yra apie 100lx. Profesionaliose VK kartais naudojami vamzdeliai, nors vis sparčiau plinta PKR didesnio dydžio matricos. MDP kodai yra sudaryti iš metalinių elektrodų. Apšvietus pagrindą, jame generuojamas krūvis, kuris kaupiasi potencinėje duobėje, o jo dydis priklauso nuo apšviestumo ir kaupimo laiko. Šie krūviai gali būti pernešami matricoje kryptingai valdant potencinės duobės judėjimą. Kadangi krūvio dydyje sukauptoje informacijoje, apie atitinkamo elemento apšviestumą ir ji gali būti kryptingai perduodama, tai ta informacija gali būti panaudota vaizdo signalo formavimui. PKR veikimo principas, tokiu būdu pagrįstas nuosekliu krūviuose sukauptos informacijos pernešimu nuo atskirų matricos elementų prie pirmo išėjimo įrenginio, keičiant krūvio paketus į vaizdo signalą.

Video kamerų objektyvai

Buitinių VK objektyvai turi kintamą židinio nuotolį, todėl vadinama – vario objektyvu. Jis leidžia nuosekliai keisti vaizdo dydį, mastelį, rankiniu būdu panaudojant elektrinį variklį objektyvo lęšiui stumdyti. Fokusavimas šiuo atveju išlaikomas automatiškai. Profesionaliose VK dažnai naudojami keli objektyvai: vario objektyvas ir objektyvai su pastoviu židinio nuotoliu. Pastarasis gali kadre sutalpinti didelį vaizdą, o vario objektyvas gali filmuoti atskirus objektus, tame tarpe ir nutolusius stambiu planu. Kaip taisyklė, vaizdo, gauto panaudojant objektyvą su fiksuotu židinio nuotoliu kokybė aukštesnė, negu naudojant vario objektyvus. Tačiau vario objektyvu naudotis žymiai patogiau.

Vaizdo ieškiklis

Jie gali būti optiniai ir elektroniniai. Optiniai parodo filmuojamo objekto vaizdą natūraliomis spalvomis ir vaizdas tiksliai atitinka tą kuris patenka į objektyvo numatytą lauką. Tai leidžia tiksliai sufokusuoti objektyvą į filmuojamą objektą. Tokio vaizdo ieškiklio tipas gali būti ir TTL sistema. Šioje sistemoje šviesa patenka į vaizdo ieškiklį tiesiog per objektyvą. Optinis vaizdo ieškiklis leidžia stebėti ir tada kai VK išjungta. Pagrindinis optinių ieškiklių minusas: neįmanoma stebėti VK suformuotą realų vaizdą. Kadangi optinio vaizdo ieškiklis neleidžia atkurti nufilmuotos medžiagos. Dauguma šiuolaikinių VK turi elektroninį vaizdo ieškiklį. Jo ekranas j/b elektroninio vamzdelio ekranas. Labiausiai paplitęs jo dydis yra – 38 mm pagal įstrižainę. Panaudojant tokį vaizdo ieškiklį galima įvertinti vaizdo fokusavimą, teisingai parinkti ekspoziciją nustatyti spalvų balansą filmuojamame vaizde. Į elektroninio vaizdo ieškiklio ekraną galima išvesti visą būtiną informaciją apie VK būklę ir darbo režimus. Ji išvedama panaudojant mikroprocesorių pagal tam tikrą programą, paspaudus tam tikrą mygtuką. VK sukuriama papildoma informacija, kurią galima įvesti į filmuojamą vaizdą: filmavimo data, laikas, kuriuos formuoja įmontuotas elektroninis laikrodis, titrai, įrašomi pagal specialius simbolių generatorius. Elektroninio vaizdo ieškiklio minusai: jie naudoja energiją viso VK darbo metu t.y. turi būti pastoviai įjungta, nes jei kamera budinčiam režime, todėl gali išeiti iš rikiuotės elektroninis vamzdelis. Kadangi vaizdas j/b operatorius nėra tikras, kad nufilmuoto vaizdo spalvos neiškraipytos. Dėl mažų ieškiklio matmenų galima nepastebėti ne reikalingų detalių filmuojamoje scenoje, kurios aiškiai pasimatys TV. Vis daugiau dabartinių VK turi skystų kristalų vaizdo ieškiklius, kurie yra didelių matmenų ir gali būti nuimti nuo VK ir nešiojami atskirai (ant rankos). Tačiau jie daug kainuoja, ne ekonomiški.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1103 žodžiai iš 3591 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.